Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mennyibe fog kerülni, illetve...

Mennyibe fog kerülni, illetve mennyire fog fájni a tetoválás, amelyet a csuklóm belső felére fogok készíttetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is. Tudom, hogy hülyének fogtok nézni, mert mindenki annak néz, amikor elmondom valakinek, hogy 16 éves fiú létemre rajongok a Violetta című sorozatért.

Tavaly nyáron voltam a budapesti Violetta LIVE-on, sőt jövőre is megyek a Tini got me started koncertre. Nem tudom ki mennyire van tisztában vele, hogy mi is ez az egész, de nem is ez a lényeg. :)


A tetoválást ide az ütőereimhez szeretném varratni, természetesen csak simán feketében.

Itt a kép róla: [link]


Magát a Violetta szót is feketével fogom. Illetve a LIVE szó körüli keretet is feketével. A LIVE szó betűinek színét a bőrszínem fogja adni. (Elég fehér bőröm van).


A tetoválás magassága 3 cm, a szélessége 5 cm.


Mennyire fog fájni a varratás? Mennyibe fog kerülni ez az aprócska tetoválás? Mennyi idő alatt fog meggyógyulni a seb? Mindent szeretnék tudni a dologról, mert még sosem tetováltattam magamra és valószínű, hogy ez lesz az első és az utolsó.


Jaa.. És kérlek ne azt mondjátok el, hogy ez ilyen hülyeség meg olyan lányos. Mindenki szeret valamit, nekem ez az a dolog az, ami egy életre nyomot hagyott bennem. Az elmúlt négy év, ami csodálatos volt. Főleg a tavalyi koncert. :)


A jóindulatú és kedves válaszokat előre is köszönöm...



2016. okt. 26. 20:50
1 2
 1/17 anonim válasza:
En is 16 eves vagyok,de meg hulyeseg lenne tetovaltatnod mert meg a szervezetet novekedesbe van,fejlodesbe es megfog nyulni a tetovalasod. En is kesobb szeretnek majd. De ilyen 10 ezer forinttol lehet kiralyakat csinaltatni. Ahogy tudom fajdalmas,de nem igazan,allitolag egy szunyog csipes jobban faj.
2016. okt. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Függetlenül attól, hogy Violetta vagy metálzenekar neve, a helyedben azért átgondolnám a dolgot.

Nem is arra gondolok, hogy "kinövöd" (tíz évvel később simán én is hallgatok olyan zenéket, amiket 16 évesen ismertem meg - hogy konkrétan milyen zenész, az téma szempontjából mellékes), inkább arra, hogy a rajongás, fanság az változik, ahogy az ember idősödik.


Mondok más fajta példát, talán jobban érted, hogy mire gondolok. Kislányként imádtam a lovakat, plüsspacik, lovas cuccok, lovas ruhák, lovak plakátokkal tapétázott fal, minden versenyen, stb ott voltam... Ezek mostanra eltűntek az életemből, annak ellenére, hogy a kötődésem megmaradt. De ha kamaszfejjel magamra tetováltattam volna a "póni megfelelőm", akkor azt lehet, hogy mostanra bánnám. :) (Habár lovas tetoválás természetesen tervben van továbbra is, de kicsit komolyabb módon, mint anno tettem volna.)


Zenével, zenésszel ez talán még komolyabb, mint egy egyéb imádat tárgyával, hiszen nagyon konkrét dologról van szó. Emiatt sokkal jobb gondolat lehet esetleg egy szívedhez közel álló dalszöveg részlete, vagy hasonló dolog.

Természetesen sok embernél van példa arra is, hogy kedvenc énekes/együttes nevét varratja magára, szóval nem példa nélküli, amit szeretnél, de én azt mondom, hogy ezt nem négy, hanem inkább tizen-, huszonnégy év rajongás után érdemesebb megtenni. Akkor már elmondhatod, hogy végigkísérte az életed. :)


Ettől függetlenül, hogy kérdésedre is válaszoljak: szalontól nagyban függ, hogy mennyiért csinálnak meg egy ilyen tetoválást. Ha olyan szalont választasz, ahol van "kis tetoválás" kategória, akkor egyszínű lévén akár 6-8ezer Ft-ból megúszhatod, de ez manapság már ritkább.

A legtöbb helyen amolyan órabérben dolgoznak (az alapján mondanak árat, hogy mennyit kell vele dolgozni), illetve a nagyobb szalonokban mindig van egy alapár, ami 10-15ezer Ft körül szokott indulni.

Mivel viszonylag egyszerű tetoválást akarsz, amivel nincs sok meló, így ennél sokkal több nem nagyon lesz jobb helyen sem.


Mire teljesen meggyógyul egy ilyen, az megfelelő kezelés mellett olyan két hét körüli idő. Az, hogy mennyire fáj, az pedig a saját fájdalom küszöbödtől függ. Azt szokták mondani, hogy a csukló egy fájdalmasabb testrész, mivel vékony a bőr. Bizonyos helyeken kérhetsz fájdalomcsillapítást, de anélkül sem mondanám elviselhetetlennek a dolgot. :)

2016. okt. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

Szia


Először is mivel 16 vagy ezért csak szülői engedéllyel mehetsz tetováltatni. Másodszor ezt valóban meg kéne gondolnod még akkor is ha csak egy kis minta. Én tetoválóként lebeszélnélek róla mert valóban sokat változhat az izlésed ahogy előttem is mondták. Te döntesz persze csak tapasztalatból mondom, hogy sokat fogsz változni és lehet hogy 25 vagy 30 évesen már nem úgy gondolsz erre a dologra mint most. A tech részéről: ha megvan a szülői engedély akkor kb 8-10 körül megcsinálják neked. 8 a minimum mert van egy minimális anyaghasználat plusz ugye a munkadíj. Fájni fáj főleg a csukló. Én tele vagyok varrva de a csuklómnál amikor szinezték akkor nagyon nagyon fájt pedig előtte 8 órákat ültem a székben és varrtak. Szóval kb erre számits

2016. okt. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez ugye csak kamu?
2016. okt. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
normális tetováló nem vállal el... vagy ha elvállal, úgy fogja felvarrni, hogy könnyen takarható legyen :D
2016. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Egy normális tetováló nem, hogy nem vállal el! Egy normális tetováló nem tudja, hogy mit jelent ez! Ezt jól benézted... Szopacs.. :DDDDD
2016. okt. 31. 14:14
 7/17 anonim válasza:

Én is 16 éves vagyok, bár lány.

Az elmúlt három évben a Violetta volt a mindenem. Voltam a pesti koncerten ,előtte még külföldre is elvittek egy Violetta Livera. Teljesen szerelmes voltam az egészbe és ez a mai napig nem múlt el teljesen. A Violettára mindig mosolyogva fogok visszaemlékezni mert nagyon fontos és örömteli része volt az életemnek. Én is gondoltam ,hogy dobatok még tetkót is , de mivel nem vagyok még 18 ez ugye nem volt lehetséges. Abban viszont biztos vagyok ,hogy idősebb koromra ezt nagyon csúnyán megbántam volna ,mert az egy dolog ,hogy az egyik legkedvesebb emlékem ,de nem biztos ,hogy felnőtt nőként életem végéig ezt szeretném majd magamon viselni. Arra ott van a Violetta naplóm ,amit a szereplők aláírtak és az is ugyan úgy örökre megmarad. Én azt javasolnám ,minden rossz indulat nélkül ,hogy várj vele legalább addig amig nagykorú nem leszel, szerintem már akkor máshogy fogsz gondolni erre az egészre.

2016. nov. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
nem a minta miatt nem vállal el, te észlény, hanem a korod miatt! -.-'
2016. nov. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy másképp gondolnék erre felnőttként. :) Kedves utolsó előtti! Nagyon szépen leírtad a véleményedet, én sem mondhatom el szebb szavakkal. A Violetta valóban végigkísérte a legszebb éveimet. Nagyon sokat jelentett nekem. Bár az első évadja nem a kedvencem, mellesleg én csak a 2. évad elejétől nézem. De 2015. augusztus 29. életem legszebb napja volt. Ez tagadhatatlan. Rendben még egy-két hónapot várok a tetoválással. Lehet, hogy meggondolom magam és a logót nem varratom fel. Az viszont 100%, hogy a dátumot (2015. augusztus 29. (szombat) 19:30) megcsináltatom. De szerintem mindkettő rajtam lesz egymás alatt.

Köszi az eddigi válaszaitokat... :)

2016. nov. 5. 15:47
 10/17 anonim ***** válasza:

A Violetta valóban végigkísérte a legszebb éveimet.


ilyet 60+ évesek szoktak mondani.

de tudod mit, varrasd fel, legalább nem szaporodsz ilyen hülyeként, mert az tuti, hogy egy csaj se fog leállni veled

2016. nov. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!