Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Milyen motívum vagy állat...

Milyen motívum vagy állat szimbolizálja legjobban az egyedüllétet, magányt?

Figyelt kérdés
A farkasra gondoltam, de a olyan elcsépelt.

2016. nov. 5. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, szoktak mondani, hogy "maganyos farkas", de alapjaban veve a farkas falkaban el, es csak oreg, a falkaban "hasznalhatatlan" egyed valik egyedulallova, amikoris hamarosan elpusztul.

Az, hogy "maganyos" az szerintem egy meglehetosen szubjektiv erzes, hiszen pl a leopardok vagy a teknosok egyedul elnek, de en nem mondanam, hogy maganyosak, inkabb azt a szot hasznalnam, hogy fuggetlenek.

Az emberek kozott is van, aki fuggetlen, egyedulallo, de egyaltalan nem erzi magat maganyosnak - es van, akinek csaladja van, ferje/felesege/gyerekei/szulei/rokonai, de megis maganyosnak erzi magat (mint egy fa az erdoben: szazan is allnak egymas mellett, de soha meg nem erintik egymast es soha nem segitik egymast - "Nézem, nézem a fákat

Amint százan is egymaguk állnak; Ilyen egyedül, így vagyok én is")


De mit szolnal a "maganyos cedrus"-hoz?

2016. nov. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A farkas elég sok mindent szimbolizál, de az egyedüllétet pont nem.


Amennyire tudom, a hattyúnak van egy ilyen jelentése - viszont pont a tetoválás egy olyan dolog, hogy nem érdemes örök érvényű szimbólumot választani, inkább olyat, ami neked kifejez valamit.

Tehát én hiába mondom neked, hogy tetováltass magadra hóesést, mert a tél meg a magány meg a halál meg minden, ha neked a hóesés egy imádott családi program minden évben, akkor neked még véletlenül sem fogja a fent leírtakat jelképezni.

Érted, mire gondolok?


Ha neked a farkas egyedüllétet jelent, akkor tetováltass azt. Hogy más mit lát bele, az ne számítson.

2016. nov. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem neked kell eldönteni hogy számodra mit jelent, te milyen állatot képzelsz el ha egy magányosat kell.

Én pl bálnát mert olvastam anno egy hírt hogy van egy nőstény bálna akinek valamiért mélyebb frekvencián szól a hívása így a többi bálna nem hallja és nem talál párt.

2016. nov. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. nov. 7. 14:31
 5/7 anonim válasza:
Nekem farkas van a karomra tetoválva sztem nem elavult, rengetegen dícsérték. Szerintem nincs olyan hogy magányos állat..
2016. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem én tartom elavultnak. Igazából a tetováló aki felkértem ő mondta h nem ajánlja mert túl gyakori...
2016. nov. 8. 23:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban sokat használt minta, de önmagában az, hogy "farkas", nem jelent sokat. Millió egyezer ábrázolási formája van.

Nekem is farkas van a karomra tetoválva, de egy olyan minta, amit együtt terveztünk a tetoválóval, tehát biztos lehetek benne, hogy senki másnak nem lesz ilyen. (Főleg, mert nem engedem a google martalékául. :D)


Mondjuk nagy különbség, hogy én azért választottam a farkast, mint állatot, mert számomra sokat jelent, és több szempontból van jelképes értelme is számomra.

Ha te csak azért böknél rá, mert valaki azt mondta, hogy az milyen magányos (ez nem igaz egyébként, a farkas társas lény, piszkosul jól szervezett falkákban élnek, szigorú hierarchiában - párt is több évre választanak, hosszú udvarlás után), akkor valóban nem biztos, hogy jó választás, mert elég snassz és gyakori - bár téves - párosítás.

2016. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!