Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mit érdemes tudni az első...

Mit érdemes tudni az első tetoválásról?

Figyelt kérdés
Például kell vinni mintát? Ha nem tudok rajzolni, de van egy ötletem, akkor ott meg lehet tervezni? További ilyen dolgokra gondolok.

2016. dec. 3. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mintát nem kell vinni, de legyen épkézláb ötleted, hogy mit is szeretnél, mert akkor tervezni is könnyebb. Ha megvan az ötleted nézelődhetsz a neten is, hogy hogyan lehet megvalósítani.

Mikor a tetoválásomat csináltattam konkrétan tudtam mit akartam csak a kompozícióban segített a tetováló. Leegyeztettük, hogy hogy lenne jó megbeszéltük az időpontot és megcsinálta. Ki kellett töltenem egy kérdőívet és egy beleegyező nyilatkozatot. Majd varrás közben elmondott minden tudnivalót a tetoválás gyógyulásáról kezeléséről.

2016. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem tetováló tervezett, de azért az nem árt, ha el tudod mondani, mit akarsz.

Én például kerestem több képet - az egyikből ez, a másikból az tetszett. Utána azzal kerestem meg a tetoválót, hogy ebből mit lehetne kihozni.

Jártam nála személyesen, ott csinált skiccet, elmondta, hogy ő hogyan valósítaná meg. Miután megegyeztünk, tervezett nekem egy konkrét mintát papírra, mire mentem hozzá - elküldte előre emailben, hogy még tudjak rajta variálni. Mikor már ott voltam, akkor is módosítgattunk még, körvonalakon, színvilágon.

(Persze, ha kész képpel mész, hogy neked ez kell, akkor ez annyiban egyszerűbb, hogy max. megnézitek, kell-e módosítani, hogy megvalósítható legyen.)


Mikor a minta kész volt, csinált belőle több méretben fénymásolatot, hogy nagyjából lássam, melyik tetszik, melyik mutat jól. A kiválasztott méretet átrajzolta indigóval, a bőrömre került (ezt úgy képzeld el, mint a rágós tetkót, csak itt víz helyett bekencézi a bőröd, aztán rátapasztja. :D). Nálam is volt kérdőív - ne gondolj nagy dolgokra, alapvető tudnivalókat ír le, vedd tudomásul, hogy önállóan döntöttél, nem vagy gyógyszeres/alkoholos, tudod, hogy a tetkó örökre szól, nagykorú vagy (vagy van aláírt engedélyed), és a továbbiakban a tetováló javaslatait betartod, mert csak úgy vállal garanciát a munkájáért. Akkor, van-e ismert allergiád, nem vagy-e terhes, nincs-e vérzékenységed, ilyesmik, amik kizárnák a dolgot. Meg nálam pl. megkérdezte azt is, hogy engedélyezem-e, hogy kép készüljön a kész műről. :)

Varrás után meg kaptam tájékoztatót, hogy hogyan kezeljem, meg egy telefonszámot, ha gond lenne, szólhassak 0-24-ben. :)

2016. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És a minta megtervezéséért kell fizetni? Meg csak a varrásért kell fizetni vagy minden ottani időtöltésért? És hogyan? Minden alkalommal kell fizetni vagy pedig egyben kellene majd egy bizonyos összeget?
2016. dec. 4. 17:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem minden egyéb költség nélkül tervezett, akihez mentem, tehát, van, ahol semmi pluszba nem kerül.

A legtöbb helyen tudomásom szerint úgy megy, hogyha a tetováló tervez neked, akkor foglalót kér előre - és ha esetleg meggondolnád magad időközben, a foglaló összege marad, tehát lényegében azért tervezett. Persze, ha nála készül el a tetoválás, akkor a foglaló összege lejön a végösszegből.

(Egyébként népszerűbb szalonokban mindentől függetlenül is kérhetnek foglalót - pont a népszerűség miatt, hiszen ha utolsó pillanatban lemondod, akkor az kiesést jelent, mert nem biztos, hogy megy helyetted más.)


Fizetni a foglalót leszámítva a végén fizetsz, illetve csak a tetoválásért. Tehát az nem kerül semmibe, hogy bemész, és körbenézel és/vagy egyeztettek a mintáról, persze időpontot egyeztetni azért célszerű, hogy ne akkor ess be, mikor a kinézett tetováló épp mást varr. :)

Ha kisebb méretű tetoválásod van, ami néhány óra alatt elkészül, akkor a varrás után fizetsz rögtön. Ha nagyobb mintát akarsz, aminek az elkészítése több alkalmat igényel (pl. teljes karos vagy hátas mintánál), akkor minden alkalommal külön-külön fizetsz, de szintén csak a munkáért, nem az egyeztetésért.

Az szalontól függ, hogy a minta méretétől vagy óradíjtól függ az összeg, de ezeket természetesen körülbelül meg fogják tudni mondani előre, ha már a minta tervezési fázisánál jártok.

2016. dec. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, mentek a zöld pacsik! :)
2016. dec. 4. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!