Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Hogy döntötted el a tetkód...

Hogy döntötted el a tetkód helyét, méretét?

Figyelt kérdés

Meddig gondolkoztál rajta? Megbántad?

Hogy döntötted el, hogy pontosan mekkora legyen, hova csináltasd? Megtervezted, és lerajzoltattad a konkrét mintát valakivel, vagy saját magad készítetted a mintát?



2017. jan. 21. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt még kamaszként döntöttem el, hogy elsőként a bal csuklómra szeretnék tetoválást. Azóta sok mást is láttam, ami tetszett, de az megmaradt, hogy elsőnek ez legyen. :) Így aztán én kifejezetten úgy gondolkodtam mintában, hogy olyan, ami ott jól mutat, a "fő téma" pedig adott volt néhány hozzám közel álló elemben.

Időközben persze felnőttem, meg alaposabban is utánanéztem dolgoknak, szóval mire a tényleges megvalósításig eljutottam, csuklóból alkar belső fele lett (nem teljes alkar, csak kicsit fentebb lett tolva a minta, kb. 2-3 centivel). Leginkább azért, mert ez nagyobb felület, jobban lehet rajta dolgozni, mert nem ilyen egyvonalas apróságot akartam. :)

A tényleges minta végül más lett, mint amit legelőször kigondoltam, mert ahogy belemélyedtem a dologba alaposabban, megtaláltam a stílust, ami közel áll a szívemhez, illetve mintákat is kombináltam, hogy olyan legyen, amilyet én akarok.

Otthon sokat tervezgettem egyébként, önállóan és más mintákat összeillesztve is rajzoltam sokat, de a végleges megvalósítást végül nem ezekből választottam ki. Netről kerestem hasonlókat, amik nekem tetszenek (több képet, mert volt, aminek a stílusa, színvilága fogott meg, meg volt más, amin hasonló volt az ábra, mint amit én is elképzeltem, csak teljesen más stílusban), és ezek alapján a tetováló tervezte meg nekem - először egy gyors vázlatot, majd mikor megegyeztünk, hogy tetszik, akkor egy végleges, aprólékos, színes rajzot. Némi szabadságot hagytam neki, tehát pl. a tetovált alak testtartásán egy picit változtatott ahhoz képest, amit először kigondoltam, de jobban is néz ki így. :) A színeken meg még tetoválás közben is variáltunk, kicsit több ilyet, kicsit kevesebb olyat szeretnék...

A méretet nálam meghatározta a felület nyilván, de ezen belül úgy nézett ki a dolog, hogy a kész rajzot a személyes javítgatás után 3-4 különböző méretben lefénymásolta, körbevágta, és odaadta, mérjem oda, válasszam ki, melyik tetszik.


Nem bántam meg egyik tetoválásomat sem, bár azt gondolom, a legelsőhöz kellett az, hogy a kamasz gondolatát, ötletvilágát csak felnőtt fejjel valósítottam meg, közel tíz év után. 15-16 évesen ha megcsináltattam volna, nem szeretném ennyire, mint most. Nyilván a többin már nem gondolkodtam ennyit, de az elv ugyanez volt mindnél. :)

2017. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!