Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Lehet ilyen tetoválásom, ha...

Lehet ilyen tetoválásom, ha fém allergiám van? (FONTOS)

Figyelt kérdés

[link]


Egy másik kérdéssel már el is kezdtem tetováló művészt keresni, de mint kiderült, nem biztos hogy a legjobb ötlet fémallergiával. :( Régebben bántalmazott valaki, és annak a nyomát szeretném elrejteni, ezért nagyon fontos nekem hogy legyen tetoválásom, hogy mikor ránézek a karomra, egy szép és aranyos mintát lássak, ne sebhelyeket.


Semmiképpen se tetováltassak?

Ezek a színek kockázatosak?

Ha igen, milyen színekkel lehetne helyettesíteni?

Először érdemes lenne egy kisebb tetoválást felvarratni, hogy teszteljem a bőrömet? Nem minden esetben jön ki a fémallergiám.

Ha tetováltatok és baj lesz, maradandó következményei lesznek?

Néha kijön az ekcémám, de ott még sohasem és kezdem is kinőni. Most már nagyon ritkán jön ki, akkor is a kezemen.


Teljesen kétségbe vagyok esve. :(



2017. máj. 15. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Fém allergiával feketét lehet tetováltatni. A színes festékekben van fém. Tetoválás előtt ki kell tölteni egy papírt, azon pedig beixelni, ha van valami allergiád. Én mindig beixelem a fémet, a tetováló meg csak annyit kérdez, hogy "De ugye csak fekete lesz a minta?"

Így van màr 4 tetoválásom, tökéletesen elégedett vagyok velük, nem is akarok színeset.

Ha színeset tetováltatsz és kijön az allergiád, kidobja a bőröd a tetkót úgy ahogy van.

2017. máj. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:'( de én színeset szerettem volna, utálom a fekete tetoválásokat. Vannak nagyon szépek, de magamon nem tudnám elképzelni. Mindjárt elsírom magamat mint egy kisgyerek...szörnyű érzés ránézni a hegeimre amiket az az állat okozot nekem.
2017. máj. 15. 09:51
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat amiért hisztizek, biztos vagyok benne hogy gyönyörűek a tetoválasaid, de én pont a legszínesebb és élenkebb tetoválásokat szeretem. :) sose gondolkoztam azon, hogy fekete legyen, teljesen ki volt zárva, de úgy tűnik, nincs más választásom. Vagy fekete tetoválás, vagy hegek...
2017. máj. 15. 10:13
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem is fémallergiám van és nem 1 tetkóm, egyik tök fekete satir ráadásul. szóval nem lesz cink, nem használnak asszem már allergén festéket, de mégis biztos, ami sicher, szólj a tetkósnak, hogy mi van, majd ha mész. ekcémám konkrétan mondjuk nincs, csak baromi száraz bőröm, de nekem nem volt komplikáció, kicsit lassabban gyógyulunk ugye, de ennyi. kenegetni kell majd jól.
2017. máj. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, most néztem, hogy színeset szeretnél, hát nekem a fehér színnel volt tapasztalatom, de az se jó, mivel kidobta a bőröm, ahogy fentebb írták. a fekete viszont nem kopik durván szerencsére.
2017. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elfogok menni mindenképpen egy allergia tesztre. Az ekcémával nem hiszem hogy lesz baj, de fő a biztonság. Érdekes, annyira bánkódtam a fekete tetoválás miatt, most pedig már abban reménykedem, hogy legalább az lehessen :'D Köszönöm mindkettőtöknek!
2017. máj. 15. 12:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fém alergiám van. Bizsut nem tudok hordani semmilyen formában. De van tetkóm ami szines és semmi panaszom nincs rá 5 éve megvan.

Csináltass egy kissebb szines pöttyöt valahova hogy lásd hogy viselkedik de szerintem semmi bajod nem lenne tőle hisz ezek a mai festékek már azért jó minőségűek.

2017. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ettől jobban érzem magamat :)
2017. máj. 15. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Kérdésedre kicsit komplex választ adok:


Elsőnek menj el teljeskörű allergia vizsgálatra. Az összes fémet (könnyű, nehéz, nemes) teszteltesd le. Kapni fogsz eredményt, hogy mire és MENNYIRE vagy allergiás.

Ez az első lépés. Régen a fekete festék is tartalmazott fémet, általában ólmot (Pb(2)O formában), kevés vasat és nikkelt. Mára nem nagyon van bennük már semmilyen ilyesmi.

A legtöbb fém a piros színben van, de a többi szín is tartalmaz bizonyosakat (Kobalt, Mangán, Króm,...stb.).

A klasszikus fémallergia a Nikkelérzékenység. Nikkel a vas dolgokban van, illetve ötvözetekben. A másik nagy a Réz. A réz a bizsu egyik alapanyaga, de ugyan úgy megtalálható nemesfém ötvözetekben (főleg a régebbiekben).

Az egyik, hogy keress egy tetoválót, profit! Ebben tudok segíteni, vagy ajánlani olyat, aki ismerhet neked valót.

A másik, hogy léteznek bizonyos színes festékek, amik nem tartalmaznak fémeket. Ezek még újak és drágák. Kevés ilyen van, amivel dolgoznak is, de akad egy-egy tetováló, akinél akad. A watercolor stílusú origami kutya egyszerű. A fémallergia milyenségei esetén ki lehet színezni olyan festékekkel, amikben olyan fém nincs, vagy ha ragaszkodsz egy színhez, akkor plusz árat fizetni érte.

Az ekcéma viszont már más dolog. Ekcémás bőrre nem nagyon szoktak tetoválni, több okból. Egyik a gyógyulás, másik a testreakció. Ami bármikor beindulhat bármilyen idő után. Így sok tetováló nem is foglalkozik így veled (Még fekete színnel sem.).


Szóval elsőnek a vizsgálatok, utána konzultáció tetoválókkal, majd utána megtudod ;)

2017. máj. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

huha, köszönöm szépen :D de tényleg, nagyon hálás vagyok mindenkinek. Az plusz pont, hogy mindkét testvérem és az unokatestvérem is kinőtte az ekcémát? :D Unakatesomnak van tetoválása és jól van. Remélem én is hamarosan meggyógyulok :)

Most elég szétszórt vagyok, ezért sajnos nem tudom mikor tudok elmenni vizsgálatnak, de egy profi nevének nagyon örülnék :)

2017. máj. 16. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!