Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetováltatni szeretnék. Mi a...

Tetováltatni szeretnék. Mi a menete?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett régebben egy tetkó,és most fel szeretném varrati.Fájni fog?Vazellinnel lehet kenni? Ha igen mennyi ideig kell? 15/L Szülői engedélyem van.Normális válaszokat köszönöm

2017. júl. 10. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Én 14 évesen csináltattam az elsőt (azóta már van több is) nekem az első kicsit fájt de simán ki lehet bírni. Bepantennel kell kenni addíg amíg le nem hámlik nem lehet áztatni meg nem lehet napozni vele. Hova szeretnél és mit ? :)
2017. júl. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Normális tetováló 16 év alatt szülői engedéllyel sem varr...nem mellesleg, még növésben vagy, el fog deformálódnu nagy eséllyel
2017. júl. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod :) Alkarra szeretnék,"Never give up" feliratot. :) Azt tudom hogy nem lehet napozni,barátnőm mondta,hogy ő 2 percre se ment ki a napra,(Amég adott az állatoknak enni-inni) és úgy égett neki hogy azt hitte ott hal meg.. :D Meg nem igazán szoktam napozni.. Annyira szoktam napon lenni amég megyek valahova :D már csak azt nem rudom hogy hogy kell tisztítani.. Este lemosni megtörölni óvatosan,és bekenni? És ezt folytatni monden nap?
2017. júl. 10. 21:52
 4/9 A kérdező kommentje:
#2. Azt mondta a tetováló nekem hogy szülői engedéllyel megcsinálja.14 évesen nem csinálná meg szülői engedéllyel sem mert akkor megbüntetnék a szülőket
2017. júl. 10. 21:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Reggel meg este kell megmosni és utánna vékonyan bekenni :) . De a tetováló úgyis elfogja mondani hogy mit hogyan csinálj.
2017. júl. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Sikerült a legcikibb tucatszöveget kiválasztanod.
2017. júl. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 köszii ment a zöld kéz :)

#6 ... Muértva legcikibb? Miért kell azért leszólni a másikat ha valakinek ez tetszik.Engem pl.motival.Neked lehet mas az izlesed,vagy valami...

Tucat szoveg vagy nem engem motival.

De kerlek..Mond el hogy ez miert a "legcikibb tucatszoveg"..!?!?

2017. júl. 10. 23:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legelcsépeltebb "divatos" szöveg, amit már unnak a tetoválók, semmi személyes nincs benne, egy ilyen tetoválás nem fog motiválni, néhány év múlva pedig szinte biztos, hogy meg fogod bánni, még ha most nem is hiszed el.
2017. júl. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A menete az, hogy elmész egy tetoválóhoz, elmondod, hogy mit szeretnél és hova. Ő ad neked időpontot és kér foglalót (5.000 Ft minimum.), vagy ott rögtön megcsinálja neked. Ez minta függő és persze a tetováló idejétől is függ.

Tetováltatás előtt leborotválják a szőrt, majd jöhet a rajzolt minta indigója. Ha az ott van, utána jöhet a tetoválás maga. Tetoválás végeztével a tetováló lemossa és bekeni, majd befóliázza. Természetesen mindent elmond, hogy hogyan kezeld, mit csinálj és mit NE csinálj. Fizetés előre vagy ott helyben a tetováltatás után.

Milyen régen tetszett meg?

Fájni fog? Igen, több ezerszer böknek beléd tűket és szaggatják vele fel a bőröd.

Vazelinnel a friss mintát kenik le, de ápolni nem lehet vele. (Nem célszerű.) Bepanthennel kell kezelni napjában annyiszor, hogy ne száradjon ki, de ne is áztasd ki a sok kenőccsel.

Szülői engedéllyel 15 évesen sokra nem mész. A normális helyeken 16 év alatt nem vállalnak el. Ennek számos oka van. A normális helyek megbízhatóak, garanciálisak. Többségük a Tetoválók Szakmai és Érdekvédelmi Egyesületének tagja.

Miért a korhatár?

Ugyan a tetoválás nem nagy cucc, de a folyamata a súlyos testi sértéssel ér fel, így büntetendő.

Ugyan a Magyar jogrendszer a kiskorúaknak is ad jogokat, amit 14 és 16 éves betöltött életkortól érvényesek, de 18 éves korodig a szülők, gondviselők, gyám(ok) felelnek érted, minden döntésedért és azok következményéért.

A szülő beleegyezhet, ezzel sincs semmi baj. Fáj, igen, de ki lehet bírni. A gond ott van, hogy leszedetni sokkal fájdalmasabb és nagyon költséges. Ismerek pár tetoválót, eléggé járatok vagyok a témában. Nekem is számos tetoválásom van.

A baj ott van, hogy a 16-20 éves kor között csináltatott tetoválások 80%-át 25 éves kor előtt megbánják. Persze amikor csináltatják, akkor mindegyikőjük, úgy mint te, akarja, érvekkel támasztja alá. De később ciki nekik, hülyeségnek gondolják.

Sokan úgy vélik, hogy az ember 6 és 14 éves kora között változik a legjobban. Nos, ez sajnos nem igaz. Sokkal többet változol 14 és 16 éves korod között. Még többet 16 és 18 között. Az egyén valója nagyjából 23-25 éves korra alakul ki. Bizonyos államokban/országokban épp ezért nem 18, hanem 21 év a határ a kiskorú és a nagykorú között. Sokukban ez alatt tilos a tetováltatás még engedély meglétével is!

Nyáron amúgy sem a legjobb tetováltatni. Én arra biztatnálak, hogy várj még vele. Hidd el, lesz még rá alkalom, hogy tetováltathass.

Miért tucat és ciki a "Never give up"? Mert Jonh Cena-tól eredve a rajongók tetováltattak elsőnek az USA-ban. Aztán ezt majmolva nagyon sokan csináltattak... nem értették miért, nem érezték át. Ne feledd, ők angolul beszélnek. Te magyarul. Így a "Soha ne add fel!" máris jobban hangzik.

Mivel gyorsan terjedt a divat által, így nagyon sokan hordanak ilyen tetoválást. Ha ma megkérdezel egy ilyet hordó embert, valószínűleg átlagon aluli lesz. Ha őszintén képes lenne válaszolni, megmondaná, hogy megbánta már régen. Sokan elfedették más tetoválással, sokan leszedették fájdalmas kezelésekkel, sokan meg csak takargatják...

Mert fiatalon belevágtak egy hülyeségbe.

Hidd el, ha vársz vele 1 évet még és akkor is pont ugyan így leszel vele, akkor csináltasd meg. De ha kicsit is változik a véleményed, akkor sok mindentől kímélted meg magad. Nem beszélve azoktól, akik emiatt fognak baszogatni téged.

Pont ezek miatt a tévedések miatt álltak a szalonok a 16 éves korhatárra (szülői beleegyezéssel), illetve bizonyos szalonok csak 18 éves felülieknek hajlandóak.

Szóval nem lebeszélés, csak gondold meg. Addig meg vegyél Never give up!-os felsőt, karláncot, nyakláncot, agy akármit. Ugyan úgy látni fogod, csak könnyebb levenni ;)

2017. júl. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!