Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Lehet valahogy csökkenteni a...

Lehet valahogy csökkenteni a tetoválás fájdalmát?

Figyelt kérdés
2018. jan. 30. 18:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, csak nincs értelme, mert a testmódosításnak pont az a lényege, hogy feszegeted a határaidat. Ha ennyi fájdalmat nem bírsz ki, nem neked való a tetováltatás. Nem lehet minden negatívumtól menekülni.
2018. jan. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egyes szalonok ajánlanak lidokain tartalmú krémet, ám ha ilyet szeretnél, egyeztesd a tetoválóval. Pl. nem mindegy, mennyivel előtte van felkenve.

Itt írnak róla valamennyit, bár pont nem kapható náluk a kence.

[link]

2018. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Bele ne haljál!

XD

2018. jan. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Jaj igen itt mindenki végignevette a 8 órás tetoválást és meg se érezte, sehol, bordán, nyakon, könyökhajlatban pfejjj mi az már.... persze.

Kérdező, sajnos a lidocain krém nem szokott sokat érni, anno volt valami tényleg jó érzéstelenítő cucc de már csak külföldön kapni ott is csak receptre szóval szívás.

Az hogy mennyire fog fájni változó, nekem a gerincem mentén van egy tetoválásom, a legtöbb részen nem volt vészes de egy kb 5x5 centis darabon bal oldalt kb olyan érzés volt mintha lenyúznák a hátam.

Előtte egyél, igyál, pihend ki magad, a testedet sokk fogja érni gyakorlatilag, vigyél magaddal üdítőt, valami kis rágcsát, nekem az segít ha zenét hallgatok és arra koncentrálok, a másik hogy próbáld meg ellazítani magad, k...a nehéz de tényleg jobb lesz tőle.

2018. jan. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 $$$$$ ***** válasza:
23%
Hat biztosan lehet. De szerintem felesleges. En nem csökkentettem sehogy megis kibirtam. Igaz hogy a vadlimon van ami nem annyira fajdalmas rész. De a többi tetkomat is ugyan igy fogom .Nem veszek be semmilyen fajdalom csillapítot meg semmi hasonlót. Mert en ugy fogom fel hogy nem baj hogy fáj mert ez ezzel jar és ez a "jó,,benne "megszenvedsz,, érte. El kell fogadni. Ha felsz a fajdalomtól akkor ne tetováltass. Nekem meg se fordult a fejembe hogy a fajdalom kizáró ok lenne. Es meg most se fordul meg a fejemben. Pedig egy ketreszletes tetkom van. Egyszer 7,5 óra volt a felrajzolassal meg 3 rövid szünettel . Egyszer pefig 2 ora 40 perc. Eshat fajt de kibírtam. Tehat mindig igy fogom. Bar lehet hogy a hatam vagy a bokacsontom sokkal jobban fog fajni de nem baj mert megeri a fajdalmat :) .
2018. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Egyet kell értenem az előttem szólókkal. Nekem több is van, és igen, fájtak. De ez hozzá tartozik, ezt a fájdalommal együtt kell megélni. Ez nem a hősiességről szól vagy a mazohistákról, hanem arról, hogy ez a kultúra része. Szerinted, amikor a maori törzsi tetoválásokat a harcosok arcába kövekkel meg botokkal karcolták bele az mennyire fájt? Aki el tudta viselni az megérdemelte, hogy viselhesse. Egyébként a fájdalom relatív. Amit én meg sem érzek az neked nagyon fájhat és fordítva is. Szóval szerintem ne parázz rá feleslegesen mert ez vele jár. Arról már nem is beszélve, hogy sokszor nem is a varrás fáj a legjobban hanem a következő 1 hétben a gyógyulás (mérettől függ). Szerintem elég jók a túlélési arányok, más is kibírta, neked is menni fog.... Mint mondtam ez vele jár, ki kell bírni. Aki nem bírja a fájdalmat, az ne tetováltasson.
2018. jan. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Szubjektív a fájdalom. Ha nincs még tetoválásod, akkor olyan helyre csináltass elsőre ami azért kevésbé fájdalmas. De fájni mindenképp fog valamennyire. Nekem a relaxálás, álmodozás, gondolkodás segít elterelni a figyelmet de van amikor játszok valamivel vagy beszélgetek. Meg gondolom a minta is számít (nálam pl sok a teli fekete rész amibe fehér lett rakva - na a teli fekete, duzzadt, sebes felületbe beleütött fehér, 6-7 óra után bizony rohadtul fáj :D De kibírható, valahol még talán izgalmas is ez). Amúgy nem vagyok nagy szakértő, csak szubjektív véleményt tudok írni :)
2018. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én meg amondó vagyok, hogy ha pl a koncepció része hogy pl a térded mögé is kerül valami, akkor azért az kellemetlen lesz, nem csak neked de a tetoválónak is.


Lehet ezt túlmisztifikálni, meg fájdalom így, szertartás úgy, de ha úgy vergődsz mint a partra vetett hal az egész alatt, az egy jó fos tetkó lesz, és se te, se a művész nem lesz vele boldog. Ezen nincs mit ragozni, senki nem akarja azt hogy sugárba hányják a széket vagy hogy elájuljon valaki meg ilyen horror sztorik.

Amit még lehet, hogy a krémmel jó vastagon megkenni, és egy kis folpackkal bedunsztolni egy pár órára. És előtte jó alaposan lemosni mert nyílt sebbe nem kerülhet.


Persze ez sem ideális, mert elvileg a tetováló elvileg nem mondhatja neked, hogy használd, mert nincs rajt hogy tetováláshoz tervezte a cég. Úgyhogy a művész elvileg nem tud róla.

És százszor inkább a lidokainos, mint az aki be van szívva,állva,lőve,rúgva satöbbi és aztán próbál úgytenni hogy mégse. (És persze az ilyen arcok mindig a kéz, nyak és egyéb fájdalmas tetoválásokhoz készülnek fel így).

2018. febr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#9 na ezaz, én pl tudom hogy a fájdalomtól néha elkezdek remegni, ami engem nem zavar de a tetováló attól még bele akarja vágni a gerincembe a gépet idegességében, egyeseknek el kellene dönteni hogy mi a priorítás, A Janinak lenni vagy nem szivatni feleslegesen a művészt.
2018. febr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 NigelB ***** válasza:
0%
A legegyszerűbb, ha nem tetováltatsz, biztos hogy nem fog fájni. Mellesleg mit fog csinálni a tetovált 20-30 év múlva, amikor ráncos lesz, és már nem lesz divat a tetoválás, és rajta fog röhögni mindenki. Ez egy olyan beavatkozás, amit soha az életben nem lehet eltüntetni.
2018. febr. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!