Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Befejeztem a sulit és kívül...

Befejeztem a sulit és kívül rekedtem az embereken, hogy tudnék újra jó baráti kört építeni?

Figyelt kérdés
Ha elkezd az ember melózni lesz pár új barátja de aztán, mintha lecsökkenne az ismeretségi köre drasztikusan. Jártam pár sportra, meg pár hobbira, onnan van pár új haverom, de bulikba is mindenki a pár haverjával megy és nem ismerkedik és nem látom hogy nagy baráti közösségek akárhol épülnének máshol, mint a suliban. Mintha mindenkinek lenne pár gyerekkori barátja aztán kész. Hol lehet valami nagy ismeretségi kört kialakítani főleg fiatalokkal?
2014. ápr. 20. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is pont ugyan így jártam, mint te. Suli óta nincs senki ismerősöm sem.
2014. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja és a másik a barátnőszerzés. Akárhova megyek, mintha mindenhol többszörös fiútöbbség is lenne, akármilyen sporton, buliban, melóhelyen, bárhol. Úgy kéne ezt ellensúlyozni, hogy haverokkal ott ténferegtek plázában a bolti eladó csajoknál, középiskolák, leánykollégiumok, főiskolák, aerobicok előtt szólítgatjátok meg a kijövő lányokat meg az utcán? Gondolom nem kell az embernek női hobbikra járnia csak azért, hogy sok csajt ismerjen és barátnője legyen.
2014. ápr. 20. 15:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezzel nagyon sokan így vannak. Mikor én is befejeztem a sulit, elmentem dolgozni (ráadásul külföldre) megszakadt az összes baráti, ismerősi köröm. Mindenki szétszéledt, másfele ment... alakította az életét, szinte nem voltak barátaim, akikkel találkozni tudtam volna. Neten tartottuk még a kapcsolatot egy ideig, de az is kikopott. Ugyan ez volt tesómmal is, régebben sok barátja volt, ő is kiment külföldre élni, tanulni, dolgozni, abból a sok barátból maradt neki 1, úgy, hogy később tesóm után ment, viszont ez is már gyerekkori barátság. Felnőtt korban már max munkahelyen tudsz barátságokat, kapcsolatokat kiépíteni míg fiatal vagy, meg esetleg egyetemen, fősulin... ennyi.
2014. ápr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Te is tudod, hogy sok munkahelyen limitáltak az ismerkedési lehetőségek, sokszor nem is vagytok ugyanaz a korosztály, sokszor egymással versenyeztek, nem okos dolog a titkaidat a munkatársaknak elmondani, ha nővel jösz össze és szakítotok akkor meg egymást kell kerülgetnetek és társai. Néha csurran-cseppenhet melóhelyről is pár barátság, de hol lehet valami rendes, nagy ismeretségi kört kialakítani főleg fiatalokkal?
2014. ápr. 20. 15:36
 5/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam még esetleg azt lehetne, hogy kerít a dolgozó ember korfüggően nagy nehezen egy felső-középiskolás vagy főiskolás havert, aki belemegy abba, hogy a haverja időnként elé megy suli után és onnan bemutatja arcoknak és mentek együtt helyekre plázába, sörözni, sportolni, koliba és társai és akkor úgy meg lehet ismerni rajta keresztül sok embert. Bár ez kicsit kiéhezett pióca módszer, és van benne egy kis gáz hogy te nem oda jársz suliba mégis velük lógsz.. mi erről a véleményetek? Vannak egyéb ötletek?
2014. ápr. 20. 16:01
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki ezt csinálja akkor is elfogadhatóbb, ha egy extra haveroddal mész vele. Akkor két haverját mutatja be a diákoknak és nem egy egyedüli alakot. :) Az vajon működő módszer, hogy keresel egy iskolás embert akivel lógsz és kész?
2014. ápr. 20. 16:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Közhelyes megjegyzés, de egy barát nem illan el, mihelyett iskolát/munkahelyet váltasz.
2014. ápr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen ha a barát elköltözik, abbahagyja a közös hobbit-munkahelyet, később családozik akkor sem illan el teljesen. Viszont akkor is hogyha pár havonta egyszer találkoztok vagy sokat facebookoztok vagy ha eljársz ilyen évente kétszer partikra, akkor is főleg egyedül vagy. Ha meg az iskola az ennyire tuti terep mindenkinek, akkor oda kell visszakerülni egy nálad fiatalabb ismerőssel lógva és kész, nem?
2014. ápr. 20. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!