Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Elfogadjam a vacsorameghívást...

Elfogadjam a vacsorameghívást egy férfitól akinek interneten keresztül "segítettem"?

Figyelt kérdés

Szegényt meglopták és olvastam egy közösségi oldalon az esetről. Felvettem vele a kapcsolatot és elláttam jó tanácsokkal, mondtam kiknek írjon, hova forduljon akik esetleg jobban tudnak segíteni. A tárgy a csodával határos módon megkerült.

Én sokat nem segítettem neki, életeket nem mentettem, igazán csak az empátia miatt tettem amit.


Ő most azonban mégis elhívott egy vacsira, bár 100 mondtam neki, hogy semmi különöset nem tettem érte, ezt szerintem bárki megcsinálhatja, amit én, és nekem az volt a legjobb ajándék, hogy előkerült az ellopott tulajdona.


Én nem érzem jogosnak, hogy ezért vacsorára hívjon hisz nem tettem érte túl sokat.

Barátnőm is azon a véleményen van, hogy menjek el vele egy vacsi nem a világ.


Szerintetek? (tudom, hogy nem egy világrengető kérdés, de én akkor is úgy érzem ez kihasználás, esetleg más alternatív ötletek is jöhetnek amitől mégsem költ annyit rám, és ő is úgy érzi visszafizette a nem létező adósságát)



2014. jún. 27. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ha bizol a fickóban akkor elmehetsz,de netről nem ajálatos.
2014. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
sztem piszkamókázni akar veled !
2014. jún. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
látott rólad képet? ha azt hiszed, hogy hálából akar meghívni vacsorázni akkor nagyon naiv vagy! ki az a hülye aki úgy költ pénzt nőre, hogy ne várna titokban szexet? :D
2014. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért ne, lehet hogy fontos volt neki az a tárgy. Ha olyan horderejű a dolog és tényleg számomra kilátástalan helyzetben segítettél volna én is elhívtalak volna
2014. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nincs fent rólam kép. És nem is releváns, hogy nézek ki, mert a kapcsoltunk nem a férfi-női kerülgetésre épül.


Amúgy egy százezer forintos tárgy veszett el neki.

2014. jún. 27. 20:20
 6/11 anonim ***** válasza:

A vacsorameghívást csak akkor fogadd el, ha elképzelhetőnek tartod, hogy több lesz ebből az ismeretségtől. Ez már egy randi.

Ha viszont úgy gondolod, hogy nem érdekel ez az ember, mint férfi, akkor én a helyedben köszönettel visszautasítanám azzal, hogy úgy tudja viszonozni a segítségedet, hogy legközelebb ha te is nehéz helyzetbe kerülsz valamiért, majd ő segít neked.

2014. jún. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Öhm biztos, hogy nem randi lesz, mert én már elég rég élek párkapcsolatban hamarosan eljegyzés mi egyéb


Én is először erre gondoltam, hogy lehet ezért, de azt mondta, hogy ő így is meg akar hívni, mert ritka rendes lány voltam, és senki nem segített annyit az ügyben mint én. Főleg, hogy nem is ismerjük egymást és így idegenben még jobban értékeli a dolgaim.

2014. jún. 27. 20:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó, jó, akkor nem randi, csak nem fér a fejembe, hogy miért pont egy vacsorával akarja meghálálni? Nem tudom. Nekem ha egy férfi meghív egy nőt vacsorázni, annak más felhangja van. Más lenne, ha mondjuk lenne egy barátnője és azt mondaná, menjetek el négyesben (te is vidd a barátod) vacsizni, ismerkedni.

Mindegy, lehet hogy tényleg nincs is ebben semmi. Végül is, ha elmész sem vesztesz semmit.

2014. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nekem nem a meghívással van a bajom, hanem hogy utána rosszul érezném magam. Ha mondjuk fizethetném a részem... de azt mondta erről szó sem lehet. :/


Valami másik alternatíva kéne, vagy ha már költenie kell akkor ne egy vacsora árát hanem valami jelképes dolgot. Pl egy fagyi vagy valami.


Én rosszul érzem magam, ha csak úgy meghívnak vacsorára vagy valami drága dologra. Senkinek nem szeretek a lekötelezettje lenni. Még akkor sem, ha látszólag tettem is érte valamit.

2014. jún. 27. 20:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan fogadd el. Én is voltam egyszer egy ilyen helyzetben, hogy a tanácsaimmal segítettem valakit egy nehéz időszakában, és ő is meg akarta hálálni mindenképp. Hasonlóan éreztem, mint te, de utána rájöttem, hogy NEKI jólesik adni, és jólesne, ha elfogadnám.

És tényleg így volt.

2014. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!