Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Srácok, ilyen esetben mi...

Srácok, ilyen esetben mi szerintetek a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Sablon történet. Jóba lettem egy sráccal egy interentes közösségben, abszolút csak barátilag viszonyultam hozzá. Úgy voltunk vele, ha már jól el tudunk beszélgetni online, miért ne ismerhetnénk is egymást személyesen, találkoztunk, CSAK barátilag, tehát semmi nem történt, ragaszkodtam hozzá, hogy a költségeket is felezzük, semmi jelét nem akartam adni, hogy én bármi többet akarnék.

Idővel viszont kibökte, hogy randira hívna, én nemet mondtam, mert nem érzek iránta többet azon kívül hogy emberileg kedvelem és soha semmi jó nem sült ki abból, ha olyannal kezdek, aki nem érdekel komolyabban. Próbáltam régebben, nem működött, így fölöslegesen nem csesznék ki senkivel, hogy nem tudom azt adni, amire szüksége van.

Igyekeztem finoman a tudtára is adni ezt, hogy egyikünk se járna jól ezzel, mert őt is becsapnám meg magamat is plusz nagy eséllyel tönkremenne a jó viszony.

Megértette, elfogadta látszólag, megegyeztünk abban, hogy ettől még jóban maradunk, dumálunk, ha a helyén tudja kezelni a dolgot, nem menekülök el előle, csak mert bepróbálkozott.


Na, a litánia után a kérdés. Ilyenkor hogy lenne jobb, eltávolodni kicsit, míg lecsillapodnak benne a dolgok vagy hogyan tovább mégis? A létező legsemlegesebb témákról igyekszem dumálni vele, nem teszek semmilyen célzást vagy bármi, amit félreérthet, de nem tudom, hogy ilyenkor mi járhat mégis egy férfi fejében.

Köszi, ha végigolvasod és van valami segítő meglátásod.


2015. márc. 18. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Az lesz, hogy egy darabig még próbálkozik burkoltan, utána megszakad a barátságotok is. :)
2015. márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Igyekeztem finoman a tudtára is adni ezt..."


Egy kicsit itt bűzlik a dolog, mert ti lányok szeretitek körmönfontan tálalni az amúgy tök egyszerű "bocs, de nekem nem jössz be" tényt. Ahelyett hogy kézen fognátok a tőletek randit kérő srácot, leülnétek, és határozottan közölnétek vele a föntebb említett - nem szóismétlés - tök egyszerű "bocs, de nekem nem jössz be" tényt, inkább szeretitek cifrázni, színezni, nehogy megsértsétek a férfit. Holott pont így szívunk a legjobban. Szóval így, hogy szépen, finoman közölgettél neki valamiket, ő abból azt szűri le, hogy nem voltál teljesen őszinte hozzá, és csupán le akarod tesztelni őt, hogy mennyire ragaszkodna hozzád ezek után. Bevallom, ez a mi, azaz a férfiak hibája, hogy így gondolkodunk.


A kérdésre a válasz pedig szerintem nem lenne a legjobb ötlet, ha hirtelen hanyagolnád, mert akkor megint csak azt gondolja, hogy ez az egész csak egy ragaszkodási teszt. Beszélgess vele ugyanúgy, ha keres, válaszolj, ha neked van közölnivalód vele, akkor meg te is keresheted nyugodtan. Társalogj vele úgy, mint egy haverral. Ha netán megint próbálkozna, akkor határozottan tessék fellépni, és tájékoztatni, hogy ne erőlködjön, mert nem a zsánered. Határozottság, céltudatosság, egyenesség. Ha ezek után sem érti, akkor sajnos fejben vannak nála gondok.

2015. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2.: a finoman nálam azt takarja, hogy röviden, egyszerűen közöltem, "ne haragudj, nem tartom jó ötletnek, mert én nem érzek többet". Ti férfiak azért tudtok ám kombinálni... :P Néhány ember azért már kinövesztette a gerincét :P Nem húztam-halasztottam, mikor konkrétn rákérdezett, konkrétan nemet mondtam, az korábbi burkolt próbálkozásokat meg hárítottam, egy "nem, az nem igazán érdekel, köszi" mondattal.


Remélem akkor, megérti így is, ha normálisan beszélgetünk közben.

2015. márc. 18. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!