Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Reménytelen szerelem. Tudnátok...

Reménytelen szerelem. Tudnátok tanácsokat, tippeket adni? (részletek lent) 22L

Figyelt kérdés

Van egy férfi (26 éves), egyetemen ismerkedtünk meg, már 4 éve szoros baráti kapcsolatot ápolunk, nevezzük Andrásnak. Nekem a kezdetektől tetszett, de sose léptem, mivel egy hosszú, 9 éves párkapcsolata van Beával, nem vagyok olyan ember, aki belerondítana mások életébe. Volt már hosszabb kapcsolatom nekem is, 4 évig tartott, ő volt szexuálisan az egyetlen ember az életemben, nem sokkal Andrással való megismerkedésünk előtt ért ez véget. Kezdetben Andrásra csak úgy gondoltam, mint barátra, hiszen nekem is kellett egy kis regenerálódás az egész középiskolás időszakomon átívelő kapcsolatom után, hiába váltunk el békésen.


Sokszor találkozunk, mindent megbeszélünk a másikkal, azt is tudom, hogy csinos, jó humorú, aranyos lánynak tart, valamint tudom a párkapcsolatának a részleteit, azt hogy milyen apátia jellemzi a kapcsolatukat, és habár nem mondta ki, de ismerem őt annyira, hogy szerintem már nem szereti úgy Beát, ahogy pár éve.


Arra jöttem rá, hogy amit hiányol a Beától (törődés, érdeklődés, vidám pillanatok), azt tőlem kapja meg, mert pont azon dolgok hiánya miatt panaszkodik Beával kapcsolatban, amikre együtt kerítünk sort. Félek, hogy csak egy pótlék vagyok, aki kitölti ezt az űrt. Mivel én többet érzek már iránta, mint barátságot, abban reménykedem, hogy rájön, hogy valójában én kellek neki. Ezek az érzéseim az utóbbi 2-2,5 évben kezdtek el jobban fellángolni. Azért is vagyok így összezavarodva, mert látom, hogy valóban jól érzi magát velem, megdicsér, milyen csinos vagyok, elmondja, hogy mennyire szeret velem lenni, de közben meg azt látom, hogy a barátnőjével való kapcsolatát semmilyen irányba nem alakítja, de mégis együtt vannak.


Ha valaki 9 éve párkapcsolatban él, nem furcsa kicsit, hogy még semmilyen szinten sem kötelezte el magát 26 évesen? Sem eljegyzés, sem összeköltözés kipróbálása, csupán hétvégéket töltik együtt (2 külön városban laknak). Viszont úgy tűnik szakítani sem szeretne vele, de ilyen lényeges lépéseket sem kíván tenni, tehát a kapcsolatukat valójában ő is ezen a holtponton tartja. Szerintem a kényelem nála magas faktor, így jó pár kapcsolatban töltött év után. Egyik nap beszélgettem egyik barátjával is (miért is ne, lassan többet ismerek, mint a barátnője), ő mesélte nekem, ő hozta fel a témát magától, hogy mennyire nincsenek rendben András és Bea között a dolgok... hogy csak együtt vannak, de valójában mégsem, nem is érti miért kell ezt így.


Azt még hozzátenném, hogy köztünk sose történt semmi szexuális jellegű dolog, ő is olyan jellemű ember, hogy nem tenne ilyet. Mit tanácsoltok, mit lépjek? Inkább ne is reménykedjek, próbáljak meg elhatárolódni? Vagy várjak még egy kicsit? Ráadásul egyedül érzem magam, de más kapcsolatba nem szeretnék úgy belemenni, hogy iránta táplálok ilyen érzelmeket, pedig jelentkezők lennének.


Kicsit hosszú lett, köszönöm ha végigolvastad!



2015. máj. 13. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Említetted hogy fura, hogy nem köteleződött el 9 év után... Nem kizárt, hogyha téged választana, veled jobb lenne.
2015. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valami csak összeköti őket ha még mindig együtt vannak,és nem akarja otthagyni a csajt ... Lelkileg pótlék vagy a számára,veled töltődik fel.A helyedben kipróbálnám azt,hogy hanyagolnám a pasit,nem találkoznék vele,így meg lehet nézni mennyire hiányzol neki,mit jelentesz a számára.
2015. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
aha! oké! semmit ne tegyél
2015. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Na most akkor menjünk az elejére. Andriska 17 évesen megismerkedik Beával, aki elkapja a tökét. Azóta boldogan élnek.

Következmények: Andriska ugyanúgy nem tud csajozni, mint 17 évesen sem tudott. Szóval ha akarsz tőle valamit, neked kell lépned.

" nem vagyok olyan ember, aki belerondítana mások életébe."

Hibás szemlélet. A szerelem nem holmi agyonmisztifikált becsületkódex alapján működik, hanem egy örökös megmérettetés. Ha Bea még mindig ugyanolyan erősen fogja Andriska tökét, akkor tehetsz akármit, nem fogod tudni elvenni, mert Bea érdemli meg a fiút. Ha jobb vagy, mint Bea, akkor te. Csak vigyázz, mert két év múlva jön Katalin, aki szintén igényt tart Andrásra, és ha nem vagy jobb nála, akkor bukik a mutatvány.

2015. máj. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
szia, hasonló szituban vagyok én is. az én "emberem" 38 éves, szintén több éves (de jóval kevesebb, mint 9 év) kapcsolatban van a barátnőjével, és elmondta nekem, hogy már nem boldog vele, nem hisz a kapcsolatukban, nem jó ez a helyzet neki, és agyal rengeteget, hogy mit tegyen... az, hogy Andris 26 évesen nem "fejlesztette" tovább a kapcsolatát (házasság), egyáltalán nem meglepő, hiszen 40-hez közel sem teszik ezt meg sokszor... hogy miért nem lép ki? ez látod jó kérdés, ezen én is rengeteget agyalok, bár én csak néhány hónapja ismerem ezt a srácot, és mégis belezúgtam... szintén érzem azt, hogy esetleg csak pótléknak használ, mert azt mondja, hogy bízik bennem, sokat adnak neki a beszélgetéseink stb... neked küldött már szerelmes témájú dalokat Andris? vagy filmet, könyvet? mert én kaptam tőle, és ilyenkor mindig azon agyalok, talán ezzel üzen, hogy jelentek neki valamit, de mivel még nem zárta le a kapcsolatát, és saját magában is bizonytalan, nem akar többe belerángatni... viszont te közel 3 éve érzel így András iránt, csodálom, hogy bírod, én ezt a pár hónapot is soknak érzem... nem akarok direkt tanácsot adni, de én a helyedben meghívnám Andrist egy üdítőre, és szépen színt vallanék, elmondanám neki, amiket itt leírtál, hogy úgy érzed, beleszerettél, és nem tudsz kizárólag csak a barátja lenni... és nyíltan rákérdeznék arra, hogy miért nem lép ki a nem működő kapcsolatából, és hogy ő mit érez irántad? mert ha még sokáig ezt folytatja veled, akkor az végül is kihasználás, neki így kényelmes, megkap tőled valamit, ami kell neki, és lehet, hogy bele sem gondol, hogy miket okoz ezzel neked. viszonzás nélkül szerelmesnek lenni rohadt dolog. drukkolok neked, priviben írhatsz majd, hogy sikerült megoldanod, ha gondolod. :))
2016. ápr. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lassan már egy éve, hogy feltettem ezt a kérdést, így a mai napra már jelentősen változott a helyzet.


András továbbra is együtt van Beával, sőt, tervezik, hogy Bea hozzá fog költözni, már így is több időt tölt nála, mivel már a munkája sem köti másik városhoz.

Amennyire én tudom, továbbra sincsenek köztük rendben a dolgok, legalábbis a férfi részéről.

Bevallotta, hogy annyira nem örül annak, hogy odaköltözne Bea, hiszen majdhogynem sarokba szorítva érzi magát a saját otthonában.

De ha nem lép semmit, ez már az ő problémája lesz.

Mondtam neki, hogy mindenképp gondolja át a dolgot, ő sem lesz fiatalabb, és lassan, még ha ez félelmetesnek és messzinek is tűnik még, el kell gondolkodnia a családalapításon.

Viszont ha ezt nem Beával képzeli el, nem szabadna mindkettejük idejét húznia.


Egyébként lényegesen kevesebbet is találkozunk, facebookon tartjuk inkább a kapcsolatot. Ez nekem is jót tett, sikerült kivernem a fejemből, továbbá elhatároztam, hogy többet érdemlek ennél.

Jelenleg 3 hónapja párkapcsolatban élek, egy olyan férfivel, akivel kölcsönösen szeretjük és megbecsüljük a másikat. Sikerült továbblépnem egy reménytelen helyzetből, és boldog vagyok.


Kérdésedre válaszolva, igen, küldött nekem András szerelmes témájú dalokat, viszont pont nemrég beszéltem erről egy fiú barátommal, hogy miért teszik ezt a férfiak.

Ő erre azt válaszolta, hogy saját magából kiindulva csak azért, mert valóban tetszik neki a zene, legalábbis ő nem szokta így továbbgondolni a dolgokat, hogy direktben küldene szerelmes számot a kiszemelt hölgynek.


A tanácsod viszont jó, tanulj az én kálváriámból és beszélj vele őszintén! ..viszont nekem ez már szerencsére tárgytalan :)


Sok sikert! :)

2016. máj. 4. 16:32
 7/11 anonim válasza:

de jó, szívből gratulálok a boldogságodhoz!!!

miután elküldtem az előző válaszom, utána láttam csak, h. ez már 1 éves kérdés. :))

jól is tetted, h. úgy érezted, többet érdemelsz.

bevonzottad a boldogságot.

nagyon érdekes, amit írsz, h. Andris sarokba szorítva érzi magát, mert ez a srác is azt mondja, h. hasonlóan van a barátnőjével, mióta hozzá költözött, terápiára kell járnia, annyira nem bírj együtt élni vele. valami mazochizmust érzek emögött, férfiakra ritkán jellemző mártíriumot, hogy akkor mi a szarért marad vele, ha ennyire rossz? én biztos nem mondom el neki, h. mit érzek, nem, nem, most nagy küzdés van bennem, h. felejtsek, de rohadt nehéz. sok boldogságot neked a jövőben is:)

2016. máj. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én még arra is tudok gondolni, hogy így akarják növelni az egójukat.

Mármint mondogatják, hogy ez nem jó, az nem jó... akár ki is sarkítják a dolgokat, így szeretnék felkelteni a figyelmed.

Azt akarják sugallni, hogy van esélyed, és ne írd le őket, azt meg élvezik, ha valakinek "bejönnek".

Ráadásul még meg is sajnálod, hogy milyen rossz neki, így még kevésbé sem tudod kiverni a fejedből, beindl valamiféle empatikus gondoskodás-segítségnyújtási vágy. :D

Persze tisztelet a kivételnek, nem mindenki ezért panaszkodik, meg ez csak az én feltételezésem.

András például csak kényelemből marad barátnőjével szerintem, meg azért, mert nincs kedve új kapcsolatba invesztálni.

2016. máj. 5. 15:57
 9/11 anonim válasza:

az Andris-féléket sosem fogom megérteni, meg is érdemlik a sorsukat.

van igazság abban, amit mondasz, én is gondoltam rá, ugyanakkor közel másfél éve pszichológushoz járni ezzel a problémával, és kemény pénzeket fizetni a terápiáért, mégiscsak azt mutatja, h. a probléma valós.

annyi mulya pasi van... :(

ha nekem szar egy kapcsolatban, természetes, h. kiugrok.

mitől kényelmes ez a pasik számára, maradni?

nem értem :(

2016. máj. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Van egy férfi ismerősöm, ő azért nem lép ki a kapcsolatából, mert nemrég vettek lakást...

A lányt már el is jegyezte, aki most már szóba is hozta, hogy pár év jegyesség után talán ideje lenne az esküvőnek, erre a pasi úgy döntött, hogy inkább vesz egy autót, inkább arra költsenek, így sikerült halogatnia a dolgot... hát gratulálok :D az autó lesz a következő indoka az együttmaradásra a lakás után...

Amúgy biztos vagy benne, hogy jár terápiára?

2016. máj. 6. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!