Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Vallásos. Nagyon szeretem,...

Vallásos. Nagyon szeretem, felnézek rá, el tudom képzelni az életemet vele. De annyira vallásos, hogy nem érhetek hozzá. Fél éve ismerjük egymást, s kb ugyanennyi ideje együtt vagyunk. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
15 évek korától megfogadta, hogy a házasság szentségének megkötése előtt nem lesz szex. És a szexbe a petting is, avagy minden nemű izgatás is beletartozik. Mondtam, hogy akkor így a csók is beletartozik. Azóta nem mer csókolni... Olyan érzésem van, hogy neki az első az Isten. Próbáltam izgatni, nyakcsókokkal, de azt is elutasította, mert akkor lelkiismeret furdalása lesz tőle, hogy azzal Istent megbántja. Holott én is vallásos vagyok, de én úgy tudom, hogy mindennek a lényege a szeretet. Rengeteg áldozatot hoztam ezért a lányért, és még kész vagyok várni addig, míg egy évesek leszünk. Én már a tényleges szexről lemondtam, max a pettingig jutnék el. Multkor annyira pattanásig feszűlt a húr, hogy szakítani akart. De annyira megszeretett, hogy "nem akar elveszíteni". De ha én ezen tovább húznék, akkor az kihasználás lenne, amit nem akarok. Próbáltam érvelni, hogy én nagyon szeretem, és hogy kezdek emiatt már szenvedni. Erre megkaptam, hogy zsarolom. Így már azt se mondhatom, hogy érzem magam, pedig krónikus betegségem is van... már volt két barátnőm előtte. Az első beleráncigált a szexuális életbe, de annyira forróvérű volt, hogy megcsalt 19 hónapon át. Én meg barom szerelmes voltam belé nagyon... Nem akarok több lánnyal megismerkedni, szeretném ha ő lenne az utolsó az életemben. Hamár az első nem lehet.... :(

2013. ápr. 9. 10:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
23%
Éretlenek vagytok mindketten nagyon.
2013. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2013. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
71%
A barátnőd egy kicsit szigorúan értelmezi az előírásokat, a dolog lényege a szeretet. De ha házasságig nem tudsz várni a szexxel, valószínűleg az idődet vesztegeted vele. Valahogy az lenne az okos megoldás, hogy legyen addig petting. Ha rá tudod venni. De attól is függ, hány évesek vagytok, tizenévesen még 5 évig várni (például) elég reménytelennek tűnik.
2013. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
91%

Hát ha ennyire szereted,várj rá! Erre nem tudok mást mondani. :)

Tudok viszont pár példát mondani,hogy miért nem jó ez a nagy önmegtartóztatás. Én magam ilyen konzervatív,vallásos környezetben nevelkedtem,úgyhogy van rálátásom a dolgokra.Szóval: nagyon sok olyat láttam, hogy fiatal (18-20 éves) fiúk és lányok azért ugranak bele egy házasságba,mert együtt vannak,járnak,de ugye nem szexelhetnek házasság előtt. Ezt megoldják úgy,hogy gyorsan összeházasodnak,megkapják azt,amire már nagyon vágynak...ez ideig-óráig jó is,de aztán rájönnek,hogy fiatalok még,ráadásul alig ismerik egymást...elvileg még előttük az élet,de gyakorlatilag már lekötötték magukat. És miért? Hogy szexelhessenek egy jót. Mondanom sem kell,elég nagy százalékban válás a vége. Pár éve iszonyúan megemelkedett a kb. 22 éves,már elvált emberek száma... Ami (a válás) elvileg ugye ugyanúgy Istennek nem tetsző dolog.

De tudok olyan példát is,hogy két fiatal megismerkedett a bibliaórán. Tetszettek is egymásnak,de főleg a hit és Isten iránt való elköteleződésük volt azonos,...ez volt igazából az összetartó erő. Olyannyira,hogy össze is házasodtak. Aztán jött a feketeleves a nászéjszakán. A lánynak nem volt jó a szex,a fiú meg ugye kívánta. 15 évet húztak le így egymás mellett... Megkeserítve egymás életét. Hiába tudtak nagyon jókat imádkozni együtt,és hiába volt a legfontosabb a hit az életükben,ha a nőnek minden aktus maga volt a pokol.

Elgondolkodtató...

Szerintem (és ezért sokan biztos megköveznek) ha két ember komolyan gondolja egymással,ismerjék meg egymást kívül-belül,testileg-lelkileg...mert aztán egy életet kell eltölteniük egymással békében,hitben,harmóniában...egészséges szexuális élettel...

2013. ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok? Ha felnött és ténlyeg komolyan gondolod vele és minden jó vele akkor kérd meg a kezét, vedd feleségül.
2013. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 A kérdező kommentje:
Köszönöm a komoly kommenteket. Ő 19, lassan 20 én 22. A helyzet az, hogy mondtam ezt már neki, amit Ti írtatok, és ő is mindta, hogy fél attól, hogy frigid, vagy nem fogja élvezni.
2013. ápr. 9. 11:52
 7/78 A kérdező kommentje:
Elvenném, de nincs az a megfelelő egzisztenciális háttér.
2013. ápr. 9. 11:56
 8/78 anonim ***** válasza:
72%
A lényeg a Szeretet, próbáljatok meg mindketten aszerint cselekedni.
2013. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
64%
Ez a tcsaj nem normális ha ezt mondta hogy attól fél hogy frigid.... Ezek után én elgondolkoznék rajta hogy nem csak egy kifodás-e ez a vallás. Az egzisztenciáról annyit hogy attól hogy összeházasodtok még nem kell rögtön saját ház lakás. Oda lehet költöznie egyikötöknek a másikhoz.
2013. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 A kérdező kommentje:
A helyzethez az is hozzá tartozik, hogy én már nem merek semmit se mondani neki. Voltam gyónni, ott a pap jó érveket hozott fel, de a váfyaimat nem kapcsolgatom ki. Félek csapdába estem...
2013. ápr. 9. 12:03
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!