Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Szerintetek nem kéne beszélni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem kéne beszélni a biszexualutásról (és úgy alapjáraton a szexuális beállítottságról) az iskolában?

Figyelt kérdés
Szexuális felvilágosítás szinte (mondjunk nálunk pont nincs) már mindenhol van, de én még sehonnan nem hallottam, hogy a beszexualitásról/homoszexualitásról beszéltek volna, holott szerintem fontos lenne. A tini korban alapból sok változáson megy keresztül az ember, harcol magával, pláne, hogyha észreveszi, hogy az azonos neműek is tetszenek neki. És ha ezt ő elutasítja és próbálja magában ezt elnyomni vagy egyszerűen nem tudja hogy most mi van nyilván nem a szüleihez fog odamenni ezzel. Szerintem ha az iskolákban akár osztalyfőnöki óra keretében lenne ilyen beszélgetés, hogy ez teljesen normális és nem rossz dolog, akkor az jó lenne.

2019. márc. 16. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:

A fidesz elnyomja a "melegpropagandát", ez már ráment az oktatásra is.

Ennek is meglesz a következménye, ahogy leírtad, ahogy az ország egyre melegellenesebb a politikában is, egy meleg vagy biszex gyerek kihez forduljon, ha más? Így még a szüleivel sem tud erről beszélni.

2019. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem is csak amiatt kéne ilyenekről beszélni, mert így a homoszexuális gyerekek nem érzik kirekesztettnek magukat, vagy a hetero gyerekek hozzászoknak, hogy nem csak ők vannak a világon (nem mintha ez nem lenne fontos) hanem egyszerűen veszélyes nem beszélni a meleg szex veszélyeiről.

El kéne mondani, hogy a melegeknek is védekezniük kell, mert a nemi betegségek nem kímélik azokat sem, akik azonos neművel szexelnek.

Pl a női óvszerről még csak hírből sem hallottam felnőtt koromig, az pedig teljesen megdöbbentett 15-16 évesen, amikor valami filmben hallottam, hogy két meleg óvszerrel szexel.


Viszont nem tudom, hogy mennyire jó ötlet egy átlag magyar tanárt megbízni ezzel a felvilágosítósdival abból az egyszerű okból, hogy jelentős részük homofób.

Nem akarnám, hogy akár egy homoszexuális gyerek is olyan ember szájából halljon a szexualitásáról, akinek ez az egész egy vicc, vagy egyenesen gusztustalan.

Nem hiszem, hogy a valóságtól túlságosa elrugaszkodott lenne ez a félelem; általános iskolában is és középiskolában is volt jópár tanárom, akik nyíltan megjegyzéseket tettek a melegekre valamilyen formában. Most az ilyen menjen be, és tartson előadást a homoszexualitásról?

Akkor már inkább menjen a gyerek a szülőkhöz...


De persze tényleg nincs rá esély, hogy egyhamar téma legyen a melegség az iskolában.

2019. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Ezek miatt csak egyre több, alapjáraton heteroszexuális gyerek mesélné be magának, hogy ők valamilyen szinten mindenképp vonzódnak a saját nemükhöz. Lehet sajnálni a melegeket emiatt, hogy nem beszélnek róla, de a heteroszexuálisoknak is ugyan akkora trauma lenne a későbbi felnőtt életéből visszagondolni egy ilyen korszakukra, főleg, hogy akár a munkájukba, párkapcsolatukba is kerülhetne.


Én személy szerint mellette vagyok ennek a meleg-ellenes politikának, annak ellenére, hogy nem kormánypárti vagyok, és mellette biszexuális is.

2019. márc. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Miért? Most ez nem így van?

Nézz már csak itt az oldalon körül, hény olyan kérdés van, hogy biszexuális lennék? Vagy meleg lennék?

2019. márc. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Úgy általában nem kellene a szexualitásról beszélni az iskolában. Az öreg és morcos védőnők által tartott szexuális felvilágítás így is a létező egyik legkínosabb iskolai élmény, nem kell tetézni.
2019. márc. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4, épp ez az, mi lenne akkor?!:D
2019. márc. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!