Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Az, hogy kihez vonzódunk, a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az, hogy kihez vonzódunk, a DNS-be van beleírva?

Figyelt kérdés
A DNS-től függ hogy mi épp heteroszexuálisak vagy pl homoszexuálisak vagyunk?
2015. nov. 27. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ezt sajnos nem tudom alátámasztani tényekkel ,csupán a saját elképzelésem és véleményem szerint.

Én úgy gondolom ,hogy legnagyobb részben igen. Ez egy belső "hang" ,vagy ahogy te is írtad egy DNS kód ,hogy kikhez vonzódunk.

Persze azzal is egyetértek valamilyen szinten ,hogy a társadalom és a nevelés is fog rátenni erre ,de én abból indulok ki.

Hogy pl.: én ha szerelmes leszek ,vagy tényleg jobban tetszik egy lány a többinél,akkor nem fogom tudni megmondani ,hogy most éppen a vállig érő egyenes szőke haja ,vagy éppen a ragyogó mély kék szeme miatt ,zúgtam bele ,ez csak úgy jön. Az Egész lénye tetszik.


Úgyhogy szerintem ezeket az érzéseket ,hogy most éppen egy azonos neműbe szeretünk bele ,vagy egy ellentétesbe azt nem mi döntjük el ,mert belénk van írva.

(Mégegyszer hangsúlyozom ez csak saját vélemény).

20/f

2015. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyetértek! Csak annyira nem vagyok ebben biztos, érdekelt volna a tudományos oldala, hátha tévedek
2015. nov. 27. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Részben. Ezt kiegészítik szerzett tudatos, vagy tudat alatti tapasztalatok.

Nem mennék bele, nem akarok kisregényt írni.

2015. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg a tudomány nem tud egyértelmű genetikai meghatározottságról. Én hajlok arra, hogy sokkal inkább az agyat érő külső ingerek hatásáról van szó. Ez hasonlít az olyan más cselekményekhez, amelyeket "megtanul" az ember, mert valamilyen igényének a gyors és megfelelő kielégítéséhez vezet. A dohányzó emberek jelentős része nem a nikotint vagy a füstöt élvezi, hanem saját maga bizonytalanságát, feszültségét akarja oldani egy adott dohányzó közösségben, odatartozóként kívánja magát feltüntetni. Az ilyen emberek utána maguktól képesek is leszokni a dohányzásról, ha lelkileg kellően megerősödtek. A szexualitást mellőző emberi kapcsolatokat tekintve is vannak akik iránt vonzódunk, míg másokhoz nem. Az én tapasztalatom szerint ilyenkor általános emberi jellemvonások alapján dől el a vonzalom vagy taszítás és az egyénileg eltérő, hogy ki milyen tulajdonságokat tart vonzónak és becsülendőnek. A szexuális vonzódást illetően némileg hasonló a helyzet, hiszen még a heteroszexuális kapcsolatban sem véletlenszerűen történik a választás, hanem bizonyos vizsgálatok szerint a nők az olyan férfiakhoz vonzódnak jobban, akiknek genetikai adottságai a legjobban eltérnek az ő tulajdonságaiktól (ennek evoluciós magyarázatot adnak). A homoszexualitás esetében ilyen jellegű vizsgálatot nem folytattak. A tanult, begyakorlott elemeknek a jelentősége azonban kiemelt lehet, hiszen az ember az örömszerzésnek azt a módját részesíti előnyben, amivel kapcsolatban már van pozitív élménye. De hát a helyzet ugyanez sokszor az alkohol fogyasztással, a drogozással, a gyűjtögetési vággyal, a bulémiával stb.
2015. nov. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


valamilyen szinten meghatározott, de nyilván nem olyan egyszerű, hogy ott egy gén, hopp akkor homoszexuális leszel. A szexuális orientációt nagyon sok faktor befolyásolja, ebben szerepe van a környezeti hatásoknak is, de egy biztos: nem az egyén döntése. Ha valaki meleg, nem döntheti el, hogy ő holnaptól heteró lesz, és viszont. Elnoymni lehet magadban a vágyaidat, kérdés, hogy mi értelme....


Arról, meg hogy kihez vonzódunk, annyi, hogy a sejtjeinken lévő HLA mintázatok befolyásolják, hogy kit tartunk vonzónak. (nem determinálják, hanem befolyásolják) Kutatások szerint az emberek nagy része (nem mindenki persze) átlagban olyan párt választ, akinek az övétől nagyon különböző a HLA receptor mintázata.

2015. nov. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 PearlDiver ***** válasza:

Úgy tudom és úgy is gondolom, hogy részben genetika, részben szocializáció.

Ha a heteróknál maradunk, akkor is látszik hogy egy gazdag család elkényeztetett kicsi lánya kicsi eséllyel szeret bele egy csóró, lepukkant srácba, akármilyen helyes szegény, mert így lett nevelve. Ha a csávó menő cuccokban érkezne egy BMW-vel, lehet hogy rögtön megugranának az esélyei.

És hasaonlóképp, hogyha egész gyerekkorodban azt hallod a szüleidtől, hogy a rasztahaj undorító és a sátánimádók viselik, akkor kétlem hogy meg fog tetszeni egy rasztahajú egyén.

2015. dec. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!