Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » A szexfüggőség tönkreteheti...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szexfüggőség tönkreteheti teljesen az életem?

Figyelt kérdés

Bár nem diagnosztizálták szexfüggőnek gondolom magam.

A napi egy szex sem elég, jóval többel is alig érem be.

Odáig jutottam, hogy ha nem találok partnert fizetek egy vagy több hölgynek...

Saját vállalkozásom van de nehezen koncentrálok a munkára. Csak a szexen jár az eszem. Nem bírok kikötni egyetlen egy partner mellet mert sokszor nem tudják elviselni a szexuális éhségem.

Nincs olyan nő aki ezt elviselné, valamilyen szinten meg is értem...

De belegondoltam a dolgokba és nem szeretném, hogy a szexfüggőség tönkretegyen...

Hisz így se komoly kapcsolatom sem családom nem lesz a jövőben.

Szégyenlek orvoshoz fordulni de talán kellene.

Egyáltalán ebből kilehet gyógyulni teljesen?

28F



2017. aug. 15. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki lehet belőle gyógyulni. Fordulj pszichológushoz, egyáltalán nem ciki.

Viszont én úgy tapasztaltam magamon, hogy a szex is olyan mint a drog, minél többet csinálod annál jobban vágysz rá. Persze a többség egy idő után besokall.

Ha viszont sokáig nincs lehetőségem csinálni pl.betegség, elfoglaltság, fáradtság miatt, akkor szinte nem is hiányzik. Lehetne neked is fokozatosan csökkenteni az adagokat.

2017. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is, ki lehet.


Tekintsünk el attól, hogy mi a probléma tárgya mert szerintem a kóros állapotban úgy is másodlagos.


Orvos biztos tud segíteni, bár ha pszichoanalízist szeretnél akkor szerintem vissza kéne menned a múltba picit, hogy megnézd, hol is kezdődött ez. Szülők kapcsolata egymással, szülők kapcsolata veled, esetleg valami trauma... stb.


Véleményem az amúgy, hogy az ilyen mértékű kényszeres cselekvés inkább elfedni szokott olyan dolgot amit feldolgozni még nem voltál képes. Tehát ez mögött lehet szorongás vagy depresszió amit a szexfüggőséggel takarsz. Egy rossz és fel nem dolgozott párkapcsolat, esetleg valami más.


Ne ijedj meg de látens homoszexualitás? Érzelmi oldalon képes vagy kötődni a nőkhöz? Jól érzed magad velük? Voltál szerelmes? stb stb... Ha igen, akkor szerintem kizárható.



Vagy próbálkozhatsz kognitív módszerekkel is. Mi történik ha nem szexelsz? Veszélyezteti az életed? Meghalsz? Megbetegedsz? Valószínűleg nem lesz a válaszod.


Így nézve viszont mit érzel, ha nem kapod meg az adagod?


Megpróbálhatod azt is vizualizálni magadban, hogy milyen életet élnél ha csak heti egyszer szexelnél. Aztán tedd fel magadnak a kérdést: rossz lenne? Fájna valami? Szoronganál?


Szóval van ezer módszer a megoldásra. Annyi jó hírem azért van, hogy ezzel a beismeréssel már a gyógyulás útjára léptél. (amúgy érdekes az is, hogy szégyelled a problémád. Miért? Mit gondolsz, egy orvos mit fog reagálni rá? Esetleg nem érzed úgy, hogy kisebbségi komplexusod van az ágyban amit csak úgy kompenzálhatsz, hogy folyamatosan szexelsz? )


Én drukkolok neked!

2017. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A férfiak többségének - legyen bár akármilyen szexfüggő - elég a feleség mellett egy titkárnő, meg egy szerető. Neked is elég, csak próbáld ki.
2017. aug. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!