Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szóljak anyának arról, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szóljak anyának arról, hogy bogyót akarok szedni?

Figyelt kérdés
18 vagyok, lassan 19. Jövő hónapban egyetemre megyek a fővárosba. Amennyiben kialakul egy tartós komoly párkapcsolatom, szeretnék fogamzásgátlót szedni. Vagy lehet, hogyha nem annyira komoly,de szóval ha rendszeres szexuális életem lenne, függetlenül attól, hogy kivel, vagy kikkel. Sokkal nyugodtabb lennék, mert nem szeretném, ha becsúszna egy baba. A helyzet az, hogy kapni fogok ösztöndíjat + anyáéktól vmennyi költőpénzt is. Szóval anyagilag tudnám finanszírozni anélkül, hogy szólnom kellene anyának. Mivel 18 elmúltam a feliratáshoz sem kell hogy elkísérjen. Mivel kb havonta egyszer tudok majd 1-1 hétvégére hazamenni nem hiszem hogy feltűnne neki hogy gyógyszert szedek. Úgy értem maga a bevétele nem tűnne fel. Szóval simán el tudnám úgymond titkolni előle. Szóljak neki? Mi nem szoktunk szexről beszélni, és nekem ez a téma kínos. Meg ha előhoznám hogy bogyót akarok szedni rögtön az lenne h biztos van valakim, mutassam be stb, de nem feltétlenül lenne állandó kapcsolatom. Akkor meg elkezdene aggódni miattam.
2010. aug. 5. 01:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért kéne erről beszámolnod? Nem értem... nem 14 éves vagy.
2010. aug. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én szólnék neki, igaz nem nő vagyok, és nem vagyok 18, de szerintem akkor is, megérdemel az édesanyám annyit, hogy tudjon róla, és ez mindenkinél kényes téma, első lépést a legnehezebb megtenni, de hidd el, ha elmondod olyan mintha magabiztosabb lennél, felszabadulsz.
2010. aug. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem az hogy kell csak olyan hülye érzés lenne titkolni előtte. Mert mégiscsak ő az valamilyen szinten aki fizeti, mert még mindig ő tart el.
2010. aug. 5. 01:26
 4/8 anonim ***** válasza:

mi értelme? kell neki tudnia hogy te dugni szoktál vagy mi?

nem azt mondom hogy titkold, mert annak sincs értelme, de ha nem kérdez rá ilyesmire akkor felesleges elmondani.

2010. aug. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát semmiképpen sem "kell" szólnod róla, mert már tényleg lehet ennyi magánügyed. Sztem viszont elmondhatod neki, mint egy barátnődnek, ha vagytok olyan jóban. Ha neked kínos, hogy titkolózol előtte akkor főleg.


Nem nagy ügy ilyet elmondani, én csak akkor titkolnám ha tudom róla, hogy nagyon prűd és szigorú.

2010. aug. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 20 évesen kezdtem fogamzásgátlót szedni, és anya tudta, hogy ez az első komoly kapcsolatom, mert előtte csak egy fiúm volt még 2 évvel korábban, de vele nem jutottunk el szexig. (És ezt anya is tudta, akkoriban sokmindent megbeszéltünk :))

Szóval mikor lett 20 évesen ez a barátom, és először aludt nálunk, anya mosolyogva a fülembe súgta este, hogy "vigyázzatok", én meg akkor elmondtam neki, hogy nem lesz még szex, de hamarosan szeretnék, és gyógyszert is szeretnék feliratni. Anya megadta a saját (nagyon jó) nőgyógyászának a számát, hozzá mentem el feliratni. Én abszolút nem éreztem cikinek, hogy ezt elmondjam neki. Persze nem beszélem meg vele a szexuális életemet, de szerintem így legalább ő is nyugodtabb, hogy tudja, hogy szedem a gyógyszert.

2010. aug. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
pesten majd találsz egy jó dokit,elvégre 18-19 évesen már rákszűrésre is el kell menned évente,szóval mindenképp kell majd vizsgálat,és egybekötöd egy fogamzásgátló feliratásával is.Mond a dokinak,hogy alacsonyhormontartalmút akarsz.Nem kell tudnia senkinek.
2010. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nekem anyukám mondogatta h menjek el nőgyógyászhoz feliratni meg előtte h védekezünk-e, am a szexről magáról mi sem beszéltünk sose.
2010. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!