Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A hormonális vagy hormonmentes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hormonális vagy hormonmentes spirált felhelyezik annak is, akik még nem szültek? Spirállal biztonságos a beleélvezés?

Figyelt kérdés

Esetleg ha valaki így alkalmazta, írja meg a tapasztalatait és kort is.


Ezt használná barátnőm, az óvszer és tabletta nem jöhet szóba, ezt a megoldást láttuk a legkényelmesebbnek.



2020. nov. 10. 05:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felhelyezik, régen nem lehetett csak, mivel kockázatos. Összeszedhet olyan gyulladást tőle, hogy meddő lesz örök életére. Nagyon kis esély van erre, de van. Mivel kezd a fiatal generáció hormonmentes megoldásokat keresni, itthon is engedélyezve van a felhelyezés, mivel a hormonos mellékhatásokhoz képest itt tényleg csak a gyulladás, perforáció, hosszabb és fájdalmasabb menstruáció áll fent. (Hormonmentes spirálnál)

A hormonos spirál nagyon picivel biztonságosabb, mint a hormonmentes, de ezért az ezrelékes eltérésért én nem tömném magam hormonokkal. (Nekem még nincs, de mi is erre akarunk átállni majd.)

2020. nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Elvileg csak 2 gyerek után vagy x éves kor felett teszik fel. Legalábbis nekünk ezt mondták. Mondjuk most jobb nem bemenni a kórházba semmivel... :D
2020. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Mikor volt ez? Nem is olyan régen változott ez a szabály. Jelenleg feltesznek nem szült nőknek is spirált, sőt hormonosból az egyik kifejezetten Mini és nem szült nőknek való, hormonmentesből pedig a rézgyöngyöt ajánlják nem szült hölgyeknek. (Nem hagyományos T alak, hanem egy kis gömbszerű valami.)
2020. nov. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Hát nem most, szerintem 2-3 éve néztünk ennek utoljára utána. De most meg szerintem be se engédnek már a kórházba, csak ha haldoklik az ember. :D
2020. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Elhelyezik, de ha még nem szültél akkor nem fogják javasolni. Hormonos "spirál"... egy szimpla hüvelygyűrű sokkal jobb, nem jár beavatkozással és magadnak is el tud helyezni.

A spirál hatékonysága egész magas, nagyon kicsi a teherbeesés kockázata mellette, az egyik leghatékonyabb fogamzásgátlási módozat. Lehetnek viszont mellékhatásai, van akinél felerősíti a ciklus alatt a vérzést, másnak "kényelmetlen" amikor a méhszájnak ütődik a hímvessző stb. ez viszont már nagyon egyénfüggő, van aki gond nélkül használja.

2020. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A hüvelygyűrűnél viszont gyakori mellékhatás a visszatérő fertőzések, gombák, bacik. Hüvelyszárazság extrém módon, sokszor érzi a partner, akkor együttlét alatt ki kell venni, megtisztítani és visszatenni, de egy nap csak pár órát lehet kint. Ha többször van szex nem érdemes minden alkalommal kivenni, nehogy ne védjen. (A gyűrűnek a legmagasabb a trombózis kockázata, 6,5-szerese, míg a tabiknak pl:. 2-6-szorosa, és köztudott a magasabb kockázatúak neve.)

Nem akarok senkit lebeszélni a gyűrűről, rábeszélni a tablettára meg főleg nem.

Amúgy létezik hormonális tapasz, és implantátum is. Meg injekció (de ezt már tényleg csak ha nem szeretnétek később se babát)

A spirálok a legmegbízhatóbb módszerek amúgy. Szerintem a hormonmentes spirál talán a legmodernebb és “legszervezetbarátabb” az óvszer után. De erre se szeretnék senkit rábeszélni, csak nagyon beleástam magam a témába és gondoltam leírom, hogy mindennek két oldala van. :/

2020. nov. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!