Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 30 feletti nők! Spirál vélemén...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

30 feletti nők! Spirál vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A nőgyógyászom azt mondta ideje lenne megállapodni elgondolkodni a spirál felhelyezésén. Eddig fogamzásgátló tablettát szedtem, de azt mondta ennek a kor előrehaladtával nagyobb a kockázata, így érdemes lenne váltanom.

A családban, baráti körömben sok embernek volt spirálja, és nem voltak vele elégedettek. Levetették a rengeteg köztes vérzés miatt, van akinek begyulladt, van akinek pedig leesett, gondolom az a nem jó felhelyezés miatt. De a lényeg hogy több rosszat hallottam róla mint jót.

Nektek bevált? Tényleg ennyire durva a köztes vérzés mindig jelen van?



2023. júl. 26. 06:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
80%

Igen, ugyanolyan a menzeszem, mint előtte. Nincs semmilyen kellemetlenség, és szex közben se érzi egyikünk se. Nekem, nekünk 110%-osan bevált. Az első spirálnak az első pár hónapja volt kellemetlen a bővebb vérzés miatt, de az rendeződött (gondolom hozzáazokott a méhem a spirálhoz, vagy vmi ilyesmi lehetett). Így visszagondolva nekem megérte kivárni azt a fél évet, hogy rendeződjön a vérzés, mert a fél év kellemetlenség áll szemben a 7,5 év problémamentességgel. És nem mellesleg anyagilag a legkifizetődöbb megoldás. Az első spirálom anno 2015-ben 12 vagy 13 ezer ft volt, a mostani 23. És nem kell a naptárt nézegetni, az ovulációt, nem kell az óvszerrel pepecselni, nincs idegeskedés hogy jajj basszus elfelejtettem bevettem egy szem gyógyszert.

Nekem a dokim nagyon precíz, mindig megmérte a méhem nagyságát (mint minden rákszűrésen), és az alapján mondta, hogy milyen kell.


Annyi gebasz volt, hogy az előző spirálnak a 8 év alatt felszívódott a jelzőszála, úgyhogy altatásban vette le. Amúgy simán ki lehetett volna húzni, mint egy tampont. Ja, és a tamponnal se akadt össze. És én hiába nyúlok fel magamnak, nem érzem a jelzőszálat, de a doki mikor ellenőrzésnél benyúlt, egyből mondta hogy na megvan a szál, rendben van.

2023. júl. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!