Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szeretnék elkezdeni fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék elkezdeni fogamzásgátlót szedni. Pozitív vélemények?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, eddig csak óvszerrel védekeztem. Többször elgondolkodtam már valamilyen más megoldáson, de a sok negatív vélemény miatt mindig elengedtem. Tavaly majdnem felrakattam egy spirált, de ahogy beleástam magam a témába egyre inkább ijesztőnek és fájdalmasnak tűnt, úgyhogy inkább mégsem kértem időpontot. Ráadásul az akkori nőgyógyászom egyáltalán nem akart kivizsgálni előtte. Pár hete voltam egy új nőgyógyásznál, plusz egy új kapcsolat miatt újra elkezdtem gondolkodni ezen a témán. Ő azt mondta, hogy szerinte egy alacsony hormontartalmú tablettával járok a legjobban. Főleg azért szeretném mert nekem kényelmetlen és körülményes, a páromnak soha egy rossz szava nem volt az óvszerrel kapcsolatban.

A neten főleg csak negatív tapasztalatokat lehet olvasni, ami érthető, de érdekelne, hátha van itt olyan akinek bevált és nem voltak mellékhatások, akár már huzamosabb ideje szedi. Én főleg a hízástól félek, plusz hogy utána ha gyereket szeretnék majd minden rendben lesz-e. Az a baj, hogy teljesen rendszeres a ciklusom, nem görcsölök nagyon, akném sincs, így nincs egy plusz dolog amiért még megérné szednem és nyugodt szívvel ráhúzhatnám valami másra is. Ezeket elronthatja, ha egyszer abbahagyom? Vagy kitisztul és minden olyan lesz mint előtte?

Hormonmentes megoldásokon is gondolkodtam, pl spirálon, de azt mondta nőgyógyász, hogy azt 90%-ban kidobja a szervezet, plusz nem is annyira megbízható.

Jöhet negatív és pozitív tapasztalat és vélemény is, mindenre kíváncsi vagyok.😊



2023. aug. 31. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Nuvaring
2023. aug. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy csak a meret legyen jo.
2023. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Hát nekem és a barátnőmnek is csak negatív tapasztalatunk van vele. Én egy életre tartó hormon problémát is köszönhetek neki. Barátnőmnek a libidója zuhant 0-ra. Másik fajtánál meg más rossz mellékhatások voltak, hízott is akkoriban sokat, pedig mindig pálcika volt.

Nem tudom, én mai fejjel soha senkinek nem ajánlanám, mert annyira belenyúl a hormonháztartásba, hogy az akárhogy nézed, káros. Minden az, ami az emberi test működését meszerségesen egy másik működésre készteti.

De a te döntésed a dolog. Szerintem nem akkora dolog gumit húzni, ha az ember kitapasztalja, hogy melyik jó neki (hatalmas különbségek vannak gyártók/anyag/méretek között)

A spirált (hormontartalmút és mentest) is ellenezte a nőgyógyászom. Azóta olvasgattam róla tapasztalatokat és kész horror miken mennek át a nők miatta. Plusz ugye invazív, egy idegen testet szúrnak be oda. Persze hogy a szervezet tiltakozik ellene. Egy állandó gyulladásos állapotot tart fenn, ezzel akadályozza a terhességet.

Nyilván mindenből van olyan, akinek semmi baja nincs tőle, de most honnan tudod, hogy te melyik tábor leszel? Simán megkeserítheted az életed vele

25N

2023. aug. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Libidót elveszi ja, tényleg 1es vagyok
2023. aug. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Minden fogamzásgátlási módozatnak lehetnek kockázatai, mellékhatásai. A hangsúly a LEHETNEK-en van, azaz az hogy ezerből egyszer, vagy egyeseknél előfordul még nem jelenti azt hogy nálad is!

A nőgyógyászoddal konzultálj, ha ő ajánl egy készítményt akkor kezd el azt alkalmazni és 3 hónap múlva meglátod.

A későbbi gyermekvállalásra semmilyen befolyással nincs sem a spirál, sem a hormonális fogamzásgátlók.

2023. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem vegyes tapasztalataim vannak a gyógyszerrel kapcsolatban.

A mostani fogamzásgátlók nem tartalmaznak annyi hormont mint a régebbi fajták.

Nekem nagyon szép lett tőle a bőröm,nyáron sem lettem pattanásos ,ami nekem kifejezetten jó volt,mert mindig csúnya volt a mellkasom. A hasgörcseim nagyon brutálisak voltak és számomra megváltás volt amikor végre nem kellett halommal szednem a fájdalomcsillapítókat,sőt..1 darab gyógyszert nem kellett bevennem.

Ami még jó dolog benne az,hogy így valóban tudod pontosan hogy mikor fog megjönni a megvonásos vérzésed és ha úgy van és fontos eseményre mész,még el is tudod tolni vele(mondjuk ezt egyáltalán nem javaslom).

A negatív nekem az volt hogy a libidóm az konkrétan megszünt létezni.Nekem a családban volt trombózis és embólia is,szóval hajlamom is van rá,de ezek utólag derültek ki,szóval ha el is kezdeném újra szedni,azt csak is akkor ha előtte elmegyek genetikai vizsgálatra hogy minden ilyen problémát kizárjak.


+ Az én gyógyszerem 100%ban megbízható volt,sosem volt a védekezéssel probléma. (Dienille,volina)


Igazából te döntöd el hogy mit választasz,minden hormon tartalmú bezavar a szervezetbe és ez teljesen normális. Testvéremnek hormonmentes spirálja van lassan 1 éve,de elmondása szerint nem valami jó.Nagyon sokáig fájt a hasa tőle,mostanáig is érzi.

2023. szept. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!