Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 2 hete kezdtem a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 hete kezdtem a fogamzásgátlót szedni és azóta is végig barnás folyásom van. Ez normális? Ez idő alatt védve vagyok vagy kéne gumit használni?

Figyelt kérdés
A gyógyszer 7 nap után teljesen véd csak nem tudom hogy így is e

ápr. 15. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj vele orvoshoz, mert ez nem természetes így.
ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónapban lehetséges rendellenes vérzés. Persze attól megkérdezheted az orvosodat a biztonság kedvéért. És én egy hónapot végig szednék, ha lesz megvonásos vérzés utána már lehet biztonságosan szexelni.
ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan fogamzásgátló, amit elkezdtem szedni és egy hónapig végig véreztem... végül inkább abbahagytam, mert nem állt el. Előtte pár évvel szedtem másikat, akkor nem volt ilyen probléma...


Szóval nyilván, ha így marad, úgyis mindenképpen vissza kell menned az orvoshoz, és lehet gyógyszert váltasz... Szerintem inkább ez foglalkoztasson, mert ez nem normális.


Amúgy védve vagy ha rendesen szeded és a betegtájékoztató ezt írja.

ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne írjatok hülyeségeket, tök normális a barnázás, még csak 2 hete szedi. Én az elején másfél hétig erősen véreztem, utána még szintén másfél hétig barnáztam, kicsit para voltam, de tudtam, hogy lehet ilyen, és elég gyakori. Emellett fájt a fejem is enyhén, de viszonylag sűrűn az elején (egyáltalán nem vagyok fejfájós). Szóval, én nem javaslom az orvoshoz rohangálást, amikor tényleg lehet tudni, hogy amíg nem szokik hozzá a szervezet, addig több kellemetlenséggel is járhat a szedés. (Ha nagyon durva tünet, pl. trombózisra utaló jel van, az mindjárt más.)


Sok tabinál úgy van, hogy a tájékoztató szerint az 1. szemtől véd, amennyiben a menstruáció 1. napján kezded el szedni, de szerintem érdemes várni 1 hónapot, amikor már alkalmazkodott a szervezet a gyógyszerhez.

ápr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ködzi! Végül a 2. hét végénél abbamaradt a barnazas. Most a 3. hét végén vagyok. Még kéne gumit használni vagy védett vagyok?
ápr. 23. 17:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező olvasd már el azt a rohadt papírt amit adnak a gyógyszer mellé! Le van írva benne, hogy mikortól vagy védett.
ápr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a vérzés első napjától szeded, azonnal védett vagy. Ha a vérzés többi napján kezdted el szedni, akkor egy hét múlva. Ha random kezdted el szedni, menstruáció nélkül, várd meg a következő vérzést.

Viszont én megvártam az egy hónapot, biztos ami biztos.

ápr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!