Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lassan 5 hónapja nincs menstru...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lassan 5 hónapja nincs menstruáció, terhességi teszt negatív, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Januárban, a menstruáció utolsó (vagy utolsó előtti) napján magasfokú védekezés mellett voltam együtt egy lánnyal (végig óvszerrel csináltuk, melyet leellenőriztem alaposan és nem volt kiszakadva, mindezt megszakítással, tehát magamnak fejeztem be, szerintem külsőleg sem érintkezett a lány az ondóval, vérzése is volt közben, utána ki is mosta, a használt óvszerrel nem érintkezhetett).

A lányról érdemes tudni, hogy magasfokú PCOS-ben és inzulinrezisztenciában szenved, további egyéb betegségek mellett.

Februárban volt némi pecsételő vérzése, de azóta semmi. A vérzés utolsó napjaiban tudtommal amúgy is nagyon alacsony a valószínűsége a teherbe esésnek, mivel az ovuláció később, kb. a 13. nap környékén jellemző, az ondó (ha valami csoda folytán mégis került bentre) max. 5 napot él el.

A ciklus ezen fázisában egészséges nő esetében is csekély eséllyel bír a teherbe esés, nemhogy ezekkel a betegségekkel.

Olyan tünete nem igazán van, ami ezelőtt nem állt volna fenn, tehát fáradékony, néha szédül, nehézkes a vizelés neki, sokat alszik, fokozott éhség stb., de mindezek régebben is előfordultak.

Volt korábbi vetélése, mely a 7. héten szakadt meg, de az előtt is már kimutatta a terhességi teszt a pozitív eredményt. Logikám szerint most is ki kellene.

Sok tünet egyezik az alacsony progeszteronszinttel, vagy akár a PMS-el is, PCOS miatt akár…

Létezik, hogy lassan 3-4 hónapos terhesen nem mutat semmit a teszt HCG alapján? Van mitől tartanunk? Mi a véleményetek?



máj. 13. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Orvos
máj. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
2 nap múlva megy, ezen felül vélemény?
máj. 13. 15:00
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

szinte biztos vagyok benne, hogy a PCOS vagy az IR a ludas.


Ha terhes lenne, kimutatná a teszt.

máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos a pcos miatt van. Nekem volt hogy 1 évig nem jött meg, de a nagy átlag is 30-35 napos ciklus
máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor a többféle negatív tesztekkel és az említett védekezéssel kizárható a terhesség?
máj. 13. 15:10
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Így biztos nem terhesség az ok
máj. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Rengeteg ismerősöm szerint szintén kizárt a terhesség, mégis az orvos csak annyit mondott hogy megállapítja van-e terhesség. Ez csak protokoll de tudja ő is hogy nem lehetséges? Hiszen minden körülményről tud...
máj. 13. 15:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Pcos-em van, mellette IR. Amikor ténylegesen terhes voltam, kimutatta a teszt. Amikor nem akkor nem. Ez a betegség miatt van, hogy nem menstruál. Orvos. Nem csak nőgyógyász, hanem ir teszt, és utána továbbküldik az illetêkesekhez.
máj. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tehát a teszt mindenképp kimutatja, rendben.

Őszintén sajnálok minden olyan nőt, aki ezekben szenved, de ettől függetlenül mi sem akarunk gyereket. Azt gondolom mindent megtettem, hogy ne legyen terhesség. Bár orvoshoz előbb is elmehetett volna…

máj. 13. 15:42
 10/14 A kérdező kommentje:
Hallottam egyszer egy nőgyógyásztól, hogy állítólag nem mutatta ki a terhességet a teszt. Az lehetséges, hogy nem mutatja ki a teszt?
máj. 13. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!