Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Barátnőmnek már biztosan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőmnek már biztosan felfogja írni a nőgyógyásza a fogamzásgátlót? A doki a legalacsonyabb hormontartalmú szert írja fel általában aki még nem szedett soha gyógyszert?

Figyelt kérdés

Illetve az alacsonyabb hormontartalmú is ugyanolyan biztonságosan hat mint a magasabb tartalmú?

A tapasztaltabbak szerint mik az előnyei illetve hátrányai a fogamzásgátlónak?Vannak esetleges mellékhatásai amik miatt megváltozhatnak barátnőm 1-2 belső tulajdonságai?Bocs ha hülyeségeket kérdeztem:)

A lényeg az hogy nemrég beszéltünk erről barátnőmmel vagyis már a menyasszonyom tegnap óta:)hogy mi lenne ha váltanánk kotonról tablettára...és arra jutottunk hogy meglépjük mármint az asszonykám:)

Tavaly nyáron vesztettük el eggyütt 18 évesek voltunk és azóta másfél éve élünk rendszeres nemi életet,a hűség az alap és nagyon komoly a kapcsolat de kb 2 hetente fogy egy 12 db-os durex ami nem olcsó és nem a márka miatt durex hanem mert ebben a márkában 1x sem csalódtunk...gumival is nehezen bírom így tartok attól hogy nélküle még 100x nehezebb lessz...nagyon fontosnak tartjuk a védekezést mert eddig minden eggyes alkalommal mikor a "punci az úticél" húzunk nekem gumit és 20 évesen az asszonykám is 19 2 hét múlva 20 és elég érett a gondolkodásunk így ezért is már idejét érezzük ezt meglépni...nem féltem őt túlzottan csak fontosnak tartom ami ezzel kapcsolatos hogy minden rendben legyen a drágámmal:)Köszi előre is a válaszokat!


2011. jan. 2. 00:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
én évek óta szedem, és semmi bajom :) de azért hisztisebb vagyok.. :)
2011. jan. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%

Nem lesz semmi baja :)

A továbbiakat pedig úgyis az orvossal fogja megbeszélni, hagyd rá, jobban ért hozzá.

2011. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Mindenkire másképp hat.Keress rá a neten egyre és olvasd el a tájékoztatóját.Garantálom,hogy elszáll a jókedved.Sok mellékhatása lehet és nem biztos,hogy elsőre megtalálja azt,ami a szervezetének megfelel.Az orvos sem tudja,hogy neki melyik lesz jó.Felír egyet,aztán,ha gond van,akkor vált.

Jellegzetes mellékhatások: fejfájás,vérzés zavar,libidócsökkenés,hízás,gombásodás,depresszió,hányinger

Károsíthatja a májat,ezért rendszeres orvosi felügyelet kell.

A fogamzásgátló abbahagyása után pedig előfordulhat,hogy nem áll be azonnal a ciklusa és hónapokra kimarad a vérzése.

Ezeket pedig a mai alacsony hormontartalmú tablettákról írtam.Tájékozodjón ő is,hogy pontosan mit készül lenyelni,mert nem játék.

Trombózisra való hajlam esetén pedig nem szedheti.

2011. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%
olvastátok már más gyógyszerek tájékoztatóját? ott is rengeteg mellékhatás van, akár csak 1 fejfájáscsillapito esetében..
2011. jan. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Persze,ezért lehet például az algopirynt is vényre kapni,mert az sem veszélytelen.A fogamzásgátló pedig méginkább előtérben van,hisz sok fajtája létezik és mindenkinek más válik be.Amíg megtalálja az ember a megfelelőt,ha egyáltalán van neki ilyen,addig lehet pár kellemetlen hónapja.Nem árt tisztában lenni vele,hogy utána ne halálra rémülten jöjjön ide gyakorira megkérdezni,hogy miért vérzik már egy hónapja,mikor most kezdte a fogamzásgátlót szedni.
2011. jan. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
a vérzés normalis az első honapban..
2011. jan. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű.Van,akinek van közti vérzése van,akinek nincs.Ez attól függ,hogy az adott hormontartalom elég-e az adott szervezetnek.Ha pár hónap után a hormonszint beáll,akkor a vérzés is elmarad,ha nem,akkor váltani kell.Pont ezért nevezik mellékhatásnak.
2011. jan. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
igen, de normalis.. emiatt nem kell váltogatni..
2011. jan. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Akkor kell váltani,ha nem áll el.Ezt pedig az első hónapban még nem lehet tudni,hogy vajon meddig fog tartani.Pont ezért kell ezzel tisztában lenni,hogy előfordulhat vérzés és hogy mikor kell váltani.
2011. jan. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha összeházasodtok, akkor miért akartok nekiállni most más módon védekezni? Vagy gyereket még nem szeretnétek, csak elveszed feleségül? Csak mert gyermekvállalás előtt fél évvel meg tanácsos abbahagyni a szedését... Mindegy, ez a ti dolgotok, csak nekem kicsit fura... Szerintem ha engem megkérne a barátom, akkor inkább lassan abbahagynám a szedést, hogy családot alapíthassunk.

Amúgy én pl. 2,5 éve szedek gyógyszert, nálam semmilyen mellékhatás nem jelentkezett, úgyhogy hátrányt nem tapasztaltam. Előnye, hogy nem estem teherbe :D olcsóbb, mintha óvszert vennénk (bár sosem védekeztünk óvszerrel), és a barátom így jobban élvezi. Ezen kívül jó, hogy bármikor, bárhol egymásnak eshetünk, és nem veszi el a dolog varázsát, hogy még fel kell húzni az óvszert. :) Viszont ismerek olyanokat, akiknél jelentkeztek mellékhatások, mindenféle a többiek által említettek közül. Volt, akiknél a csajnak olyan hangulatváltozásai lettek, hogy majdnem szakítottak, úgyhogy abbahagyta a szedést. És olyat is ismerek, akinek a szedés abbahagyása után 1 évig nem jött meg :/ Úgyhogy én azért meggondolnám a helyetekben, mert ha úgyis összeházasodtok, és gyereket szeretnétek mondjuk 2 éven belül, akkor nem biztos, hogy megérni megkockáztatni, hogy esetleg ne jöjjön meg a barátnődnek sokáig és emiatt még várnotok kelljen a babával. 20L

2011. jan. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!