Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő alatt alakul ki a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő alatt alakul ki a trombózis fogamzásgátló mellett? Mennyi ideig tart egy vérvizsgálat?

Figyelt kérdés
A dokim egy *** volt, és nem küldött el vérvizsgálatra, én meg később tudtam meg, hogy fontos lenne. A családban senkinek se volt trombózisa, nem dohányzom, 20 éves vagyok, sportolok rendszeresen, teljesen egészséges életet folytatok, és 3 napja szedem a bogyót, mert megjött és ekkor kellett elkezdeni, így vizsgálatra csak akkor mehetek ha elmúlt a menstruáció, szóval legkorábban jövőhéten, de ettől most nagyon megijedtem, folyton a lábamat nézem, hogy nincs-e valami baja, össze-vissza mozgatom, hogy fáj-e bárhogy, de semmi, de félek. Ha mégis lenne rá hajlamom, mennyi idő alatt jön ki? A vizsgálat eredményét milyen hamar kapom meg?
2011. márc. 17. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Így a leírtak alapján az esélyed kb. 0 a trombózisra,pláne 20 évesen, ilyen háttérrel. Ne parázz rajta. A lelet pár nap alatt megvan. Lásd, én nem sportolok, bagózok, és szedem 17 éves korom óta, a trombocytám nagyon picit emelkedett ugyan,de a vérképem tökéletes, és abszolút nem aggódom. Amúgy ennyi bogyó szedése után szerintem még semmi nem változott a vérképedben. De kérj labort, az legalább megnyugtat majd. :)
2011. márc. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Egyik barátnőm 19 évesen kapott trombózist. Majdnem belehalt... 9 hónapig szedte a Tri-Regolt. Én szintén 9 hónapig szedtem, én majdnem agyvérzést kaptam. Kitágított egy agyi eret, minek is köszönhetem és viselhetem egy életen át a migrént.
2011. márc. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó! Nem hinném,hogy kizárólagosan a gyógyszer miatt kapott trombózist, pláne olyan fiatalon. Kellett hozzá egy erős alvadási faktor zavar, és genetikai háttér is. Ennyi idősen nem tesz tönkre a gyógyszer. És a fogamzásgátló nem tágít eret, hanem a vér alvadását befolyásolja. Értágulat fiatalon veleszületett dolog (aneurisma), ez sajnos akárkiben lehet, nem lehet látni csak úgy,mivel tünetet nem ad. Ez nem függ nemtől,kortól, sem gyógyszertől. Ez egy veleszületett "időzített bomba". A gyógyszer nem csinál aneurismát, ne riogasd a kérdezőt.
2011. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen ezt mondjuk leírhatnátok mellé, hogy egyébként szabad volt-e szednie a gyógyszert, dohányzott-e stb...

De azért kösz a válaszokat, hétfőn megyek vizsgálatra.

2011. márc. 18. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is mindig ezen aggódok, szív és cukorbeteg vagyok, tudom kockázati faktor, de mindkét doki kiadta az orvosi szakvéleményt, hogy szedhetek bogyót. Csak megígértették velem, hogy max 5 év utána hosszú szünet.
2011. márc. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bátor vagy utolsó, ha nekem vmi gáz lesz, nem fogom szedni, csak barátom allergiás az óvszerre, de az egészségemet akkor se kockáztatnám.
2011. márc. 18. 19:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy tartom, hogy negyed évente járok a cukorbetegség miatt, évente a szívbetegség miatt kontrollra. Fél évente vérvétel, tehát ha egy pici bajom is lesz tőle, kimutatja a vérvétel.
2011. márc. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!