Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg korai fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg korai fogamzásgátló tablettát szednem?

Figyelt kérdés

Tehát: ma vagyunk 2 éve együtt a barátommal és lassan 1 éve élünk rendszeres nemi életet(tavaly nyár eleje óta) és szerintem eljött az ideje, hogy fogamzásgátlót szedjek. Megbeszéltem a nevelőanyámmal is, de ő azt mondta h 'nekünk még elég lenne szerinte a naptár-módszer is'. Tehát ennyit róla. Egyáltalán nem bízok a naptár-módszerben. A barátom viszont korainak tartja a fogamzásgátlót. Tényleg korai még? mert én nem gondolom, de ha igen, akkor nem kezdek tablettát szedni, várok.

17 évesek vagyunk :$


2011. ápr. 28. 21:40
1 2
 1/12 KlenDie ***** válasza:
29%
de korai ám nem kell ennyi idősen minden nap kufircolni:D
2011. ápr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

A naptár-módszer tényleg nem a legbiztosabb, főleg, hogy elég fiatalok vagytok még, nem hiszem, hogy örülnétek egy kis meglepetésnek!

Viszont, ha a párodat nem zavarja a gumi (ez nagyon ritka és örülj neki, hogy vigyáz Rád!), akkor még ne kezdj el tablettázni, mert valahol semmiképp sem egészséges a mindennapi gyógyszerfogyasztás!

2011. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem korai, nem akadályoz semmiben, sőt! be vagy biztosítva! Naptármódszer, és ezt egy felnőtt javasolta??? Egy nőnél bármikor elő fordulhat 1-2 érett petesejt! és a sperma is eléldegél 2-3 napig benned. Nekem barátom össze tenné a két kezét, ha fogamzásgátlóznék, de nem akarok (így gumi van). Szerintem nem korai szedned, sokan szedik ennyi idősen!
2011. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

A naptármódszert semmiképpen sem javaslom. Max olyannak, akinek nagyon stabil a ciklusa, és nem baj, ha esetleg mégis összejön a baba.

Viszont én a helyedben még maradnék az óvszernél. Annak biztosan nincsen semmilyen káros mellékhatása.

2011. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A naptármódszer semmiképp sem elég, csak ha nagy szerencsétek van. Ugyanakkor valóban nem ideális ilyen életkorban hormontartalmú szereket szedni, mert még nem kiforrott a saját hormonháztartásod sem. Még 1-2 évet jó lenne várni, de a másik oldalon ott van, hogy a tabletta a legbiztosabb módszer, és bizony már nálad jóval fiatalabban is sokan használják. Ha jól megvagytok vele, a gumióvszer elég hatékony, és ha ehhez kapcsoljátok a naptár módszert, akkor még egy szakadásos balesetet is nagy eséllyel megúsztok. Ha még nagyobb biztonságot akarsz, 17 évesen már nem olyan nagy gond, ha elkezded a tablettát. Kérdezd meg a nőgyógyászodat, ő valószínűleg annyira sem lesz óvatos a válaszában, mint én.
2011. ápr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mióta rendszeres a ciklusod... Én pl. 10 éves koromtól kezdve pontos ciklussal lettem "megáldva", így amikor 16 évesen egy betegség miatt a tabletta mentett meg a műtéttől, nem volt gond azzal, hogy a még ki sem alakult ciklusba zavart volna bele. Viszont, ha nemrég óta menstruálsz, akkor nem ajánlott. Van pozitív és negatív oldala, ahogy a guminak is. Pozitív, hogy mindig kiszámítható, hogy mikor fog megjönni, az esetleges görcsök csökkennek, hosszútávon olcsóbb. Viszont ez is egy gyógyszer, így vannak kisebb nagyobb mellékhatásai, a testedtől függően. Ezt kell mérlegelni. A naptármódszert meg felejtsd el, mert nem egy életbiztosítás.
2011. ápr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

a naptármódszer az 100% kilőve.

meg persze a nőgyógyászom mindenképpen megkérdezem, de szerintem sem fog érvelni a válasz mellett, hogy miért igen vagy miért nem. tehát simán fel fogja írni gondolom ha szeretném. a ciklusom nagyon pontos (28nap) de ha stresszelek akkor szokott késni 3-5 napot. azt hiszem hogy már nagyjából 2 éve teljesen pontos. görcsölni nem szoktam.

2011. ápr. 28. 22:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Normális nőgyógyász pro és kontrázik, ha nem, akkor külön kérd meg rá, kötelessége tájékoztatni. Az a 2 év szó szó, ebben az esetben várnék még ennyit.
2011. ápr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha valóban aktív a szexuális életetek, akkor kérdezd meg nyugodtan a nőgyógyászod, ha havonta egyszer-kétszer szexeltek akkor nincs sok értelme hormonokat szedni.
2011. ápr. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 17 évesen nem korai. Menj el nőgyógyászhoz és ha nem küldd el magától vérvételre, akkor kérd.
2011. ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!