Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért van az hogy a fiatalok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy a fiatalok nem védekeznek és aztán itt kérdezgetik hogy terhesek-e vagy sem?

Figyelt kérdés
Persze hogy lehetséges a terhesség, de ezt mi úgysem tudjuk megmondani csak a teszt. És egyáltalán ha már annyira "érettek" hogy szexelnek akkor miért nem gondolnak a védekezésre, pláne azt nem értem, amikor az a probléma, hogy "most voltunk együtt először és nem védekeztünk, lehetek terhes?" Tök fölösleges ilyet kérdezni! ÓVSZER, TABLETTA, KRÉMEK stb. Szóval a mai modern, felvilágosult társadalomban, amikor a tinik (azt hiszik hogy) mindent tudnak a szexről, és divatnak vagy nem is tudom minek tartják, akkor kérdezem én a védekezésről még nem hallottak? Ez is a szex része gyerekek! És attól senki sem lesz jobb és tapasztaltabb vagy nem tudom mit hisztek, hogy már akár 13 évesen szexelt. De ha már szexeltek VÉDEKEZZETEK!
2008. márc. 2. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem védekeznek, mert felelőtlenek. Lehet, hogy 13 évesen testileg fejlettebbek, de agyilag még nem. És ezt nem én találtam ki, hanem a pszichológusok. Kívánják a szexet, de abban nem gondolnak bele, hogy a felelőtlenségükből következmények lesznek. Sőt azt hiszik, hogy velük nem történhet meg, hogy teherbe esnek, csak mással. Aztán meg lesnek, hogy "jajj nem jött meg, most akkor mi van?". Sajnos elég szomorú, hogy nagynak hiszik magukat, mert kívülről fejtettnek/érettnek tűnnek... de reméljük tanulnak a saját hibájukból...
2008. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az alapprobléma, hogy nincsenek felvilgosítva. A suli szarik rá, a szülé vagy nem ér rá, vagy nincs kedve, szégyell ilyenről beszélni, vagy azt hiszi, baromira ráér mág.

Én is tettem fel ilyen kérdést itt, kaptam egy érdekes választ: egy hölgy mesélte, hogy összehívtak egy szülőit, mert a tanár hallotta, hogy a gyerekek -12 évesek- sok hülyeéséget beszélnek a születésről, és megkérdezte, hogy ő vagy a szülők beszéljenek a gyerekkel. A szülők háromnegyede fel volt háborodvaa!!!! Nem fura?

Mit hisznek? hogy ráérnekm majd 20 évesen?

Amúgy tisztelet a kivételnek, de nagyon kevés gyerekkel foglalkoznak ilyen szinten.

És igen a gyerekek is felelőtlenek, azt hiszik ők tudnak mindent, de ha nem, akkor is van abortusz...

Énis nagyon mérges, elkeseredett és sokszor felháborodott vagyok emiatt.

2008. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek kedves kérdező!! Én is csak lestem valamelyik nap, amikor egy kis csitri írja, hogy "most voltunk együtt a barátommal elősször, és nem védekeztünk, tudom hiba volt, de lehetek terhes"!!! Hát az ilyeneket felpofozám!!! Ha tudja, hogy védekeznie kellenne, akkor miért nem teszi meg??? Az a baj, hogy azt hiszik, hogy a szex egy játék, mint pl. monopoly, de bele sem gondolnak, hogy ennek a játéknak a következménye lehet egy baba is, ami gondolom 12-13 éves korban nem hiányzik senkinek!!!
2008. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké, oké, azért az kicsit erős, hogy felpofozni, nem az volt a célom, hogy agresszavek legyünk meg kioktassunk, és a verésnek semmi értelme sincs, csak fa a tűzre. Én csak szeretném megérteni a fiatalokat. Jó lenne ha beszélgetnének erről valaki olyannal aki tudja is hogy mit beszél, szóval nem egymástközt vitatnák meg a dolgokat, mert néha hülyeségeket terjesztenek. Én nem ítélem el őket, csak nem értem, miért nem védekeznek, miért nem foglalkoznak evvel a témával, csak utólag.

Én pl annakidején az öcsémnek még óvszert is attam, mert a szája nagy volt, de tuti nem mert volna venni, szóval inkább adtam neki, hogy ismerkedjen vele. Bár még most sem tartom érettnek a szexhez. :) Szóval tessék eről beszélgetni. És a szülők meg a fiatalok se érezzék ezt cikinek vagy mit tudom én. Vagy akkor forduljanak a nagytesóhoz.

2008. márc. 2. 14:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az iskola sem vállalhat fel mindent. Inkább a szülőknek lenne ez a felelőssége, hogy ne legyenek túl korán nagyszülők.
2008. márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én még csak 16 vagyok van barátom fél éve de nem feküdtünk még le pont ezért mert ez nem játék hanem szellemi érettség is kell hozzá ami sajnos ezeknek az "emberekenek"nincs de azért azzal a gyakran emlegetett"pasival"is érdemes lenne elbeszélgetni aki ráveszi ez ilyen"kislányt a szexreszóval ha lehet még segíteni rajtuk bár hibáztak nem is kicsit ,arra gondolok ha egy "felvilágosítást"innen vár akkor ha van idő adjuk azért meg nekik bár én sem örülök ezeknek akérdéseknek:(elszomorítóak
2008. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert BUTÁK MINT A SEGGEM.

Azon kívül nincs öruralmuk. Vicc, hogy már a 13 éves p*csáknak is olyan képeik vannak, hogy kint van a fél mellük, meg odaírnak mindenféle értelmetlen hülyeséget, hogy "A barátok földön járó angyalok... bocs, hogy tökéletes vagyok, ennyi!" stb. mikor mi a divat. De leírni egy épkézláb mondatot magyarul, vagy normálisan gondolkodni, az már nem megy. Minél többen lesznek AIDS-esek, annál boldogabb leszek.

2011. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!