Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Létezik olyan fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan fogamzásgátló tabletta, amely nem okozhat trombózist?

Figyelt kérdés

Én (16) és a barátnőm (15) már lassan 3 hónapja szexuálisan aktívak vagyunk. Mindig használtunk óvszert, de egy alkalommal kipróbáltuk milyen lenne óvszer nélkül (nem mentem el). Fenomenális érzés volt mind a kettőnk számára, ezért írom ki ezt a kérdést.


Létezik olyan fogamzásgátló, amely nem okozhat trombózist?

Vagy esetleg árulnak-e a patikában vagy gyógyszertárban olyan fogamzásgátlót, amelyet bárki szedhet?


2011. aug. 21. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért okoz(hat) trombózist, mert beleavatkozik a női hormonháztartásba, ergo minden fogamzásgátló tabletta ilyen...


"amelyet bárki szedhet?"

Úgy érted recept nélkül? Amúgy nem, nem véletlenül orvos néz meg és írja fel...

2011. aug. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
minden hormonális fogamzásátló növeli a trombózis esélyét, de ettől még nem kell tartania egy ilyen fiatal lánynak... viszont attól igen, hogy még nem kellene megzavarni ilyesmivel a szervezetét
2011. aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ez nem fake, hanem tényleg Én, mint 16 éves fiú felmerem tenni a kérdést.

Csak érdekelt.

2011. aug. 22. 01:35
 4/10 anonim ***** válasza:
nincs olyan és a az nem a legnagyobb veszély,ráadásul 15 évesen nem szabad szedni csak 18 év után,még fejlődésben van
2011. aug. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hormontartalmú fogamzásgátló, ami nem növeli a trombózis esélyét. e ha lenne, akkor sem szabadna 15 évesen szedni. 198 éves koráig maradjatok az óvszernél, különben vagy a hormonháztartását cseszitek szét szegény lánynak, vagy mehet majd kaparásra. Legyen már eszetek...
2011. aug. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Javítok: 18 éves koráig:)
2011. aug. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak köszönöm az értelmes választ. És azt kell reagálnom arra, hogy "Legyen már eszetek..." hogy: "Jólvan na! Előbb kérdezzem meg, nem?"
2011. aug. 23. 01:41
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a baj, hogy te nem előbb kérdeztél...

"de egy alkalommal kipróbáltuk milyen lenne óvszer nélkül"

2011. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

én olyan helyzetben vagyok hogy trombózis hajlamom van. és ahogy utánanéztem még sokan mások. :) egyetlen egy fog.gátló tabit szedhetek az Azalia nevű fog.gátlót.

ezt elvileg szoptatós anyukáknak szokták ajánlani mert csak progeszteron nevű hormont tartalmaz ellentétben a többi kombinált fog.gátlókkal amik progeszteron mellett ösztrogént is tartalmaznak. sajnos mivel tormbózis hajlama van mint ahogy nekem is. gondolom kiderjtették vizsgálattal,hogy heterozygota -e /csak egyik szülőtől örökölte/ vagy homozigota/mindkét féltől/ én heterozygota vagyok és aztmondta az orvosom h ha mindenképp szeretnék csak ezt az egyet szedhetem. minipillnek is szokták nevezni. a rendesn kombinált fog.gátlók alatt van egyel. vagyis úgyértem hogy ez nem annyira hatékony de csak egy két %kal van lemaradva a kombinált tablettáktól. viszont ennél tényleg nagyon fontos h órára pontosan szedje az illető mert egy két óra is csökkenti már a hatását. viszont ha pontosan szedi időben akkor eléri a kombinált tabletták hatékonyságát. menzesz alatt is szednni kell van akinl van vérzés van akire ugy hat hogy egyáltalán nincs viszont ez nem baj. mert elllentétben a kombináltakkal ha ezt abbahagyja az ember akkor rögtön olyan lesz a szervezete mint azelőtt volt. a kombináltak után meg pl ha teherbe szeretne esni valaki akkor azért pár hónap kell h minden helyre álljon. trombózis miatt pedig nem nem pénz miatt irta fel sem neki sem nekem sem pedig a többi hozzánk hasonló lánynak :) az ösztrogén hormon ami ebben nincs az okozna nagy fenyegetést a trombózis hajlamosokra. viszont aki homozygota/mindkét szülőtől örökölte/ annak még ez sem ajánlott max saját felelősségére de ált az orvosok ismerősöm által tudom h nem nagyon szokták felírni :)

2013. jún. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: Azért azt ne felejtsük el, hogy a minipillek tökéletes használat mellett sem védenek rendesen.

Sokan még szoptatás és minipill együttes "alkalmazása" mellett is teherbe esnek, pedig a szoptatás alapból véd vmennyire.


Felnőtt nő, komoly kapcsolatban oké, hogy bevállalja azt a pár %-ot, de egy 16 éves lány ne vállalja be.

Használja csak szépen az óvszert.

2013. jún. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!