Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fog. Gátló tabletta szedése...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fog. Gátló tabletta szedése mellett milyen gyógyszerekkel kell 'vigyázni'?

Figyelt kérdés

Az antibiotikumokkal, az oké. Elég fejfájós vagyok, és aszpirint szoktam bevenni ilyenkor, ez ugye nem gyengíti a hatását? Sajnos a doki elég rossz hangulatában volt, nem akartam ilyen kérdésekkel zaklatni, csak minél előbb szabadulni, de itt hátha tud valaki segíteni nekem:)


Ja meg még egy kérdés: a fog.gátló betegtájékoztatóján ott van, hogy ha a mens. első napján bevesszük az első szemet, onnantól kezdve védelmet nyújt. Megkérdeztem erről a dokit, ő azt mondta, 1 hónap. Ez idáig oké, mindenütt ezt lehet hallani, hogy az első adagot be kell szedni, de akkor mért írnak mást a betegtájékoztatóra??? Azzal pont hogy óvatosak szoktak lenni, minden nyavalíát feltüntetnek mellékhatásként, nehogy problémájuk legyen belőle... Akkor a védettség időpontjával mért nem ilyen óvatosak?


2011. nov. 13. 21:38
 1/4 A kérdező kommentje:
*nyavalyát
2011. nov. 13. 21:40
 2/4 anonim ***** válasza:

Antibiotikum alatt is elég erős hatásúakat kell érteni, fájdalomcsillapítótól nem lesz bajod.


Az 1 hónapról pedig:

Való igaz a fogamzásgátló a tájékoztató szerint azt írja amit te is mondasz. DE! Az is rajta van a tájékoztatón h csak az első hónap után derül ki h a szervezetednek jó e a gyógyszer. Ez alatt az időszak alatt ugyan is jelentkezhetnek olyan mellékhatások, amik úgy mond ,,normálisak" és olyanok is amik nem. Ha a ,,normál" mellékhatások az első hónap után elmúlnak, akkor oké a gyógyszer. Ugyan így ennek megállapítására van az is h az első megvonásos vérzésed csak az első hónap után jön meg. Ami szintén annak a bizonyítéka h jó lesz e a gyógyszer. Így igazság szerint az 1 hónap kivárás nem a csak fogamzásgátlás miatt kell, hanem az egészséged miatt, hogy káros e a szervezetednek v nem. Ez pedig csak az első hónap után tud kiderülni.


22N

2011. nov. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


És ha nem a 'normál' mellékhatások jelentkeznek, akkor az azt is jelenti, hogy a védettség sem alakul ki, vagy 'csak' azt, hogy gyógyszerváltás kell?

2011. nov. 14. 17:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg csak gyógyszerváltás, vagy ha az derül ki akkor egyáltalán nem lehet folytatni semmilyennel.
2011. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!