Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi alapján ír fel a nőgyógyász...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi alapján ír fel a nőgyógyász fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy hogyan dönti el, hogy kinek melyiket ajánlja? Én két félét próbáltam eddig, de híztam tőlük mint a disznó (20 kilót!), ezért abbahagytam... :(
2012. jan. 16. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Semelyik orvos nem tudja előre, hogy neked mi fog beválni és mi nem. Minden nő szervezete más.

Ált. olyat ír fel, ami a nők többségének beválik. Ha nem, akkor ad másikat.

De az is lehet, hogy te nem bírnád egyiket se, mert ilyen a szervezeted.

2012. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom számít az is a dokinak, hogy melyik gyógyszer felírása után mennyi pénz üti a markát?
2012. jan. 16. 22:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Az is benne lehet a pakliban. De azért minden gyárnak van többféle tablettája, eltérő összetétellel és hormontartalommal. Tehát így is tud válogatni.
2012. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Orvosa válogatja. Jó esetben figyelembe veszi a korodat, hogy mennyi idő múlva szeretnél gyereket, korábbi és meglévő betegségeidet, a súlyodtól a vérnyomásodig csomó mindent.

Ehhez képest pl. az enyém megkérdezte anno, hogy "jó, és milyet írjak fel?" Mondom, banyek, azt se tudom, milyenek vannak, nemhogy azt, hogy melyik lenne jó nekem. Azóta sem tudom, mi alapján választotta végül, amit azóta is szedek, de bevált. :)

2012. jan. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amit először szedtem, még senki soha nem is hallott róla. Ráadásul háromfázisú, ez sem túl általános, nem?
2012. jan. 16. 23:10
 6/9 anonim ***** válasza:

itt kint angliaban teljes kivizsgalasra kellett mennem. vervetel, pisi, ekg.....


aztan az orvos no kozolte az eredmenyeimet, szerencsere minden jo lett.

es felsorolt vagy 10 felet, h mit szeretnek.

mivel fogalmam sem volt h melyik milyen igy rabiztam.

igy Jasmin lett, es bevalt :)


23L

2012. jan. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat alapján az első az árkategória volt. Utána h szedek-e gyógyszert, öröklött betegség, dohányzok-e, milyen sűrűn fogyasztok alkoholt.
2012. jan. 17. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én dokim figyelembe vette a koromat, valamint azt, hogy én elsősorban manstruációs görcsök és hányás miatt kértem a gyógyszert. Már én is a második fajta gyógyszert próbálom ki, az első a Logest volt - attól én is híztam 8 kg-ot. Most a Lindynette 20 szedése mellett valamit fogytam, de kb. csak a felét. Sajnos a fogamzásgátlók egyik mellékhatás a hízás, de nagyon ritka esetben fogyni is lehet tőlük...

2012. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Engem anno meg sem kérdeztek, hogy dohányzom-e, vagy milyen betegségek fordultak elő a családban stb...

Egy labor volt, aztán ennyi. Pedig anyunak trombózisa volt kétszer is, de én anno nem tudtam, hogy ezt mondani kéne, ők meg nem kérdezték...

Köszi mindenkinek a választ!

2012. jan. 19. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!