Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért olyan fontos, hogy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan fontos, hogy a nőgyógyász írja fel a tablettát, mikor úgyis azt a fajtát írja, amelyik céggel éppen kapcsolatban van?

Figyelt kérdés
Ráadásul sokszor csak találgatnak, és 3-4 félét is felírnak, mire sikerül eltalálni a megfelelőt. Ennyi erővel a háziorvosommal is felírathatom. Egy barátnőmnek például a bőrgyógyász írta fel.
2008. ápr. 29. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Először is a nőgyógyász nincs kapcsolattal cégekkel, mondjuk lehet, h a magán igen, de az állami nem hinném. Másodszor a fogamzásgátló felírását vizsgálat kell, hogy megelőzze, ha te nem bánod, hogy a háziorvosod vagy a bőrgyógyász nyúlkál benned, tőlem irasd fel vele, bár nem hinném, tudnal valami erről. A barátnődnek azért irhatta fel a bőrgyógyász, mert bőrpróblémákra, pattanásokra is szoktak adni, de az nem minden esetben fogamzásgátló, ez csak egy mellékhatása. Nem találgatnak a felirásnál, honnan tudja előre megmondani, hogy a te szervezeted hogyan fog reagálni a tablettára. Ilyen magatartással inkább ne szedj fogamzásgtlót.
2008. ápr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Figy abban igaza van,hogy felír egy gyógyszert,megveszed 5-6 ezrekért,aztán nem jó.Jön a köv tabi azt is megveszed drága pénzért,aztán az sem jó....sokszor vérvbétel meg minden nélkül írogatnak fel tabit...
2008. ápr. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezért lehet először csak egy havit kérni(legalábbis tőlem első alkalommal kérdezte a doki, hogy csak egy havit kérek e) aztán legalább 21 szemet be kell szedned, hogy lásd, jo e vagy nem. Mást nem tudok mondani még(az első válaszoló voltAM)
2008. ápr. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a fogamzásgátlás a nőgyógyász kompetenciája, hiszem számtalan mellékatása jelentkezhet, amit az első időszakban észre sem lehet venni.Biztosan olvastad már a betegtájékoztatót, azon rajt van minden hátránya, ezért a nőgyógyász felelhet. A nőgyógyáősz javaslata után, már felírhatja háziorvos.
2008. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát az SZTK-s dokik nagy része a Tri-Regol-t írja fel, szerintem attól a cégtől kapnak jutalékot, pedig vannak már jóval korszerűbb, alacsonyabb hormontartalmú tabletták is! Meg sem vizsgálnak, max. kérdeznek 1-2 dolgot! Tőlem pl. azt hogy olcsóbbat vagy drágábbat írjon fel!
2008. ápr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez elkeserítő. Nálunk is ilyen a nőgyógyász, vizsgálat nélkül írkálja fel a gyógyszert, ezért mondtam, hogy egyszerűbb, ha a háziorvos írja fel. Másik nőgyógyász meg magánpraxist csinál, és sokba kerül. Úgyhogy sok választás nincs.
2008. ápr. 30. 07:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Én SZTK-s dokinál voltam! Megvizsgált rendesen, majd beszélgettünk, kérdeztem tőle, ő pedig készségesen válaszolt! Nekem más gyógyszert írt fel, amivel nagyon meg vagyok elégedve! Ha te most beállítanál a házidokidhoz, hogy írjon ki, tuti nem fog, ha mégis, akkor gondolkozz el azon hogy jobb doki-e, mint azok a nőgyógyik, akik sokféle gyógyit írnak fel! Ez egy olyan dolog, hogy hiába ajénlja fel neked a legjobbat, ha egyszerűen nem bírja a szervezeted, akkor ez van és kénytelen másikat írni! Ha neked nem jön be, akkor használj kotont, amivel mondjuk havonta drágábban jössz ki, mint 3 havi tabival! Én is voltam bőrgyógyásznál, írt fel gyógyszert a bőrömre és az mellett ajánlotta, hogy szedjek fogamzásgátlót, mert olyan gyógyit kaptam bőrömre, hogy ha teherbeesnék, akkor sérülne a magzat! Egyébként meg amit barátnődnek felírt bőrgyógyi fogamzásra, elsősorban az arcára írta, nem pedig a védekezésre! Mielőtt felháborodnál dolgokon, végig kell gondolni mindent! Ugyanis logikus magyarázat van rá! Szóval nem járulékról vagy találgatásról van szó, hanem mindennek oka van!
2008. ápr. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ez azért nem igy van.én tegnap voltab tabit váltani az orvosnál.fel akart írni egyet.és arrol sok rosszat hallottam.mondtam neki meiket akarom kipróbálni és felírta.szal ez nem igaz.orvostol függ
2008. máj. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szabály az szabály.A nőgyógyász meg nem irhat fel olyat amit mondjuk egy nefrologus.És igy tovább.Azért ö felel.De ha már a házi orvoshoz elmennél fogamzásgátloért akkor miért olyan bonyolult nőgyogyászhoz menned.Ő tudja mit szedsz,rendszeresen szeded az ellenörzése mellett.Keress magadnak egy jo nőgyógyászt és remélem nem fogsz annyira idegenkedni a "megjelenéstől".
2008. máj. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!