Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi történhet, ha a lánynak az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történhet, ha a lánynak az orvos nem megfelelő tablettát ír fel ill. túl korán kezdi el szedni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy én 13 évesen Diane35.öt szedtem talán még korábban az arcomra, bőrgyógyász írta fel. Szedtem egy ideig, majd abba hagytam 15 és fél évesen megint szedtem ugyanezt, majd gracialt, Lindinette 20-at és még volt egy féle amire nem emléxem. Soha nem vettek tőlem vért, vagy vizsgáltak meg, elmentem nőgyógyászhoz és felírta. Nem kérdezősköftem, mert ő az orvos tudja mit csinál. Vagy ő is felelőtlen lett volna??? Most 22 éves vagyok, 2 éve nem szedek semmit, jövőre szeretnék már babát. Lehet, hogy a korai fogamzásgátlók miatt nincs jó peteérésem? Lehet más problémám belőle??? A menszeszem 3-4 napig tart, az első napban ömlik belőlem, utána szinte semmi. Ez utalhat a rossz peteérésre???

Köszönöm a segítséget.


2008. máj. 2. 13:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem fontos, de eszembe jutott, Yadinet szedtem.
2008. máj. 2. 13:54
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémádat, ha nem érzel semmit, akkor honnan gondolod, hogy bajod lenne. A menzeszem nekem is 3-4 napig tart, nekem is első nap rengeteg, uténa már csak kevés, én 5 hónapja szedek tablettát, amugy én is 22 vagyok, de azelőtt is ilyen volt a menzeszem. Nem hinném, hogy gond lenne a gyerekvállalsnál, mert egyre gyakrabban hagsúlyozzák, hogy a tabletta abbahagyása után visszatér a fogamzóképesség, viszont 13 évesen szerintem bagyon korai volt, még ha pattanások miatt is szedted. Nem is volt akkor vormális ciklusod, de hát elmélet ben a doki tudja, mi van. Az hogy nem kérnek vérvételt, te miért nem mondtad, hogy szeretnél?? A doki nem foglalkozik, vele, engem is a kérésemre vizsgált meg. Ez a te felelőtlenséged is, meg se vizsgált még soha?? Ha gyereket akarsz, azért jó lenne kivizsgáltatnod magad.
2008. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
13-15 évesen soha nem is gondoltam volna, hogy vérvétel kellene! Ez az én felelősségem? Honnan kellet volna tudnom, hogy hogyan is működik ez???
2008. máj. 2. 14:10
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem én csak félek hogy a tabletta okozot e valami problémát a szervezetemben. Amúgy halt már meg úgy ember, hogy nem érezte, hogy beteg. :(((
2008. máj. 2. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez igaz, ezért szerintem jó lenne, ha elmennék egy normális nőgyógyászhoz és megvizsgáltatnád magad,az előbb már írtam, hogy én 5 hónapja szedem és nekem is voltak már furcsa tüneteim, de a nőgyógyász kiröhögött, hogy az biztos nem attól van. Amugy mióta abbahagytad, mindig rendesen megjön, nem volt gond soha?
2008. máj. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
14-15 éves koromban, mikor abba hagytam a szedést miníg 5-6 napos menstruációk voltak. majd 3-4 évig folyamatosan szedtem, most hogy megint abba hagytam csak 3-4 naposak és 28-32 napra jönn meg. Keresek egy magánorvost, sajnos az állami orvosokkal az a baj, hogy nem választahatok, mindíg más rendel a kórházban, és soha nem lehet kiszámítani ki van ott.
2008. máj. 2. 14:38
 7/9 A kérdező kommentje:
Talán kétszer volt, hogy nem akart megjönni. Elmentem orvoshoz, de nem nagyon foglalkozott velem, azt mondta a bogyó abba hagyása miatt van.
2008. máj. 2. 14:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Honnan szeded, hogy rossz a peteérésed??? Ha megjön minden hónapban, akkor van peteérésed, tehát nem értem a problémádat! Elvileg bármikor teherbeeshetsz, hisz a ciklusod normálisnak mondható! Nekem is volt már olyan, hogy 5-6 napig is megvolt, az első 2 napban szó szerint ömlött a vér belőlem, aztán amikor a köv. alkalommal megjött meg alig volt! Persze amióta tablettát szedek (Gracial-t 4 éve) csak kb. 3 napig tart a mensim és nem ömlik a vér belőlem!
2008. máj. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anno nekem is úgy írták fel 15 évesen a Tri-regolt, hogy nem volt se vérvétel, se semmi, csak megvizsgált az orvos kézzel, meg kenetet vett, de már azzal a lendülettel írta is a receptet. De nem lett belőle semmi bajom, most 21 vagyok és van egy fél éves kisfiam. Bár te elég sokféle gyógyszert szedtél, ami valószínűleg nem egészséges. Én azt tudom javasolni, hogy menj el egy rendes normális nőgyógyászhoz (nem muszáj, hogy magándoki legyen, csak kérdezz utána, hogy kit ajánlanak), és vizsgáltasd meg magad. Amúgy is ajánlott a tervezett teherbeesés előtt kivizsgáltatni magad, hogy minden rendben van-e. Szóval menj el dokihoz, mondd meg, hogy babát szeretnél, és nézze meg, hogy mennyi esélyed van egy problémamentes terhességre, és egyáltalán a teherbeesésre. És persze említsd meg neki is, amit itt leírtál.
2008. máj. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!