Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló injekció?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló injekció? Tapasztalat? Vélemény?

Figyelt kérdés

Van olyan aki így védekezik? Megbízható? Bevált?


Gondolkozom a tablettán, de sok olyan sztorit hallni, hogy tabletta abbahagyása után nehezebb teherbeesni ill. felborul a mezesz. A hormonális injekciónál is fennállnak ezek a veszélyek?

Első hallásra szimpatikusabb az injekció, mert egyszer beadják, és onnantól x ideig véd, nincs benne a pakilban hogy elfelejtek bevenni egy szem tablettát, és ezért becsúszik egy baba... De a kényelemnél azért fontosabb az egészségem, ha ennél is fennáll a veszély, hogy később nem lehet kisbabám, vagy tönkreteszi a szervezetem, akkor maradok az óvszernél.


2012. aug. 6. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
vannak már hormonmentes fogamzásgátlók. az injekcióról még nem hallottam, de én pl implantátumot használok. ezt sem lehet elfelejteni és eddig nem hallottunk olyat, hogy valakinek gondja lett volna a babavállalással
2012. aug. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szelesoldier ***** válasza:
Mivel az injekció is hormonális és még tovább is hat evidens hogy nagyobb adag hormon is van benne szóval én nem javasolnám. Hatásmechanizmusa hasonló tehát a mellékhatások is ugyanolyanok lehetnek szóval ezek után a helyedben maradnék a gumi mellett. Olyan sok nő szenved ezektől a szutyok gyógyszerektől sok év után, én a páromnak biztosan nem hagyom hogy bármikor is ilyen sz.rt szedjen.
2012. aug. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom. Sokkal veszélyesebb, mint a tabletta. Ált. a használat befejezése után tartósan nincs peteérés (10 hónapig kb...).

Ráadásul gyakori az összevissza vérezgetés. Sok fórumot olvastam ezzel kapcsolatosan, és alig volt olyan, akinek bevált. Nem egy nőnek kellett miatta eü kaparás...

Szerintem eszedbe se jusson...akkor már inkább tabletta.

2012. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy negyvenes ismerősöm szerint remek: túl a gyerekeken innen a klimaxon. Ha fiatalabb vagy keress mást.

Amúgy három havonta szúrják.

2012. aug. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!