Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hany eves kortol ajanlott...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hany eves kortol ajanlott szedni a fogamzasgatlot? Kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szerintem minél később. érdemes tényleg akkor, ha komoly kapcsolatod van, és előtte már védekeztetek mondjuk óvszerrel sokáig. a fogamzásgátló tabletta az egész hormonháztartásodat megbolygatja, erre szerintem kamaszként az embernek semmi szüksége. :) Én egy éve élek szexuális életet a jelenlegi párommal, januártól fogok átváltani a tablettára, addig nem szeretnék, mert félek, hogy nem megfelelőt kapok, és lesznek mellékhatásai, ezért inkább a nyelvvizsgám után küzdenék azzal, hogy megtaláljam a nekem megfelelőt.

18/L

2012. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Egy érett, komoly párkapcsolatban szerintem nem nagyon korfüggő, de egyébként szerintem 17-18 alatt nem nagyon kéne. Én 17 fél voltam amikor elkezdtem szedni. Anya mondta, hogy írassam fel, így külön szerencsére nem kellett megbeszélnem vele. Sensonette-t kaptam. Nincs vele semmi problémám. Nem görcsöl a hasam, mindig pontosan időre jön meg, nem híztam tőle, semmi káros mellékhatást nem tapasztaltam. Sokkal olcsóbb és kényelmesebb, mint az óvszer. Szóval ha elég felelősségteljes vagy, elmúltál 17 és komolynak ítéled meg a kapcsolatod is, bátran ajánlom.
2012. nov. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

18 alatt szerintem óvszer, amúgy tényleg jobb minél később mert értelem szerűen a gyerekvállalásig annál kevesebb évig szeded. Bár valakinek 10 év szedés után sem volt baja szóval elég kiszámíthatatlan.

Én 23 évesen kezdtem szedni.

2012. nov. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Varok meg vele par evet :)
2012. nov. 26. 08:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Minél később, de 14 éves kortól ki írják.

De viszont inkább szedd mint hogy baba legyen belőle.

2012. nov. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, inkább szedném, de nem szeretném elsiettetni viszont elvileg gazdaságosabban jön ki mintha mindennap óvszert veszünk.
2012. nov. 26. 19:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Kb 10,000 Ft. De az 3 hónapig jó. Azt nézve nem drága.

És még jobb is mint az óvszer csak hát hormon.

2012. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy 16 éves vagyok és van egy 3 hónapos kislányom. Mellesleg. Gondolom te se ezzel akarsz tizenévesen bajlodni.
2012. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon nagy bajom lehet ezzel a hormonváltozással?

Nem, majd 15év múlva ráér egy kisbébi :)

2012. nov. 26. 20:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha 15 év múlvára jó termékenységet akarsz, szóval jöhet egy kisbébi, akkor most kell vigyáznod magadra.

1. a tabletta elnyomja a saját hormonjaidat, idő kell míg helyre áll

2. a tablettások magabiztosak, bejönnek a pasiknak, hogy nem kell óvszerrel bajlódniuk, de óvszer nélkül sok kis kórokozót szedhetsz össze, ami ha nem vagy résen 15 év alatt gyulladáshoz vezethet és heges petevezetővel esélyes a csökkent termékenység, vagy esélyes a méhen kívüli terhesség. Ezért megy az égbe a lombikozók létszáma: 10 éve a tizede se volt.

Ha vigyázni akarsz magadra, csak a majdani végleges pároddal vállald be óvszer nélkül, még ha már korábban tabizol is a teljes biztonságért.

2012. nov. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!