Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Leiden homozigóta vagyok és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leiden homozigóta vagyok és azt mondta az orvos, hogy nem szedhetek hormonális fogamzásgátlót a trombózisveszély miatt. Nem hallottatok esetleg olyat hogy valaki mégis szed igy, és ha igen milyen fajtát?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a doki jobban tudja, mint más. Ha nem vagy biztos abban, hogy tényleg nem szedhetsz tabit akkor keres fel egy másik dokit és kérdezd meg tőle. Kérj másik szakvéleményt. Az egészségeddel ne játssz.
2009. aug. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A trombózisveszély egy fogamzásgátlónál amúgy is megnövekszik.

Van ez a NUvaring gyűrű, ami helyileg bocsát ki hormont, és nem megy át az egész szervezeteden a tablettában lévő anyagok, meg a véredbe sem kerül be, csak a méhednél hat.

27/n

2009. aug. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nem szedhetsz leiden mutációval fogamzásgátlót. sajnos ez van törődj bele, akár két hét után trombózist kaphatsz, nekem az életem többet érne...
2009. aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem is leiden mutációm van... Nekem is mondták hogy nem szedhetek semmilyen hormon tartalmú gyógyszert. Viszont elmondta a dokim, hogy milyen védekezés javasolt. Egyenlőre a gumi, de később mondta hogy lehetne spirál...

Gyógyszert semmiképpen ne szedj, több ismerősöm is trombozist vagy emboliát kapott mert fogamzásgátlót szedett a genetikai betegsége mellett. Ne játssz az életeddel!

(egy 18 éves lány)

2009. aug. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is az van és továbbra is szedem a fogamzásgátlót... legalacsonyabb hormontartalmút. Nem mondták, hogy tilos, csak nem ajánlott, máshogy nem tudunk védekezni, így is elég nehézkes a szex. Már amúgy 3 éve szedem és csak az előző vérvizsgálatnál derült ez ki, nem is értem
2013. ápr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!