Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gumi vagy tabletta?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gumi vagy tabletta?

Figyelt kérdés
Melyik jobb? Melyik véd jobban? Melyiknél nagyobb az esélye a terhességnek?

2013. márc. 18. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő jó, de a gumi véd a betegségek ellen is.
2013. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Az igaz, de a gumi viszont csődöt is mondhat ha esetleg rosszul húzzátok fel, vagy véletlenül kiszakad. A tabletta 100% a gyerek ellen, másrészről az egy hormon bomba, és elég sok mellékhatással járhat.
2013. márc. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán van baj az óvszerrel, és akkor is van megoldás ha kiszakad a gumi.
2013. márc. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

gumi:

előnyök- véd betegségek ellen is, megfelelő használat mellett zéró esély a terhességre, nincsenek mellékhatások

hátrányok- kényelmetlen, ha latex-vagy síkosítóallergiád van, nem javallott, minden újabb szexnél újat kell felhúzni, nem teljes az élmény (nem közvetlenül a partnered érzed, hanem a gumi anyagát inkább).


tabletta:

előnyök: rendszeres szedés (megfelelő használat) mellett zéró esély a terhességre, teljes szexélmény (közvetlenül érzed a partnered), a nap akármelyik percében, akármelyik órájában, akárhányszor szeretkezhettek, kényelmesen, minden félelem nélkül, napra pontosan tudod, mikor jön meg a havid (könnyen tudsz programokat szervezni)

hátrányok: csomó mellékhatás (pl megbontja a hüvely természetes flóráját- nagyobb esély a fertőzések elkapására, libidó csökkenése, stb), észben kell tartani, hogy rendesen szedd, és ha utazol, magaddal vidd.


a lista a teljesség igénye nélkül készült.


nos, dönts magad. én tablettát szedek, de próbáltam a gumit és az imádkozásos módszert is. eddig a tabletta tetszik a legjobban.

2013. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! :)
2013. márc. 18. 12:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs tartós monogám kapcsolatod csakis a gumi jöjjön szóba. Ha megfelelő körültekintéssel van használva nem lesz vele gond.
2013. márc. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Féléve van kapcsolatom és eddig gumival védekeztünk,csak mostanában szóba jött a fogamzásgátló,csak pár barátnőm mondta hogy rosszul lettek tőle meg volt akinél depressziót okozott,ezért kérdeztem. És még egyszer köszönöm a válaszokat! :)
2013. márc. 18. 12:53
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Én az óvszerre szavazok:) Fogamzásgátlót nem szednék,mert azzal csak a baj van.
2013. márc. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyik valaszolonak -> tabletta sem ved 100%osan rendes szedes mellett se.Ne legyunk naivak!

Sokan mindegyiket hasznaljak ez miatt..

2013. márc. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sokan okosakat írtak, de pici pontosítás:

A tabletta Pearl-indexe 0.1-0.5, az óvszeré 3-4 (vagyis egy év rendszeres használat mellett 100 nőből ennyi esik teherbe). 100%-os módszer nincs, csak a szexmentesség.


Én stabil kapcsolatban hormonális fogamzásgátlás-párti vagyok, ugyanis nem mindenkinél jelentkeznek kellemetlen mellékhatások (én egyáltalán nem tapasztaltam ilyesmit, csak jótékony hatásokat, pl. napra pontos ciklus, megszűntek a menstruációs görcseim). Hízás, libidócsökkenés nem volt, sőt...

Én amúgy a Nuvaringre esküszöm, ott ugyanis nincs elfelejtett szem, nem kavar be a hányás-hasmenés, sokkal biztonságosabb és kényelmesebb, mint a tabletta.

2013. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!