Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 2. hónapja rendesen szedem a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2. hónapja rendesen szedem a fogamzásgátlót mégis félünk?

Figyelt kérdés
Egyszerűen engem nem lehet meggyőzni arról, hogy így biztos nem lehet terhesnek lenni.:| Peteéréskor sem? Világosítson már fel valaki, utána olvastam meg minden, de én nem merem neki megengedni, meg ő se akarja, hogy bennem menjen el.:S

2013. szept. 25. 00:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem bízol a gyógyszerben akkor minek mérgezed vele magad?

Egyébként, hogy felvilágosítsalak tabletta szedése közben is teherbe lehet esni, de nagyon-nagyon kicsi az esély rá. Ezenkívül semelyik fogamzásgátlási módszer nem nyújt tökéletes védelmet, tehát ha ennyire féltek, akkor ne szexeljetek.

2013. szept. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
pedig itt sem tudunk többet mondani, mint a nődoki és a netes cikkek.
2013. szept. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
tudom hülye kérdés de akkor miért szeded?
2013. szept. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
És ezeket az aggályaidat nem lehetett volna korábban végiggondolni, mondjuk mielőtt elkezded szedni? Felesleges pénzkidobás, arról nem is beszélve, hogy ha nem is megy el benned, akkor is teherbe tudsz esni, ha nálad valamiért nem működik a bogyó.. Ha meg igen, minek a megszakítás? Azért szeded, hogy ne kelljen ezzel a kellemetlenséggel foglalkozni. Legalábbis jobb esetben azért, nem mellnövelés meg ciklus beállítás meg egyéb marhaságok miatt.
2013. szept. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Fogalmad sincs, hogy működik a hormonális fogamzásgátlás kedves kérdező, az itt a legnagyobb baj.

"Peteéréskor sem? Világosítson már fel valaki, utána olvastam"

A hormonális fogamzásgátlás pont erre irányul, hogy nincs peteérésed. A spermium bekerül a petevezetőbe, de nem találkozik érett petével, elpusztul és felszívódik. Ha valaki kihagy tablettákat, na akkor már fennáll a veszélye, hogy történik spontán kilökődés, de ezt a hölgy saját hormonrendszere, úgynevezett feminin jellege is meghatározza.

Ilyenkor sem kell kétségbe esni, mert a tabletta 3 fázisban véd, az első volt a peteérés gátlása, a 2., hogy besűrűsíti a petevezetőben a folyadékot, mert ugye tanultuk, hogy az ember sem tudott elszakadni teljesen a víztől, ami a szaporodását illeti, az ondósejtek csak folyadékban tudnak mozogni és élni. Ez a folyadék minél sűrűbb, annál nehezebben mozognak benne és mire elérnék a petesejtet, elpusztulnak. Na ha valamelyik bátor hős elérné mégis, mert a barátodnak extrém 80 millió ondósejtje van, akkor a zigóta nehezen tud megtapadni, mert a nyálkahártya a méhen túl vékony hozzá és a hormonális háttér sem biztosított a beágyazódáshoz.

Ha ezek után még mindig terhes vagy, annak a gyereknek meg kell születnie, célja van.

A Pearl-indexe 0.1 a tablettának, ami azt jelenti, hogy 1000 nőből 1 terhes lesz 1 év alatt, de a guminak 4, a megszakításnak pedig 35 az indexe, szóval nem kell ezer aggódni.

Ha nem bízol benne, akkor meg ne szedd, csak ha ciklusbeállításra írták fel, mert nem tictac.

2013. szept. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%

"Peteéréskor sem?"


Mit sikerült eddig elolvasni egyáltalán, ha még arra se jöttél rá, hogy a tabletta úgy működik, hogy KIKAPCSOLJA A TERMÉSZETES CIKLUSODAT, azaz MEGSZÜNTETI A PETEÉRÉS FOLYAMATÁT, he?!


Mi a fenének szeded, amikor ennyit se tudsz?


Egyébként IGEN, NINCS 100 %-os hatékonyságú fogamzásgátló módszer.

Tabletta mellett is teherbe lehet esni, ahogy spirál és óvszer mellett is,

DE még mindig kisebb eséllyel mintha megszakítást és egyéb marha módszereket alkalmaznátok.


Ha ennyire rettegtek a terhességtől, akkor még nem vagytok készen arra, hogy szexuális életet éljetek!

Hány évesek vagytok egyáltalán?

2013. szept. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
16/19 és azért lett felírva a gyógyszer mert a nyáron 3 hónapig nem jött meg csak napi 4 gyógyszer segítségével és nagy fájdalmak mellett. nem én kértem a gyógyszert, az orvos ajánlotta, hogy jobb lenne beállítani a menstruációm, úgyhogy ilyen dolgokat nem mondtak el a kis 16 éves fejemnek.
2013. szept. 25. 11:32
 8/14 anonim ***** válasza:

Jó kis orvosod van!


Még egyszer: a tabletta NEM beállítja, hanem LEÁLLÍTJA a menstruációs ciklusodat.

Csak addig lesz "rendszeres", amíg szeded!

Ez nem a probléma megoldása, csak az elodázása!

2013. szept. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
hát ez nagyszerű..:"D én meg arra gondoltam ha már szedem akkor nem kell az óvszer de jó..
2013. szept. 25. 11:44
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Valóban nem kell, hiszen védett vagy, amekkora védelmet védettséget egy fogamzásgátló tabletta adhat, szóval nem kell óvszert használnod. A menstruáció ciklusa: Megérik a pete a petefészekben, ezután kilökődik (ovuláció), elindul a petevezetőben szomorúan. Ha nem találkozik spermiummal, szépen felszívódik, viszont a méhednek fel kell készülnie arra, hogy újabb pete fog majd érkezni, ezért leválik a nyálkahártya és újabb képződik, ez a menstruációs vérzés.

Fogamzásgátlónál ezt megvonásos vérzésnek hívjuk, mert mint látod, nincs peteérésed, így nem is nevezhető menstruációnak. Megvonod a hormont, ezért vérzel, újra szedni kezded, abbahagyod. A nagyon görcsös menzeszre megoldást nyújthat, a rendszertelen menstruációra is megoldás, de az igaz, hogy az alap problémát nem oldja meg, csak tünetileg kezel. Nagyon költséges és hosszadalmas vizsgálatsorozat lenne, mire egy endokrinológus-nőgyógyász kideríti, miért nem rendszeres és miért görcsös, ez a legegyszerűbb megoldás rá.

2013. szept. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!