Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az ovuláció az 2 vérzés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ovuláció az 2 vérzés között van körülbelül és ugyhallottam hogy az ovuláció utáni 3. naptól a következő vérzésig nem lehet teherbe esni illetve kicsi az esélye.. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2008. júl. 16. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

az ovuláció a ciklus 13-15. napja közé esik általában, ha az első nap, amikor megjön.

A petesejt az uvuláció idején szabadul ki és jellemzően 1 napig marad megtermékenyíthető. A hímivarsejt 2 napig termékenyítőképes.

(mindkettő tovább is életben marad, de már nem termékenyítő képes)

ebből következően az ovoluációt megelőző két nap és az azt követő egy nap lehet teherbe esni. Elvileg.

Ha arra játszol, hogy ne essél teherbe, akkor ebből következően a menstruáció 11. és 16. napja között kell tartózkodnod a nemi élettől.

A módszer egyénbént teljes biztonságot nem ad, mert létezik spontán ovuláció is, ami a teljes ciklus alatt előfordulhat.


egyszóval tessék védekezni.

2008. júl. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
annak aki irta a választ teljesen igaza van szóval nyugodtan halgass rá!!!!! én is igy tudom!!!!!!!
2008. júl. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!