Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » IAMNA 75 fogamzásgátló tablett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

IAMNA 75 fogamzásgátló tablettáról tudtok véleményt mondani? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Kb 1 éve voltam először nőgyógyásznál rendszertelen menstruáció, rettentő mennyiségű fehérfolyás miatt. Erre kaptam hüvelykúpot, gyógyszert is (nem fogamzásgátlót), de nem hatott semmit. Mivel elég fiatalka voltam arra fogtuk , nem foglalkoztunk a dologgal. (15 éves voltam, de 11 évesen kezdtem menstruálni ezért lenne esedékes, hogy végre beálljon. Elég idegesítő, hogy hol megjön hol nem és ezt játsszuk 5 éve.) Most viszont visszamentünk ugyanezen panaszokkal és a doki felírta ezt a fogamzásgátlót, de nem voltam még sem vérvételen sem más vizsgálaton. Olvastam róla és nem vagyok kifejezetten elragadtatva, gondoltam megkérdezlek Titeket, hátha tudtok mondani pár hasznos tippet esetleg véleményt ha használtátok. Félek mert nem volt nagy vágyam szedni ilyesmit, de ha ez beállítja akkor valamelyt könnyebb lesz az életem. Azt olvastam trombózis lehet a mellékhatása és hasonló jellegű csodás dolgok ez végképp taszít és arra sarkall, hogy még 100x átgondoljam.

Előre is köszi a válaszokat. :)



2014. ápr. 23. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
ettől nem oldódik meg, mert ahogy abbahagyod, megint az lesz a gond, de egész életedben meg nem szedheted..
2014. ápr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha máshogy nem megy akkor van ötleted? Ettől most nem lettem okosabb.
2014. ápr. 23. 20:35
 3/7 anonim válasza:
100%
En ezt szedem, mert a lindynette helyettesitoje, csak joval olcsobb. Nekem teljesen bevalt, alacsony hormontartalmu, rendszeres a ciklus is :)
2014. ápr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :)
2014. ápr. 23. 21:17
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsó, azért rendszeres a ciklus, mert hormonozod magad, de ha nem tennéd, ugyanúgy maradna minden... ez csk átmeneti megoldás, igazából semmit se old meg. mert ami megjön amíg szeditek, az nem igazi mensi, csk megvonásos vérzés.
2014. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szia! most leszek 21 és én most kezdtem el szedni mert rendszertelenül jött meg (túl gyakran, túl sokáig). eddig nem voltak gondok, de tavaly október körül kezdődött ez nálam. először én is más gyógyszereket kaptam (kb 4-5 félét próbáltak meg egy csomó vizsgálat...). a lényeg h ha mozogsz eleget ak elvileg nem kell tartanod a trombózistól. és az előttem válaszolónak: igen, addig lesz "tünetmentes" az ember amíg szedi, de ennek ez a lényege. h hormonokkal (ezesetben minimális mennyiséggel) szabályozzanak. az meg h élete végéig szedni kell nem feltétlenül igaz. nekem pl doki azt mondta h az is lehet h ha majd meglesz az első gyerekem már magától helyreáll (mert ugye akk megváltozik a szervezet hormonháztartása stb...) :)
2014. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha mozogsz, nem lesz kisebb esélyed a trombózisra. ha hajlamos vagy rá, akkor megkapod. én mindig is sokat sportoltam, de nem bírtam a bogyót.. majdnem trombózis lett belőle, amit éles fejfájások előztek meg :(
2014. aug. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!