Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hajnalba elszakadt az óvszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hajnalba elszakadt az óvszer és írattunk esemény utáni fogamzásgátlót, de azt csak holnap délelőtt tudjuk kiváltani (mivel gyógyszertár kevés ideig volt nyitva). Ha barátnőm ma este iszik egy kis (? ) alkoholt, akkor az bezavarhat a fogamzásgátlónak?

Figyelt kérdés

Hajnali 4körül szakadt el, és du 2kor venné be, úgy bezavarhat az alkohol? Vagy addigra minden oké?

Illetve ugyanannyira hat a 36. órában is, mint mondjuk a 24.-ben? (nem vagyok szerencsére jártas ebben, de sajnos most így adódott :S )



2014. júl. 5. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Velünk is fordult már baleset, szombatról vasárnapra, vasárnap reggel rögtön mentünk az ügyeletre, ahol az ügyeletes orvos fel írta és azt mondta hogy az első 12 órában a leghatásosabb, ha később veszik be akkor már csak olyan 95%. De mi rögtön mentünk az ügyeletes gyógyszertárba és kiváltottuk tehát ilyen 10-11 órán belül bevette a barátnőm és nem lett gáz :)
2014. júl. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A kiírt fogamzásgátló: Escapelle 1,5 MG tabletta 1x buborékcsomagolásban

( hátha lényeges :) )

2014. júl. 5. 20:53
 3/9 A kérdező kommentje:

És ha iszik a leányzó előtte mondjuk fél nappal? Oo

mindenben "otthon vagyok", de az esemény utániba még nem

2014. júl. 5. 20:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi is ezt kaptuk.

Nem tudom hogy az alkohol milyen hatást vállt ki, nem biztos hogy most jót tenne.

2014. júl. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Épp ez az h én se tudom. :S

De hátha addigra kimegy belőle..

2014. júl. 5. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem egyáltalán nem befolyásolja, nyugalom :) a gyógyszer azért minél hamarabb veszi be, annál nagyobb esély van arra, hogy hat a fogamzásgátló, de olvass utána, nagyon jó hasznos cikkek vannak róla az interneten :)
2014. júl. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom, h minél hamarabb veszi be, annál nagyobb a hatékonysága, de sajnos a gyógyszertárak "jó" nyitva tartásainak, oda már csak holnap jutok/jutunk el :S

A bulit meg már egy ideje tervezte, most azt se akarom -illetve nem is tehetem, -hogy azt mondjam neki, h márpedig nem!

Valahol azt olvastam , h 5napon belül lehet bevenni (webbetegen vagy vmi ilyesmin olvastam). Ez igaz? Vagy valamennyire igaz lehet, mivel ott orvosok válaszolnak?

2014. júl. 5. 21:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Ami fel lett írva, 72 órás tabletta, 72 órán = 3 napon belül hat. 5 napon túl nem hat. Felhívnám arra a figyelmeteket, hogy 12 órán belül bevéve a leghatásosabb, de akkor sem 100%-os, hogy használ. Van olyan gyógyszer, ami 5 napon belül is képes hatni, de az más típusú, mint amit Ti kaptatok.Hogy ihat-e ma este a barátnőd, nem tudom, de írd be a keresőbe, és hátha fönt van a gyógyszer tájékoztatója, és ott mindenképpen le van írva.
2014. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát én inkább nem innék. Van, hogy a kis ivásból több lesz, vagy szimplán ideges, nem evett, rosszabbul bírja. Márpedig másnap sem a legjobb az ember gyomra. Az viszont már csökkentheti a hatékonyságot.

Egyébként mindenhol van ügyeletes patika, ami nyitva van ilyenkor is, jobban jártatok volna, ha kiruccantok a gyógyszerért, mert minél később veszi be, annál inkább csökken a hatékonyság.

2014. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!