Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Altforalle fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Altforalle fogamzásgátlót szedek, most kezdtem néhány naja a 2. levelet. Vagyis kicsit több, mint 1 hónapja szedem, és azóta egyfolytában vérzek. Járt valaki így ezzel a gyógyszerrel? Elmúlt aztán, vagy lecserélte?

Figyelt kérdés
Nem pecsételősen, hanem "rendesen" vérzek. Úgy döntöttem, még a 2. levelet beszedem, de ha addigra sem múlik az állandó vérzés, akkor kérek más gyógyszert. Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata?
2015. ápr. 22. 06:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Már rég el kellett volna menj orvoshoz
2015. ápr. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában megszokták várni a 3 hónapot, ezalatt kiderül,hogy bírod a gyógyszert. Addig normális a vérezgetés, ha 3 hónap múlva nem múlik el,akkor doki és gyógyszerváltás.
2015. ápr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, ezzel én is tisztában vagyok. Tapasztalatokra lenne szükségem.
2015. ápr. 23. 15:12
 4/7 anonim ***** válasza:

én a yasminelle-től véreztem 3 hónapig.

Mindenkire máshogy hatnak a gyógyszerek, lehet másnak semmi gondja vele, neked viszont igen.

2015. ápr. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia, én lassan 4 hónapja szedek Altforallet, az első hónapban végig barnáztam, de aztán 2. hónaptól beállt 3-4 napra a megvonásos vérzésem,

szóval szerintem ez normális hogy első pár hét ilyen.

A dokim elsősorban azért íratta fel, mert nagyon görcsölős vagyok, és ez a fajta tabi állítólag jó erre. Most így 3-4 hónap tájékán érzem hogy hat rá, az első 2 hónap viszont a mellékhatások miatt nagy szenvedés volt. Főleg a fájó mellfeszülés és a hangulatingadozás keserítette meg a mindennapjaimat.

Volt úgy hogy azt mondtam, "kész én befejeztem, abbahagyom" de végül mindig arra jutottam, hogy az első 3 hónapot mondják kritikusnak, várjunk még vele.

Most csak annyi, hogy a menzesz előtti tüneteket kicsit érzem - idegesség, enyhe puffadás, vízvisszatartás stb. - de lehet hogy ez normális, hogy valakinél nem múlik el teljesen pms (vagy minek is hívják). Az az igazság hogy annyi sok évnyi fájdalmas menzesz után már ez is felüdülés. A görcseim tényleg enyhébbek, van úgy hogy egyáltalán nincsenek. A rövidebb és kevesebb vérzésről nem is beszélve.

Én azt mondanám várd ki az első 3 hónapot, bár írtad hogy rendes vérzésről van szó, szóval lehet hogy már most érdemes lenne, nem tudom. (inkább a vérveszteség miatt) A dokid biztos többet tudna segíteni.

2015. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyet szedek, de nekem nem volt ilyen gondom, azt hiszem volt az első levél közben vérzésem, mivel a menzeszem első napján kezdtem el szedni. De reménykedjünk, hogy nincs baj. :)
2015. ápr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a segítséget!

Kedves 5-ös válaszoló, közben 7 napja szedem a 2. levelet, és a vérzés teljesen elmúlt, egyszer sem volt, még pecsételő sem. Remélem mostmár minden rendben lesz.

Minden jót nektek!

2015. ápr. 26. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!