Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Antibiotikum, fogamzásgátló?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Antibiotikum, fogamzásgátló? Valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap volt egy hete,hogy szexuális kapcsolatom volt a párommal. Szedem a fogamzásgátlót,most tartok a 11.szemnél. Antibiotikumot kaptam mandulagyulladásra.Ma kezdtem el szedni, mert felhívtam a nőgyógyászt, és azt mondta, hogy visszafele nem üti ki a fogamzásgátlót, de a kezelés ideje alatt védekezni kell. Meg után is. ezt természetesen tudtam, de mégis aggódom, hogy terhes lehetek-e így. Köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 5. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor használt a fogamzásgátló, de mától a ciklus végéig kell kiegészítő védekezés.

Az antibiotikum nem utazik vissza az időben, te jó ég! Gondold végig egy kb alsós gyerek logikájával!

De legalább védekezel...

2015. okt. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom.. tök hülyének érzem magam. :) De mégis aggódom. Természetesen védekezünk óvszerrel mától.

Csak aggódom, hogy így megvéd-e

2015. okt. 5. 19:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy esetben lehet visszafelé is hatása, ha az antibiotikumot a levél első hetében szeded. Ugyanis, mint tudjuk a gyógyszerszünetben csak akkor véd a fog. gátló, ha az első levélnél véletlenül se marad ki egyetlen szem sem. És mivel az antibiotikum teljesen hatástalaníthatja is a fog. gátlót, így ha a levél első szemeinél tartanál, akkor lehetséges lett volna, hogy ha a szünetben éltél volna kiegészítő védekezés nélkül nemi életet, akkor lehetett volna gond. De így nem lesz gond.

Amúgy a teljes antibiotikum kúra alatt és még utána 1 hétig kell a kiegészítő védekezés.

2015. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtatást :)
2015. okt. 5. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!