Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire hihető hogy első...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire hihető hogy első naptól véd a fogamzásgátló? Mekkora az esélye annak hogy terhes leszek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és másfél hete elkezdtem fogamzásgátlót szedni. (Roxanelle) A menstruációm első napján, viszont este 8kor (nem tudom ez befolyásolja-e a hatékonyságát), aztán a szedés 9. napján nem bírtuk tovább és lefeküdtünk a barátommal. Egyébként aznap baráti társasággal beültünk egy helyre, ahol ittam egy kicsit kb 4-5 féle koktélból, de mindegyikből csak 1-1 kortyot, ráadásul felvizezett, rossz minőségűek voltak... ez kb a tablettabevétel után 1-2 órával történt. Úgy tudom, ha nem hányok, nem gyengíti a tabit de azért... jól jönne egy kis megnyugtatás:D tehát éjjel, mikor lefeküdtünk, egy kicsit belém élvezett de kivette, így nem az összes ment belém. Tehát szerintetek, ilyenkor lehetek terhes? (Ja és minden mindegy alapon, rá két napra, tegnap is szeretkeztünk :/ )

Köszönöm a válaszokat előre is!:)



2016. ápr. 27. 17:28
1 2
 1/19 anonim válasza:
33%
Ha a mensi elso napjan beveszed akkor mar vedett vagy :) ne aggodj. Nem leszel terhes.
2016. ápr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
Hallgass csak a hülyeségre....Legalább egy ciklus kell!
2016. ápr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Kevesen tudják, de az első naptól azért véd "elvileg" a tabi, mert ha kb szabályos a ciklusod és a megadott időben van ovulációd tehát ciklus közepén 24 óra, akkor az elején amíg kialakul a "védelem" tabi nélkül sem esnél teherbe. Aztán mire jönnek a "veszélyes napok", addigra a hormonok már megtették a magukét. Ezért fontos, hogy a tájékoztató szerint a ciklus első napján kezd el szedni.
2016. ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
Nem hulyeseg amit irtam. En ugyanis nogyogyaszati okokbol 2 fele fogamzasgatlo tablettat szedtem masfel even belul, mindkettot a mensi elso napjan kezdtem el es meg mindig nem vagyok terhes, pedig aktiv nemi eletet elek.
2016. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mit ir a betegtajejoztato?Elvben ha jol emlexem mar egy het utan ved. De egy honap turelmi idot nekem javasoltak anno.Az hogy csak kicsit elvezett beled nem szamit hiszen 1db katona is boven eleg.. De szerintem nem lesz baj.;) Az alkohol nem szamit amig nem hanyasig iszod magad.;) En a 10ev alatt amig szedtem volt hogy ittam egy -egy poharral sosem volt baj belole.
2016. ápr. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)


Azt írta a tájékoztató, hogy már első naptól véd ha a menstruáció első napján veszem be. Ha pedig a 2-5. napon, akkor kiegészítő védekezés javasolt 1 hétig. De hát a legtöbb ezt írja... sose lehet tudni :(

2016. ápr. 27. 19:18
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A kilencedik napon már akkor is védett vagy, ha csúsztatva kezdted volna el szedni. Ha minden szemet rendben, időben vettél be, akkor teljesen védett vagy, nincs mitől tartanod. :)

(Amit pedig fentebb írt valaki a ciklus miatti védettségről, nem igaz. Rendszertelen ciklus mellett maga a nőgyógyász mondta, hogy az első szemtől tökéletesen védett vagyok. Nem véletlenül van ez leírva a tájékoztatóban sem. :) )

2016. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Most azért megnyugodtam utolsó... köszi.:) Én is így gondolom, hogy azért 9 nap alatt már csak hat (főleg első napos mensis szedéstől) csak azért eléggé zavar hogy itt is és más kérdéseknél is ott van azért, hogy páran azt írják, "nekik a nőgyógyászuk 2 hetet meg egy hónapot javasolt és így akkoris biztosabb"... stb :/ csak ez zavar, szóval remélem nem lesz baj.
2016. ápr. 27. 20:51
 9/19 anonim ***** válasza:
Ez az első nap azt jelenti valójában, hogy az első naptól a levél végéig(általában 21 darabos kiszerelésű egy levél) rendesen szeded. Tehát tudod előre, hogy nem fogsz egyet sem kihagyni és akkor véd az első naptól egészen addig,amíg használod :)
2016. ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerinted jo lenne a gyogyszergyarto cegeknek, ha hamis informaciof irnanak ra, aztan a sok teherbeesett no "felrevezetes" cimen milliokat akarna roluk legombolni? Ez uzlet, az a papir pedig hivatalos tajekoztato, amivel ok vedik magukat. Igy kell belegondolni.
2016. ápr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!