Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gyógyszerszünet után első...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyógyszerszünet után első tabletta kimaradt - mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tegnap este kellett volna bevennem az első tablettát a gyógyszerszünet után, de megfeledkeztem róla. Ilyenkor mi a teendő? Kezdjem el ma szedni a többit és használjunk kiegészítő védekezést?

2016. máj. 7. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom, hogy amint eszedbe jut be kell szednem azt is tehát akkor ma kettot
2016. máj. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs semmi gond, vedd be ma az első szemet, mintha mi sem történt volna. Egy nappal hosszabb lett így a szünet, de ebből még nincs gond, a szünettel lehet variálni, a lényeg, hogy minden tablettát vegyél be a levélből, azt ne rövidítsd le. Mivel ez az első tabletta, nem pedig a levél közepén hagytad ki, így elég, ha ma elkezded az elsőt, holnap a másodikat stb., szóval ne kettőt vegyél be ma semmiképp.
2016. máj. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kihagyás pont, hogy az első héten a legveszélyesebb.
2016. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na most bevettem két tablettát. Hétfőn jött meg, utoljára szombaton voltunk együtt a barátommal.
2016. máj. 7. 21:36
 5/6 anonim ***** válasza:

" Egy tablettát hagyott ki az első héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti). A következő tablettákat a szokásos időben vegye be és alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt, óvszert. Ha a tabletta kihagyása előtti héten szexuális együttlétre került sor, lehet, hogy terhes. Ebben az esetben forduljon orvosához."


Kell kiegészitő védelem egy hétig legalább.

Mivel voltak együtt így két hét múlva tesztelj mert nem voltál védett a szünetben vagy menj dokihoz.

2016. máj. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedden megyek orvoshoz.
2016. máj. 8. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!