Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Velem van a gond? Irtózom a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a gond? Irtózom a fogamzásgátlástól.

Figyelt kérdés

Van azért egy csomó kockázata a szedésének, főleg a fokozott mellrák rizikó miatt nem akarom szedni. A barátom azt szeretné, hogy tablettát szedjek (persze, nyilván olcsóbb lenne, meg kényelmesebb), de én nem akarok belenyúlni az egyébként jól működő hormonális rendszerembe.

Jogos ez részemről, vagy nem?


2016. máj. 24. 01:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kérd ki a nőgyógyászod tanácsát, azért nem csak gumi meg tabletta van a világon...
2016. máj. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Jogos.

Életkorod nem írtad.

Mennyire stabil a párkapcsolat?

Esetleg Ogino-Knauss-módszer? Stabil a nemi ciklusod? Ha jól működő a hormonális rendszered, akkor az.

De életkort nem írtál és ez a legnagyobb gond, mit reagáljak.


33/F

2016. máj. 24. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Semmi gond. De ha gumival védekeztek akkor gondolom szó nélkül fizeted a rás eső részt.
2016. máj. 24. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Viszont egy eseményutáni sokkal nagyobb rúgás a hormonrendszerbe, ami után egy év is lehet mire összeszedi magát a szervezet, mert sokkal több hormont tartamaz mint a sima fogamzásgátló, évente 1-2x szabad ráadásul!

Ha sima fogamzásgátló előtt pontos volt akkor jó eséllyel utána is az lesz, amúgy pedig teákkal utána ismét beállítható. Cserébe véd a petefészek és nőket érintő rákok és egyéb megbetegedésektől pl cisztáktól. Én 7 éve szedem gond nélkül, folyamatosan kell kivizsgálásra járni. Nőgyógyász tudja megmondani mit tudsz tenni. A gumi mellé mindig fel kell készülni hogy szükség lehet eseményutánira ami 7000Ft + orvoshoz futás. Spirált is tetethetsz már fel amúgy vagy egyebek.

2016. máj. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 RoseTyler ***** válasza:
100%
Nincs veled gond. Tök jogos. Senki nem kötelezhet rá, hogy olyasmit szedj, amit nem akarsz. Még az is mindegy, hogy milyen okkal támasztod alá. A te tested, a te döntésed. Viszont olyan pasit válassz magad mellé, aki ezzel rendben van, különben lesz belőle nézeteltérésetek bőven.
2016. máj. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Nincs veled gond. És teljesen jogos a részedről.

Én is fog.gátló-ellenes vagyok. Egyszer szedtem egy dobozzal, soha többet.

Persze erre szeretik osztani az észt itt nagyon, hogy miért nem vált ilyenkor az ember, meg lehet, másik jó lenne... Ja, lehet. Vagy nem. Nekem nem ér annyit, hogy kísérletezzek a testemmel. Mindenkinél más módszer válik be. Nálam a megszakításos módszer igen jól bevált, soha nem volt belőle gond. Én maradok ennél.

Az a pasi, aki annyira erőlteti, annak meg lehet mondani, szedjen ő gyógyszert. Már vannak férfiaknak is fogamzásgátlók, hajrá fiúk...

2016. máj. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%

A tablettával kapcsolatos félelmek általában irracionálisak és felnagyítottak. Nők milliói szedik gond nélkül, csak akiknek bajuk van vele, azok hangosabbak.

Ld. egyetlen ciklus után eldöntik, hogy az sz...r.

Egy ciklus alapján abszolút nem lehet megítélni, hogy egy tabletta alkalmas-e, a második ciklusra rendszerint rendeződni szoktak az első ciklusban tapasztalt ilyen-olyan problémák, egy hónap alatt teljesen felveszi a ritmust a szervezet és utána évtizedekre meg van oldva a probléma.

Ami a rák kockázatát illeti: lényegesen nagyobb a mellrák kockázata abban az esetben, ha valaki 30 felett szüli az első gyermekét és/vagy nem szoptat. Egyetlen ismerősöm lett mellrákos: egy tipikus szingli csaj, aki 40 éves és nincs gyermeke. Ez óriási rizikófaktor a mellrák szempontjából.

Ettől függetlenül természetesen jogod van elutasítani a hormonális fogamzásgátlást, viszont a párod akkor joggal érezheti úgy, hogy az ő igényeit veszed semmibe.

Érdemes tisztázni, hogy mik az igényeitek. Nálunk szerencsére mindkettőnknek hangsúlyos igénye van arra, hogy érezzük egymást szex közben, ezért a gumi egyikünknél sem játszik. A korom miatt (35 felett vagyok) nekem MÁR nem működik a hormonális fogamzásgátlás (legalábbis biztonságosan), ezért pesszáriumot használok, így mindenki igénye érvényesül.

2016. máj. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Spiral a kiraly.
2016. máj. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd ott a "barátod" és soha de soha ne pasizz!
2016. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
"Ld. egyetlen ciklus után eldöntik, hogy az sz...r." => 1 doboz 3 ciklus általában...
2016. máj. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!