Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Antibiotikum szedése után...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Antibiotikum szedése után meddig kell kiegészítő védekezés?

Figyelt kérdés
Altforalle tablettát szedek kb. 2 éve, most először kellett szednem antibiotikumot, (Curam Duo 875/125 mg, elég erős), háziorvosomat kérdeztem, kiüti-e a tablettát, azt válaszolta, hogy nem. Viszont kicsit utána néztem neten, mert mindig is úgy tudtam, az antibiotikum befolyásolhatja, de normális választ nem találtam, valaki azt írta, antibiotikum abbahagyása után még egy hétig kell kiegészítő védekezés, valaki azt, hogy a levél végéig. Viszont amúgy, ha csökken a hatás, akkor nem kéne vérzésnek jelentkeznie? Mert 21 napig szeded a tablettát, és a megvonásos azért jelentkezik, mert abbahagyod, tehát most ha kiütötte volna az antibiotikum, jelentkeznie kellett volna legalább pecsételésnek, nem? Szóval a kérdésem, tényleg hat rá, és ha igen, meddig ajánlott kiegészítő védekezés? Kockáztatni nem akarok.

2016. aug. 3. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Minimum 1 hónapig.
2016. aug. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van hogy jelentkezik a vérzés, pecsételgetés gyakori, ez attól függ milyen a szervezet(itt ugye ez is baj, de a májban az enzimek is) lehet felszívódott de hamar le is bontotta a szervezet, nem elég szívódott fel, tünet még nincs de, elég ebből egy alkalom amit ugye nem látunk, nem érzünk és elindul a petesejt...

A legbiztosabb ha a levél végéig védekeztek másképp ha gond egy becsúszott baba.

2016. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!