Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonális fogamzásgátlás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonális fogamzásgátlás esetén miért van szükség a megvonásos vérzésre?

Figyelt kérdés
2016. aug. 17. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Hogy jelezze hogy nem maradt terhes a nő.

A nők nem menstruálni nem akarnak, főleg hogy a gyógyszer mellett csökken a mennyiség és az időtartam, hanem össze-vissza, kiszámíthatatlanul nem, így 28naponta tökéletes a dolog, ha akarják eltolják, késleltetik, de megnyugtató ha megjön és tudja hogy nem lett terhes abban a ciklusban. Egyébként léteznek már olyan tabletták amikkel 3 6 vagy 12havonta 1x jön meg csak.

2016. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát passz

én injekcióval védekezem de két éve nincs mensesem amióta elkezdtem

és IMÁDOM hogy nincsen macera a mensival

2016. aug. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A peteérésért és a méh nyálkahártyájának cserélődéséért külön hormonok felelősek. A hormonális fogamzásgátlók többsége a peteérést akadályozza meg, ettől függetlenül a méh nyálkahártyája ugyanúgy működik, tehát ciklusonként újratermelődik és leválik/kiürül.
2016. aug. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Különböző hormonális fogamzásgátlók vannak.

A legtöbb úgy működik, hogy petesejt érését meggátolja, de a méh nyálkahártyája ettől még tovább fejlődik, szaporodik, vastagszik. Ennek a nyálkahártyának le kell lökődnie, nem vastagodhat évekig. Ez történik a megvonásos vérzés alatt.

2016. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!