Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátlót ajánlottok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátlót ajánlottok?

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok, még nem szültem. A párom szeretné, ha fogamzásgátlót használnánk. De én félek attól, hogy amikor majd szeretnénk gyereket ez kihat rá, ugyanakkor tudom, hogy hajlamos lennék elfelejteni bevenni mert kimegy a fejemből a gyógyszer. Esetleg az inekciós verzióról vékemény? Azt hallottam róla, hogy a szurival a menszesz elis marad.

Ezek a dolgok mennyiben befolyásolják majd a későbbi teherbeesést?



2016. szept. 8. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menj el a nőgyógyászodhoz, aki vizsgálat után a neked megfelelő módszert fogja ajánlani.
2016. szept. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Noren1989 ***** válasza:
0%
Szandál-zokni.
2016. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
33%
Majd ha megy a helyesírás. Addig zsa legozni.
2016. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked egyenlőre az óvszert!

Egyáltalán nincs mellékhatása, és akármeddig használható gond nélkül.


Ha jót akarsz magadnak, nagyon magasról sza.rd le, hogy a barátodnak mi lenne a jó. Illetve OK, hogy szeretné, de akkor fizesse ő! Legalább a felét.


A fogamzásgátló injekció egy nagy lórúgásnyi hormon. Tudtommal fiatalon nem is ajánlja egy orvos sem. Az áráról lövésem sincs.


A fogamzásgátló tabletta akkor hat, ha nem felejted el bevenni. Átlagban három havi adag 7 ezer forint.

Ezeket ismerem, a mellékhatásait is.

Kedvencem az, hogy szinte mindegyik lecsökkenti a libidót (nem lesz kedved szexelni, nem kívánod a párodat), és visszatérő hüvelygombád lesz állandóan.

A mellfájdalom, időnkénti hányinger, pecsételő vérzések, és társai annyira nem vészesek.

Többnyire nem okoz gondot, ha babát tervezel, egyszerűen abbahagyod, és kész.


Ha ilyen kis feledékeny vagy, akkor pl. a Mirena spirál neked jó lenne. Azért írtam, hogy fizesse a pasid, mert ez legutóbb olyan 45 ezer körül volt, plusz a felhelyezése a dokinál, ami változó.

Ha nagyon fiatal vagy, nem hiszem, hogy zsebpénzből kicsengeted, de ha tévedek, akkor bocsi.


A hüvelygyűrű kb. 3500 havonta, és nem igen lehet elfelejteni, mert három hetente egyszer elég, ha kiveszed, egy hét szünet, megvonásos vérzés, és mehet vissza három hétre az új.

Erről viszont nem hallottam jókat, közel annyi baba csúszott be mellette a környezetemben, mintha nem is védekeztek volna semmivel.


Arra készülj, hogy bármilyen hormonális cuccok akarsz, (gyűrű, Mirena, tabletta, injekció mind az), előtte a doki csinál egy vérvételt, és ha hajlamos vagy trombózisra, akkor a doki nem fogja felírni. Mivel nemes egyszerűséggel bele is halhatsz, ha egy vérrög elindul...



Jótanács: ha a párod ennyire nem szereti a gumit, csináljatok egy teljes STD (nemibeteg) szűrést, és utána nyugodt lélekkel hagyhatjátok el a gumit.

De ha több partnert is megjárt védőruha nélkül, bármit elkaphatsz tőle, ami nála (még) nem okoz tünetet, nálad viszont a folyástól a meddőségen át a méhnyakrákig bármit befigyelhet.

2016. szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szervezetünk máshogy reagál a fogamzásgátlóra, sajnos ismerek olyat aki 16 évesen kezdte szedni 26 évesen pedig már majdnem mendővé tette ők is ez a 0.01% de az estek legtöbbjében működik valamilyen más márkájú fogamzásgátló.

Menny el nőgyógyászhoz és majd ő felvázolja a lehetőségeket.

2016. szept. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik hozzászóló, évfolyam elsőként végeztem a suliban, országos helyesíró versenyen vettem részt, jó eredménnyel... Nem gondolom, hogy ezen kellene lovagolni, hogy a szaros interneten, hogyan írok... Majd ott, ahol szükséges írok helyesen. Így már megfelelt volna?????????????
2016. szept. 8. 11:56
 7/12 A kérdező kommentje:

#4 együtt élünk, igazából nincs jelentőssége ki fizetné ki, de azt hiszem az a 45 kissé megterhelő lenne

De egyébként jogosnak tartom a felezést, mert nem csak a lányoknak jó ha nincs baba.

Igazából egyszer megengedtem neki gumi nélkül, de rögtön váltottunk ki tablettát és igaza van tényleg jobb érzés nélküle. Köszönöm a részletes tájékoztatást!

2016. szept. 8. 12:03
 8/12 anonim ***** válasza:

Attól függ hány éves vagy. Nagyon fiatalon elkezdeni a hormonálist nem jó ötlet, akkor inkább még gumi. Tökrevághatja a saját hormonjaidat amiből később tényleg gond lesz. Sőt ha te nem akarod akkor inkább ne! Csak azért mert a pasiknak kényelmes... Egy kifelejtett szem és jöhet a baba (van hogy visszamenőleg sem véd!).

Injekciót csak indokolt esetben adnak, az ilyen utolsó lehetőség (trombózishajlamnál, sokat utazik valaki, nem képes a gyógyszerszedésre valamilyen betegség miatt) de fiataloknak ritkán adják, ráadásul nem feltétlen marad el teljesen a vérzés, hanem ilyen pecsételgetés van általában valamikor össze-vissza. Sajnos ezt nem lehet kivenni/abbahagyni ha baj van, lórúgásnyi hormon, fél év mire kiürül és addig nem is lehet babával próbálkozni. Ez a mai tablettákra már nem igaz azért. Testvérem 15 év szedés után 3hónappal esett teherbe (tervezett) és lett egészséges gyereke!

Nekem hüvelygyűrűm van már 1 éve (előtte évekig tablettáztam de attól kiszáradtam) és bevált! Ugyanaz mint a tabletta (szóval lehet az egyik válaszoló a hüvelytablettával keveri, mert én egy facebookos csoportban kérdeztem rá és több mint 50nő használja, senki se lett még mellette terhes, max akkor lehet ha valaki elfelejti visszatenni, 24óránként 3órát lehet kint max, ahogy a gyógyszernél is mindig utólag kiderült hogy nem szedte, antibiotikumot/szűzteát stb. szedett mellé...) csak nem lehet elfelejteni és nem baj a hányás-hasmenés, cserébe 3havonta 11-12ezer ft. Azóta a szexuális életünk is jobb lett és direkt azért kaptam mert 2-3éven belül babát akarunk.

2016. szept. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2016. szept. 8. 19:20
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

"évfolyam elsőként" egybeírandó

"a szaros interneten, hogyan írok" ide nem kell vessző

"ahol szükséges írok helyesen." ide visznt kellene vessző.


"Így már megfelelt volna??????"

sajnos nem, ebben is több hibát vétettél.


hát, bozdmeg, nem lehetett egy erős mezőny azon a helyesírás versenyen, ha jó helyezést értél el...:D :D :D

2016. szept. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!