Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hatott-e/hat-e így a fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hatott-e/hat-e így a fogamzásgátló, ill. normális ez?

Figyelt kérdés

Eddig óvszerrel védekeztünk a párommal, és nemrég fogamzásgátló tablettára váltottam. Ma kell bevennem az első levelem utolsó darabját. A betegtájékoztató azt írja, hogy az ezt követő 2.-3. napon fogok menstruálni. Viszont nekem a legutóbbi ciklusom nagyon hosszú volt- majdnem 10 napos- egy vashiányra szedett gyógyszer miatt, késett is a megszokotthoz képest.

Így tehát most akkor kellene megjönnie, mikor már el kellene kezdenem a második levelet- tehát a szünet utáni 8-9. napban valamikor. Normális ez a jelenség így, lesz ebből így baj, ha folytatom a szedést a vérzésem alatt is akár?

Kissé aggódom, úgyhogy köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2016. dec. 8. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Erről kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét. Ne a gyakorikérdéseken random emberektől várjon egészségügyi kérdésekre adekvát válaszokat
2016. dec. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is, onnantól fogva, hogy fog. gátlót szedsz, felejtsd el, ami előtte volt. Te előtte menstruáltál, innentől fogva megvonásos vérzésed lesz, amit a fog. gátló szünetre történő abbahagyása vált ki. Ez nem rendes menstruáció lesz, nem fognak a szervezetedbe végigjátszódni azok a folyamatok, amik egyébként lejátszódnak.

Valamikor a szünetben meg fog jönni, nem lehet tudni, hogy mikor. Lehet, hogy rögtön az első nap, de lehet csak az 5. napon. A 7 napos szünet után (ha egy fázisú fog. gátlót szedsz), akkor vérzéstől függetlenül a 8. napon folytatni kell a következő levéllel a szedést.

2016. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár nekem más okból, de nekem mindig is hosszúak voltak a vérzéseim, 8-9 nap volt az átlag. Mióta fogamzásgátlót szedek, három nap, szóval ezen is fog módosítani.

A gyógyszernél arra figyelj, hogy a megfelelő szüneteket tartsd meg. Abban igaza van az előzőnek, hogy felejtsd el, mi volt előtte, mindenképp rövidebb lesz a ciklusod, hiszen a 21/24 naphoz fog igazodni (gyógyszertől függően).

Egyébként a 2-3. napot se vedd készpénznek, csak az a fix, hogy _valamikor_ a szünet alatt fog megjönni. Nekem pl. a hét napos szünet hatodik napján jön meg mindig, ergo jóformán a vérzés legelején kezdem el újra szedni a bogyót. Többek között ezért is olyan rövid egyébként.

Lényeg a lényeg, ne törődj vele, hogy vérzel-e még (esetleg meg se jön, bár erre kicsi az esély), tartsd be a hét nap szünetet, a 8.-on szedd tovább. Ha most nem is áll be rendesen, következő hónaptól már rendben leszel.

2016. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó két választ, új infókat mondtatok. :)
2016. dec. 8. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!