Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátló módszert...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátló módszert használjunk a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Néány hónapja élek nemi életet, eddig óvszerrel védekeztünk, de most elgondolkodtam azon, hogy esetleg érdemes lenne váltani. Fogamzásgátló tablettát már csak azért sem szereték, mert sok mellékhatásáról hallottam már, habár a nőgyógyászommal is beszéltem már erről a dologról, és ő megnyugtatott, hogy nem lehet baj. A másik probléma az lenne a fogamzásgátlóval, hogy távkapcsolatban élünk a barátommal, így csak hétvégente találkozunk, de például így vizsgaidőszakban kimaradt egy fél hónap a találkozás szempontjából. Tehát nincs lehetőség gyakran szeretkezni, arra meg fölösleges szednem a gyógyszert ha egy hónapban jó ha 6-7 alkalommal szeretkezünk, amikor találkozunk. Tehát ez elvetve. De az óvszert sem szeretem, mert szeretném érezni a barátom, és nem attól tartani, hogy kiszaad, vagy nem lesz kéznél, stb.



2017. jan. 21. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A két legbiztonságosabb módszert zártad ki.

Hidd el, ha mást használsz, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy terhes leszel.

És ne mondd már nekem, hogy óvszerben nem érzed a barátodat. Én is évek óta óvszerrel védekezem, védekeztem már korábban is és mindent teljes mértékben érzek a páromból, hosszú hosszú évek tapasztalata alapján még soha egy sem szakadt ki.

A fog. gátlótól pedig előre nem lehet tudni, hogy fogod-e bírni. Nekem pl. második körben állandó hüvelyi irritációm, illetve fertőzésem volt, egyértelműen a fog. gátlótól. Ezért tértünk vissza az óvszerre. És ha látjuk, hogy fogyóban van, akkor pedig veszünk. Szóval élvezhető is az együttlét, nem szakad ki és kéznél is van mindig.

Szóval ezek csak kifogások.

És persze, próbálhatsz mást is, csak tényleg a legbiztonságosabb dolgokat lövöd ki.

2017. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2017. jan. 21. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltatok már ultavékony falú óvszereket? Szinte alig érezni.


Szerintem amíg távkapcsolatban vagytok, tablettára semmiképpen nem érdemes váltani.

2017. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi már mindenféle óvszert próbáltunk, de mi sem érezzük egymást, pedig óvszer nélkül nagyon is összepasszolunk. Szóval van ilyen, még ha a más tapasztalatokkal rendelkezők kétségbe is vonják. Kb. 30-40 óvszeres aktus során egyikünknek sem volt orgazmusa, anélkül pedig fejenként több is (igen, a párom is multiorgazmusos férfiként).

Ha nem akarsz hormonálisan védekezni havi pár alkalom miatt, akkor ajánlom a pesszáriumot, évek óta használom és nagyon bevált, tökéletesen érezzük egymást.

Ha hormonális, akkor pedig a Nuvaring a legbékésebb megoldás.

2017. jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!