Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esemény utáni tablettának...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Senkimégisvalaki kérdése:

Esemény utáni tablettának meddig tartanak a mellékhatásai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Keddenen este történt meg a baleset, ami eddigi óvszerhasználatos éveim során egyszer sem fordult elő - a végén vettük észre, hogy valahol félúton tán, de kiszakadt. Másnap reggel a dokinál kezdtem és még 24 órán belül bevettem az esemény utánit. Aznap maximum enyhe szédülést tapasztaltam, ami enyhén, de átment csütörtökre is, most pénteken reggel viszont erős hányinger fogott el és alhasi fájdalmaim vannak... Nem hinném, hogy terhes volnék, mert a reggeli rosszullét a beágyazódás utáni hetekben esélyes (legjobb tudomásom szerint legalábbis), viszont nem értem... lehet, hogy a tabletta okozta ezt? Egyáltalán _meddig_ lehet azt mondani, hogy a nagydózisú hormonkészítmény mellékhatása lehet valami?


2017. ápr. 7. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig. Egy Lórugásnyi hormon bomba felborítja a ciklusod ne csodálkozz ha hónapokig össze vissza menstruálsz majd vagy megsem jön.
2017. ápr. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akár fél évig is megkavarhatja a ciklusodat.
2017. ápr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A rosszullét 1-2 hét de a menzidet nagyon bekavarja majd
2017. ápr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A menzeszt sejtettem, másfél éve hagytam abba a rendszeres fogamzásgátló szedését, utána fél évig nem jött meg egyáltalán, aztán kezdett helyreállni, csak rendszertelenül. A kérdés inkább az egyéb mellékhatásokra szólt, mint szédülés, émelygés, hányás, fejfájás, rossz közérzet, stb. Köszi a válaszotokat. :)
2017. ápr. 7. 07:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan érdekes. Egyszer nekem is szükségem volt eseményutánira,de semmi nem történt. Egyáltalán semmit nem vettem észre a hatásából. A menzeszem is ugyanúgy jött meg,ahogy kellett.
2017. ápr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenkire másképp hat. Mivel ez egy hatalmas adag hormon, kiszámíthatatlan. Amikor nekem volt ugyanígy szükségem rá, utána hónapokig hazavágta a menstruációmat és másfél hónapig napi szinten kellett borotválnom a lábamat, mert úgy nőtt a szőr (nyáron meg hát nem tudhattam le hosszúnacival).

Rosszullét nálam speciel nem volt. De hallottam olyanról, aki hetekig hányingerrel, szédüléssel küzdött...Ha nagyon aggódsz, menj el az orvosodhoz, ő többet tud segíteni, mint azok akik a hallottak/tapasztalatok alapján választ adnak neked :)

21N

2017. ápr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazából ma muszáj volt a háziorvoshoz elmennem legalább, mert iskolába se mertem elindulni. Az asszisztens mondta, hogy ez borzasztóan nagy hormon adag, úgyhogy nem csodálja ha rosszul vagyok, egyébként ha komoly a kapcsolat akkor szedhetnék fogamzásgátlót, stb... amit szedtem is pár évig, csak aztán annak a kapcsolatomnak vége lett és negyed évre rá abba is hagytam a szedését - mert minek tömjem magam hormonnal, kvázi ismeretlenekkel nem fogok óvszer nélkül. Megértette ő is, meg hogy megesik az ilyen baleset, tényleg nem volt eddig szükség rá (remélem ez volt az utolsó, *kopp kopp*). De a lényeg, hogy B6 vitamint javasolt és hogy pihenjek. A tájékoztatón egyébként nem szerepel, hogy meddig tudható be a gyógyszer mellékhatása. Igaz, hogy emberfüggő, de akkor is beleírhatnák, hogy kb... És köszi a válaszokat. :)

24L

2017. ápr. 7. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!