Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van valakinek rossz tapasztala...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van valakinek rossz tapasztalata bármilyen fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés

Már egy éve élek a barátommal nemi életet, eddig óvszerrel védekeztünk. Egymással vesztettük el a szüzességünket is, szóval teljesen megbízom benne, és arra gondoltam, hogy talán érdemes lenne fogamzásgátlót felíratni. Sajnos viszont rengeteg rossz dolgot olvastam a gyógyszerről, pl. ma is kiírta egy lány, hogy a legkisebb hormontartalmútól is durva libidócsökkenése volt. Én ilyet nagyon nem szeretnék.


Ilyen, vagy bármilyen más rossz tapasztalatotok van? Esetleg komolyabb baj? Érdemes egyáltalán felíratni, vagy ne kockáztassak?

19L


2017. máj. 20. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen egyénfüggő.

Én, amikor először elkezdtem szedni 18 évesen, több, mint 4 évig szedtem. Semmilyen problémám nem volt tőle. De tényleg semmilyen.

Aztán abbahagytam, mivel babát terveztünk, össze is jött, megszületett a kisfiunk és utána idővel, amikor már nem szoptattam, ismét visszatértem a tablettához. Na, onnantól fogva állandó hüvelyi fertőzéssel, irritációval küszködtem. Állandóan fájóan beduzzadtak a mirigyek a melleimben, állandó hüvelyszárazságom volt, gyakorlatilag nem tudtunk nemi életet élni. Volt, hogy egyáltalán nem volt vérzésem. Nyilván volt köze nálam ahhoz, hogy a terhesség miatt igencsak megváltoztak a hormonjaim, de ugye ez már hosszú hónapokkal a szülés után volt és mégis. Ahogy abbahagytam, a problémáimat, mintha elvágták volna. Így mi maradtunk az óvszernél.

Úgyhogy én azt mondom, hogy döntsd el te. Megpróbálhatod, max., ha nem jó, akkor meg abbahagyod és visszatértek az óvszerhez.

2017. máj. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a pesszáriumot. Teljesen hormonmentes és férfi oldalról sem igazán lehet érezni.
2017. máj. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik libidócsökkenést okozott meg hüvelyszárazságot ez miatt meg állandóan hüvelygombám lett. A másiktól folyamatossan pecsételtem össze-vissza jött meg. A harmadik mellett estem Teherbe. Most egy negyediket szedek. Eddig nincs probléma vele nem is lenne jó ha most Teherbeesnék mivel 5 hónapja szültem.
2017. máj. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Felhőcske!


Nem gondoltál arra, hogy inkább ne szedj foggátlót?

2017. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 9 évig szedtem Milligestet. Nem volt semmilyen mellékhatása szerencsére.

Így én ajánlani tudom csak!

Komolyabb bajom viszont lett. Decemberben volt egy mélyvénás trombózisom amiben nagy szerepet játszott a fogamzásgátló. Nem tudtam, hogy genetikai hajlamom van, nem vizsgálták mikor felirták a gyógyszert.

Együtt a kettő plusz hogy ülő munkára váltottam sok lett a szervezetemnek.

Ajánlom a kivizsgálást, összesen 1 vérvétel nem nagy dolog. Családban senkinek nem volt még trombózisa pedig örökletes.

2017. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elso perctol kezdve nem volt tole semmi problemam, sot a menstruacioval nagyon szenvedtem, tablettaval komolyan mondom egy alom... en nagyon meg vagyok vele elegedve. Masfel eve szedem kb
2017. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi is egymással vesztettük el a szüzességünket, mint ti, kérdező. Két évig gumiztunk, aztán (több, mint két éve) fogamzásgátlót szedek. Nekem bevált. Nagyon egyénfüggő, hogy kire milyen hatással van. Szóval váltsd ki, aztán majd látod, mi a helyzet veled.

20N

2017. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!